beninka123
27.01.14,15:23
Dobrý deň,
nevedel by mi niekto poradiť, bol novelizovaný zákon o DPH §69 ods.12, dodávka železa, ocele, ocelových konštrukcií atď. Na tento tovar by sa malo vzťahovať tuzemské samozdanenie, avšak mi dodávame oceľové konštrukcie aj s prácou a montážou. Na daňovom úrade mi povedali, že mám zvlášť fakturovať materiál a zvlášť prácu, čo sa mi zdá nelogické, vzhľadom k tomu že to dodávam ako celok. Nikde som nenašla k tomu žiadne usmernenie, výklad. Ďakujem za každú radu :))
Čičky
19.02.14,10:07
Prosim Vas, podarilo sa Vam zistit ako to je? Mam ten isty problem. Dakujem
beninka123
20.02.14,06:58
mám vyjadrenie finančného riaditeľstva, ale odpovedali mi na dvakrát, kde v druhom vyjadrení znegovali prvé, to čím som si doteraz istá je, že materiál aj prácu fakturujem spolu a ak finálny výrobok spadá do kategógie oslobodenia,tak ho oslobodím
Čičky
20.02.14,07:37
Ďakujem za Vašu odpoveď. To je typické, že odpoveď fin.riaditeľstva nie je riešením. Ste odvážna, budem Vás nasledovať s použitím vlastného názoru.Uvidíme ako to dopadne. Kristína
KloferHladny
20.02.14,08:24
Iba názor, nie odpoveď: V KCN 7308xxxx sa uvádzjú časti stavebných konštrukcií zo železa. Ak takúto konštrukciu zmonujete-zabudujete, už je to súčasť stavby. Stavba do 7308xxxx nepatrí. Záver: Ak dodávate a fakturujete iba konštrukciu nad 5000 € potom použite prenos DP, ak dodávate konštrukciu s montážou a fakturuje spolu, potom prenos DP neuplatníte, ak dodávate konštrukciu s montážou a máte zmluvu o dielo, všetky dodávky (aj oceľovej konštrukcie) pôjdu bez prenosu DP
beninka123
20.02.14,12:42
som toho istého názoru :)