median
27.01.14,14:49
Dobrý deň, od 1.1. mám založenú s.r.o. (neplatca DPH) avšak stále mi neprišlo DIC (zrejme nechodí automaticky), nikde som sa zatial neregistroval ani elektronicky ani nič. Viete mi poradiť ako ho vybaviť? Bol som na DÚ, ale zrovna tam majú dovolenku a iná pani čo tam robí mi povedala, že mám zaškrtnúť, aby mi ho vybavili, ale keď som sa spýtal, že kde, tak odpovedala, že nevie kde. :D no proste ochotak ako s....a, tak som ju poslal odkial vyšla a prosím o radu Vás.
Ďakujem za opoveď.
avalik
27.01.14,14:03
pri ohlasovani zivnosti si mal zaskrtnut, ze chces registraciu na DU
ak si tak neurobil, musis vyplnit a odovzdat na DU tlacivo Žiadosť o registráciu, oznámenie zmien, žiadosť o zrušenie registrácie na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty - https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/VzoryTlaciv/REGDPv14.pdf - tlacivo by ti ale mali dat na kazdom DU a podatelna je otvorena kazdy den - dovolenka na podatelni nemoze byt :)

ak nemas zamestnancov a ani konatel bebude poberat ziadny prijem, tak sa registrujes len na dan z prijmov
median
27.01.14,14:45
No mne sa zda, že pri ohlasovani živnosti som to zaškrtol, ved chcem si uľahčit pracu, ale od 1.1 už mam založenu s.r.o. a stale mi to neprišlo, čo by zrejme už asi malo nie ? Hej v podateľni ma poslali za pani, ktorá má mňa na starosti podľa názvu firmy ale ta mala voľno a ta druha čo ju teda zrejme zastupovala bola mrcha :D . A nemám zamestnancov a ani konateľ nebude poberať žiadny prijem, aj tak mám vyplniť to tlačivo, čo ste mi dali link?
KEJKA
27.01.14,15:01
áno, vyplň, DIČ by ti už prišiel, aj ked vzhľadom na začiatok roka by som ruku do ohňa za to nedala. Musíš ísť za tou, ktorá má tvoju agendu na starosti, ale informuj sa telefonicky dohodni sa, kedy prídeš, aby si sa neprehnal.
median
27.01.14,16:09
Ok, tak ďakujem a ešte jedna otazka, môžem už aj teraz fakturovať, ked mam iba ICO a nie aj DIC ?
Hakika
27.01.14,19:08
Na vydanie DIČ má daňový úrad 1 mesiac. Ak si bol na živnostenskom úrade 2.1., tak majú čas do 2.2. Mám skúsenosť , že si dávajú veľmi načas.