sklenkova
04.03.06,16:12
Ja sa už skoro mesiac "hrabem" aby som mohla zamestnancom vrátiť ZP,ktoré mi poisťovňa vrátila (z týchto peňazí už boli odvody zaplatené) a neviem nájsť kód
sway
04.03.06,17:42
Ja sa už skoro mesiac "hrabem" aby som mohla zamestnancom vrátiť ZP,ktoré mi poisťovňa vrátila (z týchto peňazí už boli odvody zaplatené) a neviem nájsť kód


Pozerala som to, na kódoch to ozaj nieje, ale skúsila som inak, v záložke zrážky som zadala pohyblivé zrážky ale mínusom napr: -55,- do popisu by som dala o čo ide a vo výplate sa mu to objavilo ako plusová položka vo výplate - figuruje ako nezdaniteľný príjem, na výplatnej páske ako oslobodený príjem.
Nebolo by to riešenie? - a odúčtuješ si to v účtovníctve ID už na správne účty 331/336 xx . Skús....;)
sklenkova
04.03.06,17:53
Odvody sú z toho zaplatené, ale podla mňa by sa to malo samozrejme zdaniť,ja už fakt neviem,napísala som do krosu možno odpovedia- idem sa s tým trápiť a vyskúšať ten tvoj nápad. zatial Ďakujem
sway
04.03.06,18:04
Odvody sú z toho zaplatené, ale podla mňa by sa to malo samozrejme zdaniť,ja už fakt neviem,napísala som do krosu možno odpovedia- idem sa s tým trápiť a vyskúšať ten tvoj nápad. zatial Ďakujem
určite im to nemáš zdaniť - veď to sú odvody, ktoré im vraciaš, nie?
tonkat
04.03.06,18:36
určite im to nemáš zdaniť - veď to sú odvody, ktoré im vraciaš, nie?
Zdaniť to musí, lebo vtedy, keď ich zrazila, o to menší základ dane vykázala. Ale aké odvody ti vracajú, lebo keď sú to odvody zaplatené bez právneho dôvodu, tak to je par. 8 a vtedy sa podáva DP, nemôžeš robiť RZ