radychtiva
27.01.14,17:11
Zdravím! Bývam v byte, ktorý bol stavaný ako "vstavba" do podkrovia. Všetky miestnosti sú obložené sadrokartónom a vcelku nemáme problém s tepelnou pohodou. Len jedna miestnosť, resp. jedna stena je výrazne chladnejšia ako zvyšok bytu. Za tou stenou je iný byt, tiež vstavba do podkrovia, ale robená v inom čase. Netuším, čo je v priestore medzi bytmi, netuším ani to, čo sa nachádza za sadrokartónovým obložením v spomínanej miestnosti. Doteraz sme ju viac-menej nepoužívali, ale teraz tam chcem urobiť študentskú izbu. Lenže kvôli chladu sa tam nedá dlhšie sedieť a pracovať. Teda, ak sa človek neobloží tromi dekami. Niečo málo som čítala o striekanej penovej izolácii. Ušetrilo by ma toto riešenie od búrania steny? Alebo mi poradíte niečo iné, lepšie? ĎAKUJEM
jslancik
27.01.14,16:49
možno to nie je najlepšia odpoveď, ale SDK nie je problém rozobrať a naspäť vrátiť. Možno nie s tými istými panelmi, ale to je drobnosť. Keď to rozoberieš, uvidíš, čo je za stenou (môžeš ponadávať na debilov, čo to robili), dať tam sklenú vatu v maximálnom množstve, a SDK dať naspäť na konštrukciu. Robota tak na jeden deň pre dvoch.

Druhá možnosť, nalepiť na SDK polystyrén ľubovoľnej hrúbky - podľa uváženia. Uberie to pár cm priestoru. Polystyrén by som dal tvrdší, na to sieťku a stierku. Troška komplikovanejšie, ale nemusíš "búrať" stenu...
radychtiva
29.01.14,06:25
Vďaka za odpoveď. Viac sa mi páči to prvé riešenie. Má tu niekto skúsenosti so spoľahlivými izolatérmi v BA a vedel by doporučiť? Alebo je to v kategórii nepovolená reklama?
jslancik
29.01.14,06:39
izolatérmi? takých nepoznám :) Hociktorý sadrokartónista to spraví. Teraz v zime by ich malo byť dosť voľných. Takže google, prípadne bazoš.