Jorbe191
27.01.14,17:14
Zdravím, v pivnici ktorej podlaha sa nachádza asi 3 metre pod úrovňou zeme by som chcel vykopať studňu. podľa skúsenosti susedov očakávam, že by som na vodu mohol naraziť asi v hĺbke 2 metrov pod podlahou pivnice. Vzhľadom na to, že do pivnice je sťažený a stiesnený prístup, hľadám riešenie ako sa vyhnúť ťažkým betónovým skružiam, ktoré by som aj tak musel rozrezať na polovice a postupne zniesť do pivnice. Z toho istého dôvodu nechcem použiť plastové studňové skruže, lebo na to aby som ich dostal dole by som ich musel rozrezať, a tým ich oslabiť.
Na internete som sa inšpiroval konštrukciou vsakovacích jám, ktoré sú vystlané geotextíliou, v ktorej sú zabalené plastové vsakovacie bloky.
Aby som to upresnil, vykopal by som jamu, vystlal geotextíliou, ktorá by plnila funkciu filtra, ktorý by zabraňoval nánosmi hliny. V geotextílií by boli uložené plastové vsakovacie bloky ako výstuž studne a ako dostatočný zásobník vody. Zároveň by som do tohto balíka zakomponoval plastovú rúru, ktorá by slúžila ako dutina na spustenie čerpadla.
Čo poviete? Fungovalo by to?
jslancik
27.01.14,16:42
k tvojmu prvému nápadu so skružami. nemusíš ich tam znášať, môžeš to rovno zabetónovať na mieste, veľmi jednoducho. Dva metre je úplne v pohode. Dve etapy po metri. Keď budem mať čas, nájdem na nete postup (nenašiel som :D).

edit: našiel som: http://urobsisam.topky.sk/navody/studna-v-dome
arizona
27.01.14,17:07
mimotemy nezakladaj nam tu duplicity, staci otazku polozit raz