ariadna22
27.01.14,13:54
rodina má 2 autá, 4 deti, muž pracuje z domu, manželke nijako s deťmi nepomáha, ona sa stará o deti, rozvoz do školy, zo školy,na krúžky...,1 dieťa je na osemročnom gymnáziu, dve na základke - prvý stupeň, posledné je v škôlke. Ona skončila rodičovský na jar 2013, odvtedy ju vydeľuje s peniazmi, musí ich doslova žobrať, ona či deti. Manželka podala žiadosť o výživné na seba aj deti, oni naďalej ostatnú manželia, lebo on sa nechce rozvádzať, a budú obývať spoločný dom. Navštevujú manželskú poradňu a psychológa. Ona si stále hľadá prácu, lebo môže pracovať do 12.00 h, ale len v prípade, že on bude spolupracovať a bude sa starať o deti, keď budú choré. Dala si podpísať v škole, že on nie je schopný doviesť deti na do školy, on ich skrátka nechá doma. Večer sa dohodnú, že kto berie kam deti, ona si zoberie dve deti, ako sa dohodli a vráti sa z rozvozu a deti, čo mal brať muž sú doma. Tak ich hodí do auta a odvezie ich do školy. Ona nemá žiadne peniaze, on jej nič nedá, je zúfalá. Má nárok na dávku v hmotnej núdzi, kým si nevybaví to výživné?
kopretinka
27.01.14,13:41
nemá.....nie je v hmotnej múdzi,jej manžel zarobí dosť
http://www.pluska.sk/spravy/ekonomika/zmeny-davok-hmotnej-nudzi-co-mate-narok.html
veronikasad
27.01.14,13:44
Na dávku v hmotnej núdzi určite nie. Výživné na manželku a deti jej súd neschválil ?
ariadna22
27.01.14,14:49
Na dávku v hmotnej núdzi určite nie. Výživné na manželku a deti jej súd neschválil ?
ešte je len pred súdom
pepsikova
27.01.14,14:51
...argument "on sa nechce rozvádzať"- to je čo?..to ona má trpieť aj s deťmi pri ňom, ako slúžka a čakať na almužnu,čo jej pán milostivo podhodí?..určite by som podala žiadosť o rozvod a hneď aj žiadosť na výživné pre seba a deti a tiež majetkové vysporiadanie..ak pánovi prídu súdne obsielky, možno si uvedomí, že má rodinu!..
alaya1
27.01.14,15:01
Nevidim to jednostranne.
veronikasad
27.01.14,15:05
Na dávku v hmotnej núdzi určite nie. Výživné na manželku a deti jej súd neschválil ?
ešte je len pred súdom
Prečo môže pracovať len do 12-tej ?
Katy a R
27.01.14,15:06
Nevidim to jednostranne.
- k zadanej otázke ... dávku v hmotnej núdzi si môže vybaviť len potom, ak už si uplatnila všetky zákonné nároky.
no a pokým má manžela - je prvý na rade on (až potom všetci ostatní daňovníci - ak by on a ani ona sama z nejakého dôvodu nemohli).
K spolužitiu a ich manželstvu - to si musia už sami vyriešiť, že či sa rozvedú, alebo nie .. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675
alaya1
27.01.14,15:09
Nevidim to jednostranne.
- k zadanej otázke ... dávku v hmotnej núdzi si môže vybaviť len potom, ak už si uplatnila všetky zákonné nároky.
no a pokým má manžela - je prvý na rade on (až potom všetci ostatní daňovníci - ak by on a ani ona sama z nejakého dôvodu nemohli).
K spolužitiu a ich manželstvu - to si musia už sami vyriešiť, že či sa rozvedú, alebo nie .. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675



Ja som sa vyjadrila k tomu, co som oznacila v tvojom prispevku. Preco to muz robi nevieme. Nezaujala by som hned striktne stanovisko v jeho neprospech. Vzdy pocuvam obidvoch. Usudok si az vtedy urobim.
ariadna22
27.01.14,16:08
...argument "on sa nechce rozvádzať"- to je čo?..to ona má trpieť aj s deťmi pri ňom, ako slúžka a čakať na almužnu,čo jej pán milostivo podhodí?..určite by som podala žiadosť o rozvod a hneď aj žiadosť na výživné pre seba a deti a tiež majetkové vysporiadanie..ak pánovi prídu súdne obsielky, možno si uvedomí, že má rodinu!..
no tak to ona rieši, ked ho ľúbi a čaká sa zmení, nie? takže ona sa rozvádzať tiež nechce
ariadna22
27.01.14,16:10
Na dávku v hmotnej núdzi určite nie. Výživné na manželku a deti jej súd neschválil ?
ešte je len pred súdom
Prečo môže pracovať len do 12-tej ?
lebo od 12.00 musí behať okolo detí, odvieť zo škôl na krúžky, a potom z krúžkov domov´, každý deň
ariadna22
27.01.14,16:10
Nevidim to jednostranne.
- k zadanej otázke ... dávku v hmotnej núdzi si môže vybaviť len potom, ak už si uplatnila všetky zákonné nároky.
no a pokým má manžela - je prvý na rade on (až potom všetci ostatní daňovníci - ak by on a ani ona sama z nejakého dôvodu nemohli).
K spolužitiu a ich manželstvu - to si musia už sami vyriešiť, že či sa rozvedú, alebo nie .. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675



Ja som sa vyjadrila k tomu, co som oznacila v tvojom prispevku. Preco to muz robi nevieme. Nezaujala by som hned striktne stanovisko v jeho neprospech. Vzdy pocuvam obidvoch. Usudok si az vtedy urobim.
podobne
pepsikova
27.01.14,16:15
Nevidim to jednostranne.
- k zadanej otázke ... dávku v hmotnej núdzi si môže vybaviť len potom, ak už si uplatnila všetky zákonné nároky.
no a pokým má manžela - je prvý na rade on (až potom všetci ostatní daňovníci - ak by on a ani ona sama z nejakého dôvodu nemohli).
K spolužitiu a ich manželstvu - to si musia už sami vyriešiť, že či sa rozvedú, alebo nie .. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675



Ja som sa vyjadrila k tomu, co som oznacila v tvojom prispevku. Preco to muz robi nevieme. Nezaujala by som hned striktne stanovisko v jeho neprospech. Vzdy pocuvam obidvoch. Usudok si az vtedy urobim...

..obidvoch tu asi počuť nebudeme..žena sa sťažuje zvyčajne vtedy, ak nemôže deťom zabezpečiť to, čo potrebujú a je nútená sa ponížiť a prosiť ich otca o peniaze..takže z jej strany to ja vidím takto..
..chlap, ktorý má deti a manželku a dovolí, aby ho žena prosila o peniaze, je úbožiak..keby mal trochu cti, tak žene vydelí peniaze na celý mesiac..je jedno, čo sa medzi nimi stalo..
Katy a R
27.01.14,16:19
:mee: práve preto to radšej neriešme - zadávateľka sa pýtala na dávku v hmotnej núdzi ...
ariadna22
27.01.14,16:34
super, ona sa bola pýtať na úrade práce, má podaný návrh na výživné na seba a deti počas manželstva a jedna pani jej povedala, že ked si dá potvrdiť x tlačív, tak má nárok na dávky v hmotnej núdzi a druhá nie. teraz sa mi ale dostala informácia, že si má podať návrh na súde na určenie predbežného opatrenia a možno to by asi mohlo byť z tých sociálnych dávok - ako výživné dovtedy kým bude platiť muž? Neviem
avalik
27.01.14,16:39
super, ona sa bola pýtať na úrade práce, má podaný návrh na výživné na seba a deti počas manželstva a jedna pani jej povedala, že ked si dá potvrdiť x tlačív, tak má nárok na dávky v hmotnej núdzi a druhá nie. teraz sa mi ale dostala informácia, že si má podať návrh na súde na určenie predbežného opatrenia a možno to by asi mohlo byť z tých sociálnych dávok - ako výživné dovtedy kým bude platiť muž? Neviem

preco by to mali byt socialne davky? peniaze su k dispozicii u manzela, preco by namiesto neho mali platit obcania z dani???

ako predbezne opatrenie sa prikaze manzelovi platit urcitu sumu, pod hrozbou nejakej sancie za nedodrzanie sudneho opatrenia
ariadna22
27.01.14,16:42
aha, to takto funguje, a keď nemá manžel dosť peňazí? Ja neviem, možno sú na hrane, no už to tu nebudem rozoberať, počkám si či jej ich dali a na základe akého paragrafu a potom dám vedieť
avalik
27.01.14,16:47
aha, to takto funguje, a keď nemá manžel dosť peňazí? Ja neviem, možno sú na hrane, no už to tu nebudem rozoberať, počkám si či jej ich dali a na základe akého paragrafu a potom dám vedieť

no ked nemaju dost penazi, nech predaju jedno auto, nech sa prestahuju do mensieho, proste nech najprv vyuziju svoje moznosti az potom je na rade stat

ak ale manzel nema "dost penazi", v tom pripade nevidim "ekonomicke tyranie", ktore popisujes v zadani

ono pre niekoho je dost 300 € a niekomu ani 2000 € nie je dost
lujza.j
27.01.14,16:50
pes je zakopaný tu...

"Ona skončila rodičovský na jar 2013, odvtedy ju vydeľuje s peniazmi"
inak to je takto...

"no tak to ona rieši, ked ho ľúbi a čaká sa zmení, nie? takže ona sa rozvádzať tiež nechce"


takže keby jej dával peniaze ako predtým všetko by bolo v porádečku....a táto téma by tu nebola...moj názor a moj pohlad na vec!
alaya1
27.01.14,16:50
mimotemy myslela som si, ze v 3.osobe sami seba oslovovali ina krali, asi to uz neplati :)
Katy a R
27.01.14,16:50
adriana - klikni si na ten link - a pozri čo je hmotná núdza .. a aj aký môže ten príspevok byť!
(dve autá a rozvážanie autami na krúžky - veď to sa poniektorým môže nožík vo vrecku otvárať!)
buchač
27.01.14,16:58
mimotemy myslela som si, ze v 3.osobe sami seba oslovovali ina krali, asi to uz neplati :)

pes je zakopaný tu...

"Ona skončila rodičovský na jar 2013, odvtedy ju vydeľuje s peniazmi"
inak to je takto...

"no tak to ona rieši, ked ho ľúbi a čaká sa zmení, nie? takže ona sa rozvádzať tiež nechce"
takže keby jej dával peniaze ako predtým všetko by bolo v porádečku....a táto téma by tu nebola...moj názor a moj pohlad na vec!

No koooooooonečne ste na to prišli ......:D

ariadna22 je riadne premúdrelá ( čítaj aj inak , v slovnom spojení pejoratíva sex ) ...
http://www.porada.sk/search.php?do=finduser&userid=296007&contenttype=vBForum_Post&showposts=1
alaya1
27.01.14,17:05
mimotemyBuchac- ja to viem od jej prveho pismenka. Len som cakala, kto sa na to namota :)



Vraj pri Michalovciach tmavsie zeny neudavaju manzelov ako otcov svojich deti, otec je neznamy, dostavaju viac penazi od statu. Toto je inovacia :)
ariadna22
27.01.14,18:52
mimotemy myslela som si, ze v 3.osobe sami seba oslovovali ina krali, asi to uz neplati :)
vtipné,všimli ste si že tu riešime stavy a pocity? to je ich vec, ja mám pohľad na vec čiastkový a sprostredkovaný a moc ma to zaujíma ako jej mohla pani na úrade jedna povedať, že má nárok na dávky v hmot.núdzi a druhá jej povedala, že nemá
ariadna22
27.01.14,18:57
adriana - klikni si na ten link - a pozri čo je hmotná núdza .. a aj aký môže ten príspevok byť!
(dve autá a rozvážanie autami na krúžky - veď to sa poniektorým môže nožík vo vrecku otvárať!)
takže si z nej mohli robiť dobrý deň, lebo dnes som ju stretla a hovorila, že si tie potvrdenia vybeháva (na tú hmotnú núdzu)
avalik
27.01.14,18:58
mimotemy myslela som si, ze v 3.osobe sami seba oslovovali ina krali, asi to uz neplati :)
vtipné,všimli ste si že tu riešime stavy a pocity? to je ich vec, ja mám pohľad na vec čiastkový a sprostredkovaný a moc ma to zaujíma ako jej mohla pani na úrade jedna povedať, že má nárok na dávky v hmot.núdzi a druhá jej povedala, že nemá

no zalezi co ktorej povedala a aj koho sa pytala - ci vratnicky alebo pracovnicky oddelenia co to ma na starosti

nech sa paci, prestuduj si zakon o hmotnej nudzi www.zakonypreludi.sk/zz/2013-417
ariadna22
27.01.14,18:58
mimotemyBuchac- ja to viem od jej prveho pismenka. Len som cakala, kto sa na to namota :)



Vraj pri Michalovciach tmavsie zeny neudavaju manzelov ako otcov svojich deti, otec je neznamy, dostavaju viac penazi od statu. Toto je inovacia :)
tak som pochopila, prečo mi povedala,že to nemá zmysel, pýtať sa na fóre, lebo ľudia sa na tom iba dobre bavia. Keďže si problémy rieši už pár rokov.
Sýty hladnému neverí.
ariadna22
27.01.14,18:59
mimotemy myslela som si, ze v 3.osobe sami seba oslovovali ina krali, asi to uz neplati :)
vtipné,všimli ste si že tu riešime stavy a pocity? to je ich vec, ja mám pohľad na vec čiastkový a sprostredkovaný a moc ma to zaujíma ako jej mohla pani na úrade jedna povedať, že má nárok na dávky v hmot.núdzi a druhá jej povedala, že nemá

no zalezi co ktorej povedala a aj koho sa pytala - ci vratnicky alebo pracovnicky oddelenia co to ma na starosti

nech sa paci, prestuduj si zakon o hmotnej nudzi www.zakonypreludi.sk/zz/2013-417
retardovaná nie je, takže pracovníčky na úrade,
ariadna22
27.01.14,19:03
Majetok

(1) Majetok na účely tohto zákona sú veci, a ak to ich povaha pripúšťa, práva alebo iné majetkové hodnoty.

(2) Za majetok podľa odseku 1 sa nepovažuje

a) motorové vozidlo, ktorého držiteľom alebo vlastníkom je člen domácnosti a využíva sa na individuálnu prepravu, na ktorú je člen domácnosti odkázaný z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia,23)

b) jedno motorové vozidlo v domácnosti, ktorého hodnota podľa odborného stanoviska vyhotoveného znalcom24) alebo dokladu o kúpe motorového vozidla vyhotoveného osobou, ktorej predmetom činnosti je výroba, predaj alebo distribúcia motorových vozidiel, nie je vyššia ako 35-násobok sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu,15) alebo ktoré je staršie ako 10 rok
n
apríklad je tu v tom zákone takýto majetok, možno obidve tie autá patria do týchto kategórií, to ja netuším,
buchač
27.01.14,19:11
retardovaná nie je, takže pracovníčky na úrade,


tak som pochopila, prečo mi povedala,že to nemá zmysel, pýtať sa na fóre, lebo ľudia sa na tom iba dobre bavia. Keďže si problémy rieši už pár rokov.
Sýty hladnému neverí.

Mne je úplne celá téma ...čítam a čítam ...zamýšľam sa .
Vieš , tak sa potom pýtam , že koľko rokov asi rieši problémy ...rok , dva ...štyri ... alebo dokonca aj viac ?
Lebo ak je to viac rokov , nuž potom je asi dotyčná fakt retardovaná .
Lebo sa pýtam , na akého frasa má s dotyčným 4 deti a to posledné je dokonca ešte len v škôlke ???
avalik
27.01.14,19:14
Majetok

(1) Majetok na účely tohto zákona sú veci, a ak to ich povaha pripúšťa, práva alebo iné majetkové hodnoty.

(2) Za majetok podľa odseku 1 sa nepovažuje

a) motorové vozidlo, ktorého držiteľom alebo vlastníkom je člen domácnosti a využíva sa na individuálnu prepravu, na ktorú je člen domácnosti odkázaný z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia,23)

b) jedno motorové vozidlo v domácnosti, ktorého hodnota podľa odborného stanoviska vyhotoveného znalcom24) alebo dokladu o kúpe motorového vozidla vyhotoveného osobou, ktorej predmetom činnosti je výroba, predaj alebo distribúcia motorových vozidiel, nie je vyššia ako 35-násobok sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu,15) alebo ktoré je staršie ako 10 rok
n
apríklad je tu v tom zákone takýto majetok, možno obidve tie autá patria do týchto kategórií, to ja netuším,

a) nespominala si nikoho v domacnosti TZP - cize toto pism. nepouzijes
b) hovori sa o jednom vozidle cize druhe sa uz za majetok povazuje


podstatny je uvod zakona

§ 2
Hmotná núdza

(1) Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti podľa tohto zákona nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom3) a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem.

(2) Základné životné podmienky na účely tohto zákona sú jedno teplé jedlo denne, nevyhnutné ošatenie a prístrešie.

(3) Príjemca na účely tohto zákona je fyzická osoba, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo osobitný príspevok.

§ 8

(1) Fyzická osoba a členovia domácnosti nie sú v hmotnej núdzi, aj keď príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom,3) ak si majetkom alebo uplatnením nárokov môžu zabezpečiť základné životné podmienky a riešiť si hmotnú núdzu.
ariadna22
27.01.14,19:19
retardovaná nie je, takže pracovníčky na úrade,


tak som pochopila, prečo mi povedala,že to nemá zmysel, pýtať sa na fóre, lebo ľudia sa na tom iba dobre bavia. Keďže si problémy rieši už pár rokov.
Sýty hladnému neverí.

Mne je úplne celá téma ...čítam a čítam ...zamýšľam sa .
Vieš , tak sa potom pýtam , že koľko rokov asi rieši problémy ...rok , dva ...štyri ... alebo dokonca aj viac ?
Lebo ak je to viac rokov , nuž potom je asi dotyčná fakt retardovaná .
Lebo sa pýtam , na akého frasa má s dotyčným 4 deti a to posledné je dokonca ešte len v škôlke ???
emócie: je to tvoj názor, tvoj pohľad, ja som k tomu neutrálna.
Ice dive
27.01.14,19:38
prevádzka auta = náklady, chodenie na krúžky = náklady, rodičovský jej skončil na jar 2013 ak majú 4 deti a najstaršie je na 8 ročnom gymnáziu t.j. minimálne 5-tak, dve sú na zs a posledne je rok narodenia 2010 znamená to, že minimálne 10 rokov je doma.... prídavky sú 23 €/dieta... tj. z čoho financuje krúžky a prevádzku auta???? nie je to o tom, že muž jej nevydelí toľko koľko by si predstavovala??? alebo sa názor na chod domácnosti daných manželov sa dosť rozchádza... keďže obaja sú doma a jeden druhého vidia kto čo robí...
mareko
27.01.14,19:40
...hmotná núdza má pre niekoho veľmi zaujímavé kritériá :-(
alaya1
27.01.14,20:02
mimotemy Inak, ja byt na mieste toho manzela, riesim to este razantnejsie, aby cudzia osoba riesila na fore rodinne zalezitosti inej rodiny :).
Predat auta, chodit na buse, predat dom a kupit si byt.
A ja som vcera bezdakovi na parkovisku pre kaufom nedala ani cent,"plakal" ze je na ulici, lebo nema na azilak. Lebo, ak ma na cuco, ma aj na azilovy dom- nie je v hmotnej nudzi.
lujza.j
27.01.14,20:16
no na zváženie je aj to, že dotyčná zadávateľka témy to tu tak horlivo rieši...
.....ked ta to tak škrie chod na úrad so známou !!!...pokiaľ to však nie si ty sama!!
kopretinka
27.01.14,20:36
rodina má 2 autá, 4 deti, muž pracuje z domu, manželke nijako s deťmi nepomáha, ona sa stará o deti, rozvoz do školy, zo školy,na krúžky...,1 dieťa je na osemročnom gymnáziu, dve na základke - prvý stupeň, posledné je v škôlke. Ona skončila rodičovský na jar 2013, odvtedy ju vydeľuje s peniazmi, musí ich doslova žobrať, ona či deti. Manželka podala žiadosť o výživné na seba aj deti, oni naďalej ostatnú manželia, lebo on sa nechce rozvádzať, a budú obývať spoločný dom. Navštevujú manželskú poradňu a psychológa. Ona si stále hľadá prácu, lebo môže pracovať do 12.00 h, ale len v prípade, že on bude spolupracovať a bude sa starať o deti, keď budú choré. Dala si podpísať v škole, že on nie je schopný doviesť deti na do školy, on ich skrátka nechá doma. Večer sa dohodnú, že kto berie kam deti, ona si zoberie dve deti, ako sa dohodli a vráti sa z rozvozu a deti, čo mal brať muž sú doma. Tak ich hodí do auta a odvezie ich do školy. Ona nemá žiadne peniaze, on jej nič nedá, je zúfalá. Má nárok na dávku v hmotnej núdzi, kým si nevybaví to výživné?""



takže si z nej mohli robiť dobrý deň, lebo dnes som ju stretla a hovorila, že si tie potvrdenia vybeháva (na tú hmotnú núdzu)

no to sa ešte nabehá,aby dokázala,že je v hmotnej núdzi......

kým poberala rodičovský,tak jej dával peniaze? alebo to všetko ťahala len z toho rodičovského a ani vtedy jej nedával nič?
buchač
27.01.14,20:46
Navštevujú manželskú poradňu a psychológa.
Ale toto sa mi inak aj páči ...asi je to fakt aj potrebné ;):rolleyes:
My , čo máme pokoj v srdci a poriadok v hlave , tak nám to nie je potrebné ...:D :D
Keď sa na túto tému ( aj poniektoré iné ) pozerám ???
http://img.janforman.com/th/1467211607482112662250815792124nb054.jpg (http://img.janforman.com/1467211607482112662250815792124nb054.jpg)
ariadna22
31.01.14,16:09
prevádzka auta = náklady, chodenie na krúžky = náklady, rodičovský jej skončil na jar 2013 ak majú 4 deti a najstaršie je na 8 ročnom gymnáziu t.j. minimálne 5-tak, dve sú na zs a posledne je rok narodenia 2010 znamená to, že minimálne 10 rokov je doma.... prídavky sú 23 €/dieta... tj. z čoho financuje krúžky a prevádzku auta???? nie je to o tom, že muž jej nevydelí toľko koľko by si predstavovala??? alebo sa názor na chod domácnosti daných manželov sa dosť rozchádza... keďže obaja sú doma a jeden druhého vidia kto čo robí...
tiež si myslím, že jeden druhého vidia, kto čo robí
ariadna22
31.01.14,16:11
rodina má 2 autá, 4 deti, muž pracuje z domu, manželke nijako s deťmi nepomáha, ona sa stará o deti, rozvoz do školy, zo školy,na krúžky...,1 dieťa je na osemročnom gymnáziu, dve na základke - prvý stupeň, posledné je v škôlke. Ona skončila rodičovský na jar 2013, odvtedy ju vydeľuje s peniazmi, musí ich doslova žobrať, ona či deti. Manželka podala žiadosť o výživné na seba aj deti, oni naďalej ostatnú manželia, lebo on sa nechce rozvádzať, a budú obývať spoločný dom. Navštevujú manželskú poradňu a psychológa. Ona si stále hľadá prácu, lebo môže pracovať do 12.00 h, ale len v prípade, že on bude spolupracovať a bude sa starať o deti, keď budú choré. Dala si podpísať v škole, že on nie je schopný doviesť deti na do školy, on ich skrátka nechá doma. Večer sa dohodnú, že kto berie kam deti, ona si zoberie dve deti, ako sa dohodli a vráti sa z rozvozu a deti, čo mal brať muž sú doma. Tak ich hodí do auta a odvezie ich do školy. Ona nemá žiadne peniaze, on jej nič nedá, je zúfalá. Má nárok na dávku v hmotnej núdzi, kým si nevybaví to výživné?""



takže si z nej mohli robiť dobrý deň, lebo dnes som ju stretla a hovorila, že si tie potvrdenia vybeháva (na tú hmotnú núdzu)

no to sa ešte nabehá,aby dokázala,že je v hmotnej núdzi......

kým poberala rodičovský,tak jej dával peniaze? alebo to všetko ťahala len z toho rodičovského a ani vtedy jej nedával nič?
aj vtedy dával prachy, ale vieš keď zrazu nemáš ani na kaderníka, napríklad...
ariadna22
31.01.14,16:13
mimotemy Inak, ja byt na mieste toho manzela, riesim to este razantnejsie, aby cudzia osoba riesila na fore rodinne zalezitosti inej rodiny :).
Predat auta, chodit na buse, predat dom a kupit si byt.
A ja som vcera bezdakovi na parkovisku pre kaufom nedala ani cent,"plakal" ze je na ulici, lebo nema na azilak. Lebo, ak ma na cuco, ma aj na azilovy dom- nie je v hmotnej nudzi.

ale ona si to riešila už aj sama, lebo to trvá roky,čo od neho musí žobrať peniaze, a mňa teda zaujímal názor ľudí, či je teda pozitívny, negatívny, lebo ona mi v lete hovorila, že keď to riešila na fórach tak jej ľudia dávali najavo, že to akoby si ona sama bola na vine... .
takže ja som k tomu neutrálna, a tiež sa mi javí, že máte názory, že si sama za to môže.
Tak keď ju stretnem, tak jej poviem, že sa to nezmenilo.
mareko
31.01.14,16:25
aj vtedy dával prachy, ale vieš keď zrazu nemáš ani na kaderníka, napríklad...[/QUOTE]


....tak to je naozaj strašné, keď nemala napríklad na kaderníka a zrejme ani na kozmetičku, posedenie v kaviarni, na topánky od G.... . Je to nehoráznosť, že jej to z našich daní štát nechce dať! Chúďatko, všetok majetok si nechá manžel v spoločnom dome a jej zostalo iba to auto a bývanie v rodinnom dome :-(....je to nehoráznosť, treba fakt zakročiť.
ariadna22
31.01.14,16:39
aj vtedy dával prachy, ale vieš keď zrazu nemáš ani na kaderníka, napríklad...


....tak to je naozaj strašné, keď nemala napríklad na kaderníka a zrejme ani na kozmetičku, posedenie v kaviarni, na topánky od G.... . Je to nehoráznosť, že jej to z našich daní štát nechce dať! Chúďatko, všetok majetok si nechá manžel v spoločnom dome a jej zostalo iba to auto a bývanie v rodinnom dome :-(....je to nehoráznosť, treba fakt zakročiť.[/QUOTE]

už sa tiež pomaly doatávam na stranu jej muža, napríklad, mne sa páči, že peniaze do ruky jej nedá, ale ked vidí prázdnu nádrž tak natankuje, takže ona príde domov z rozvozu s prázdnou nádržou, vymení si auto a ide pre deti do škôl. on pracuje doma, takže keď niekam pôjde z domu na nákup, tak natankuje do prázdneho auta, takto im to funguje aj keď sa už dlho nerozprávajú.
mareko
31.01.14,18:52
ariadna22...on zrejme vie čo robí a prečo to robí. Vidíš už aj sama, že je to aj z tvojho pohľadu už úplne iné. Čo by niektorí dali zato, keby mali takúto "hmotnú núdzu". Je to niečo podobné, ako keď sa niekto sťažuje, že má neustále prázdnu peňaženku, ale používa výlučne platobnú kartu :-)