sara-ke
23.02.06,09:05
Prosim vas mozete mi poradit, robim prvykrat v Olympe, ale ked dam generovat mzdu neodpocita mi poistne (nemoc., starob.,.....) preco to musim ja zadavat percenta aj zaklad? a kde to mam dat? ale zdravot. poistenie mi odpocita, preco???

dakujem
liba2
23.02.06,09:13
Prosim vas mozete mi poradit, robim prvykrat v Olympe, ale ked dam generovat mzdu neodpocita mi poistne (nemoc., starob.,.....) preco to musim ja zadavat percenta aj zaklad? a kde to mam dat? ale zdravot. poistenie mi odpocita, preco???

dakujemNIE, určite ti chýbajú niektoré základné nastavenia...
sara-ke
23.02.06,09:53
a to sa kde da zistit, alebo kde to musi byt nastavene? to mi neporadite?
vladan
23.02.06,10:37
a to sa kde da zistit, alebo kde to musi byt nastavene? to mi neporadite?

neviem, či si dobre pamätám, ale treba si najprv zadať do bankových účtov (Organizácia - Bankové účty-Druh účtu: sociálna a zdravotná poisťovňa) účet Sociálnej poisťovne a Zdravotných poisťovní. Nasledovne si skontroluj, či máš v Personalistike u zamestnanca zadanú zdravotnú poisťovňu.
sara-ke
23.02.06,11:55
mam zadane poistovne a aj tak mi tie sumy nevypocita sam, iba ked to zadam rucne, ale ked dam Generuj tak mi vsetko zrusi a necha len HM a preddavok na dan. Prosim poradte mi co mam robit, mozno to nerobim spravne aky je vlastne postup?
vladan
23.02.06,13:10
mam zadane poistovne a aj tak mi tie sumy nevypocita sam, iba ked to zadam rucne, ale ked dam Generuj tak mi vsetko zrusi a necha len HM a preddavok na dan. Prosim poradte mi co mam robit, mozno to nerobim spravne aky je vlastne postup?

nemáš náhodou zadanú dohodu o vykonaní práce, resp. dohodu o brigádnickej práci študenta namiesto mesačnej alebo hodinovej mzdy?
Kimáková
23.02.06,14:36
Prosim vas mozete mi poradit, robim prvykrat v Olympe, ale ked dam generovat mzdu neodpocita mi poistne (nemoc., starob.,.....) preco to musim ja zadavat percenta aj zaklad? a kde to mam dat? ale zdravot. poistenie mi odpocita, preco???

dakujem

skuste si este skontrolovať v Personalistike v Pracovných pomeroch, či je vôbec zadaný hlavný pracovný pomer.
Iný prípad, kedy program neodpočíta odvody je, ak máte v minulosti neukončenú poslednú PN-ku. To znamená, že pri poslednej PN-ke máte stále zakliknuté políčko Neukončená.