Julka Pittnerová
27.01.14,12:59
Dala som reklamovať notebook. Po týždni mi volali, že mám mechanické poškodenie, prasknutý spodný kryt a že ak chcem môžu mi to opraviť za 39 eur. Tohto poškodenia som si síce nebola vedomá, ale súhlasila som. Teraz po uplynutí 30 pracovných dní mi volali a povedali, že mám čakať ešte minimálne mesiac, lebo nemajú súčiastku a mesiac ju ani minimálne mať nebudú. Pýtala som sa či mi ten notebook nemôžu poslať bez toho opraveného spodného krytu, nakoľko keď mi volali prvýkrát kvôli tomu mechanickemu poškodeniu, nevyjadrili sa, že táto oprava je potrebná, nakoľko som dávala opravovať touchpad a softvérovú chybu. Povedali mi že iba ak CHCEM si to môžem dať opraviť za príplatok 39 eur. A teraz ma kontaktoval, že bud mi ho vrátia neopravený alebo budem čakať minimálne ďalší mesiac.Môžem proti tomuto niečo podniknúť, alebo môžem mať nejakú úľavu z ich strany za nedodržanie lehoty?
jslancik
27.01.14,12:04
asi ste sa nepochopili... ty si to myslela tak, že ti spravia reklamované chyby, pošlú ti notebook, a ty im ho obratom pošleš, aby ti mohli spraviť objednanú opravu závady. Oni to pochopili bez toho zbytočného posielania...

Nie je to úplne kóšer, ale bolo treba komunikovať a vyjasniť si to vopred resp. pri každom novom zistení.

Mimochodom, ak máš mechanické poškodenie, tak sa z reklamácie môžu veľmi ľahko vyzuť. Tým, že si si objednala jeho odstránenie, potvrdila si, že ntb bol mech. poškodený.
arizona
27.01.14,12:29
30 dnova lehota sa vztahuje na zarucne opravy!

Pri nezarucnych opravach ju servis nemusi dodrzat,zakon mu to neprikazuje. Vtedy plati to, na com sa zakaznik a servis dohodnu.

Ak servis povie napr. ze skor ako za 3 mesiace oprava nebude vykonana, zakaznik moze bud suhlasit,alebo si poslat vyrobok naspat a najst si trebars iny, rychlejsi servis...