začínam
27.01.14,18:53
SZČO je na PN od 6/2013 do 12/2013.Doniesol mi výpisy z úctu a zistila som,že odvody platil aj počas PN.Môžem mu to dať do výdavkov,alebo ako to mám zaúčtovať?Ďakujem.
tictac7
27.01.14,18:32
to, že je na PN nemá vplyv na to, či je alebo nie je povinný platiť poistné. Poistné nie je povinnosť platiť za obdobie poberania dávky. Takže, ak poberá nemocenské, zo SP treba tieto platby vypýtať a nezabudnúť zdokladovať túto skutočnosť aj ZP, tá mu vráti preplatok na základe vykonaného RZZP. Platby poistného, ktoré boli zaplatené v roku 2013 nechaj vo výdavkoch VOZD, ak boli naozaj platené aj za obdobie, kedy platené nemalo byť, poisťovňa ich vráti, potom budeš riešiť.





Oprava na základe komentu od Veroniky... Fakt som netušila, že vratku neoprávnene zaplateného poistného nezdania.....
veronikasad
27.01.14,18:51
Nesúhlasím, ide o poistné zaplatené bez právneho dôvodu, ktoré poisťovňa na žiadosť poistenca vráti bez zdanenia. Do VOZD v roku 2013 by som ho nezahrnula
Anik
27.01.14,18:58
Veronika a nemôže to ostať vo výdavkoch a zároveň v pohľadávkach čo sa týka SP, ZP je to fyzicky zaplatené a teraz to zaúčtuje pri vrátení - do platby odvodov ak je to JÚ ?
veronikasad
27.01.14,19:00
Reagovala som na zdr.poistenie a RZZP o ktorom písala tictac. Ak to nechá v ZP ako preplatok, ZP ho zdaní.