Bernadotte
27.01.14,16:30
Zdravim. Z ceskeho (vierohodne vyzerajuceho) internetoveho obchodu som si objednala porcelan. Niektore kusy su zo spodu oznacene ochrannou znamkou s nazvom kolekcie (Bernadotte Porcelain Bohemia Czech Republic), ale vacsina objednaneho tovaru takymto logom NIE je oznacena. Mam sa obavat o originalitu a pravost tychto vyrobkov? Prosim poradte. Okrem toho mi prisli taniere rozbite a neviem co s tym. Z reklamacneho oddelenia sa mi samozrejme este neozvali. Mam z toho hlavu v smutku. Vopred dakujem za odpovede a rady.
buchač
27.01.14,18:17
Ide o súpravu ?
Cena ?
Bernadotte
27.01.14,18:38
Buchac, dakujem za odpoved. Kupovala som to odtial : http://www.karlovarskyporcelan.com/sklo-porcelan-trutnov-cz/eshop/4-1-Porcelan-nedekorovany/32-2-Tvar-Bernadotte-bila
Kupila som si jednotlive kusy, nie celu supravu. Coty na to ? :-/
Peggynka
28.01.14,09:30
http://www.thun.cz/sekce/33-prodejni-sit.html
Toto je výrobca a jeho predajcovia,skús sa obrátiť o info ohľadom označenia na nich.Vzhľadom na blízkosť poľských hraníc predajcu,no...možné je všetko.
buchač
28.01.14,09:37
korela
28.01.14,12:46
Každý kus zo značkového porcelánu musí mať zospodu svoju značku. Ani neuvažuj, že to tak nie je.
buchač
28.01.14,12:59
Ja ???

Obyčajné kuchynské taniere a príslušenstvo ...

Keď rozbiješ nejaký kúsok , nebudeš aspoň plakať ... :D :D :D
reva.d
28.01.14,15:15
Ak je porcelán biely bez dekoru, tak sa porcelán predáva aj bez značenia, záleží na obchodníkovi jaky si porcelán objedná.
buchač
28.01.14,15:17
....čítaj poriadne príspevky ...pozor na slovíčka ...
korela
28.01.14,15:54
arizona
28.01.14,16:50
Mam doma niekolko kuskov znackoveho porcelanu,ale vsade je zospodu znak vyrobcu.
Myslim si, ze je to zauzivane uz starocia a porcelan s pecatou ma vacsiu hodnotu.
"Znackovy porcelan" bez jasneho oznacenia by som urcite nekupovala,povazovala by som ho za imitaciu.

Ak si kupovala tovar cez eshop, mozes ho do 7 dni vratit.
Kedy si nasla rozbity tovar? Predpokladam, ze si ho skontrolovala pred dopravcom, prip. hned po prebrati a hned si kontaktovala predajcu.
Precitaj si obch.podmienka na stranke predajcu, urcite ma uvedene ako treba postupovat.
misoft
28.01.14,16:51
@Bernadotte: takže po prehliadnutí ponuky na uvedenom webe - ty si si nekupovala ORIGINÁL porcelán Beradotte. Ty si si kupovala porcelán VZOR Bernadotte - teda imitácie, napodobeniny = neznačkový! A keďže si to kupovala po kusoch, nedávali ti celú sadu, ale brali zo skladu tak, ako to tam bolo naskladané.
Čo sa týka rozbitia - prezrela si si pri doručení obal, či náhodou nebol niekde poškodený, preliačený. Pri porceláne sa každý kus musí baliť osobitne (a keďže sa rozbili, tak asi neboli riadne zabalené). Reklamovať môžeš.