januli
27.01.14,13:35
ako kontrolujú ERP ? konkretne stav hotovosti...podľa čoho ?
bloky z pokladnice za predaj tržieb som v minulosti účtovala na 211.xx
t.č. pravidelne robím dotáciu pokladne z banky na nákup PHM a iného rež. materiálu pretože za rok 2012 som mala jediný predaj cez ERP a do dnešnej doby ani jeden a zrejme už ani nebude. skontrolujú len účet 211 s reálnou hodnotou v kase ?
avalik
27.01.14,12:42
ale ved pokladna a ERP su dve rozne veci


doplnenie:

ERP je krabica s fiskalnym modulom, v ktorej sa eviduju vklady podla zakona o ERP

pokladna je krabica/trezor kde su ulozene vsetky penazne prostriedky uctovnej jednotky v hotovosti
tictac7
27.01.14,12:42
nie. Skontrolujú momentálny stav erp podľa toho, čo "vypľuje" erp s fyzickou hotovosťou v peňažnej zásuvke.
januli
27.01.14,13:07
pokiaľ sme mali fiškálnu pokladnicu, tak som každý blok z tržby pripla k príjmovému a zaevidovala do podvojného uč. na účet 211.xx ani v tom čase som nemala dve pokladne ..hotovosť - príjem a výdaj išiel len cez jeden účet ... nemala by ERP evidovať len tržby v hotovosti ?
januli
27.01.14,13:12
takže v tom prípade mi to nemôže sedieť ...momentálny stav v ERP mi hlási k určitému dátumu len tržby v nejakej sume. a tá čiastka sa už dávno použila na nákup režijného materiálu
avalik
27.01.14,13:18
doplnila som odpoved
tictac7
27.01.14,13:34
stav v pokladni, to koľko tam má byť hotovosti sa každý deň vykonaním dennej závierky vynuluje. Ak ráno dávaš do kasy nejaké peniaze na vydávanie, si povinná urobiť "vklad". To, čo má byť v kase nie je to isté, čo sú naakumulované všetky tržby odo dňa zavedenia kasy do užívania. Prečítaj si zákon, možno to pochopíš.
DANAK1
27.01.14,13:41
no, moja RP sa pri závierke nenuluje, a aby som každý večer vyberala peniaze, je somarina.
januli
27.01.14,14:47
nedávam do nej žiadne peniaze. nerobím žiadny vklad... používam ju len sezónne pri jedinom predaji za dva roky som vytlačila na konci toho dňa dennú uzávierku a teraz mi na tú ,,krabicu,, sadá prach :) peniaze som dala do zásuvky kde mám ,,trezor,, robím bežné dotácie pokladne + výdaj
jediné čo môžu kontrolovať je či som predaj urobila cez ERP , či mám k tomu dennú uzávierku a to je všetko ...či ?