Jarka1910
27.01.14,19:52
Zaoberám sa maloobchodom druhý rok,ale doposiaľ som nemala problémy s obchodnými partnermi. Až teraz. Od slovenského výrobcu som nakúpila detské oblečenie s aplikáciami. Po čase (asi 4-5 týždňov) prišli sťažnosti na to,že aplikácie praskajú. Nie každy však tovar reklamoval.Požiadala som 3 zákazníčky,aby poškodené veci priniesli .Telefonicky som informovala výrobcu,že aplikácie na oblečení sú nekvalitné,že mám 3 reklamácie + pár sťažností a že chcem vrátiť nie len veci prevzaté na reklamáciu ,ale všetky kusy oblečenia s týmito nevydarenými aplikáciami,pretože nechcem predávať tovar ,o ktorom viem že je nekvalitný .Tým by som umýselne poškodzovala zákazníkov. Výrobca nepoprel,že mali aj iné reklamácie na rovnaký tovar a povedal mi že môžem všetko poslať na ich adresu a že mi s tým nebudú robiť žiadne problémy.Tak som zbalila veci cca za 170€ a okamžite som to odoslala prvou triedou. Trpezlivo som čakala na vybavenie tejto záležitosti,no aké bolo moje prekvapenie keď sa mi balík po 3-och týždňoch vrátil späť. Stál na pošte,pretože ho môj dodávateľ neprevzal. Okamžite som mu volala a on klamal,že o balíku nevedel lebo mu ho pošta nedoručila a nenechali mu ani oznámenie o uložení zásielky. Dohodli sme sa,že balík opakovane odošlem a že ak mu ho do 2-och dní nedoručia,on sa osobne pôjde informovať na poštu. Na jeho žiadosť som mu poslala cez e-mail podací lístok kde je uvedené číslo zásielky. Čakala som zas 10dní na nejakú reakciu a potom som sa pre istotu rozhodla telefonicky si overiť,či dodávateľ balík prevzal. Keby som to neurobila,balík by sa mi opäť vrátil späť,pretože stál na pošte. Až 2 dni po tomto telefonáte ho konečne vyzdvihli. Odvtedy prešli takmer 2mesiace. Minulý týždeň v pondelok som zas volala dodávateľovi a on mi oznámil, že balík je v sklade,ale že sa hneď ide na to pozrieť a bude ma o veci informovať. Nestalo sa. O 2 dni,v stredu som mu napísala e-mail a odpoveďou mi bolo,že mám byť trpezlivá ,vraj to do piatku poriašia. Dnes je pondelok a nič. Ja som vďaka takémuto nezodpovednému prístupu dodávateľa musela 2x platiť poštovné za odoslanie balíka, raz za vrátený balík a čo je najhoršie,už takmer 3 mesiace nemám ani tovar ani peniaze.Poraďte mi prosím,čo robiť. Je možné podať sťažovať? Kde?