TheM4n
27.01.14,20:35
Zubár mi robil koreňovú výplň za cca 20€, teraz mi to má zakryť plombou za 10€
ibaže ten zub, čo v ňom mám výplň už asi 3 týždne ma bolí... čo s tým?

Môže zubár pýtať ďalších 30€ za odstránenie výplne a znova 20€ za zaplnenie + 10€ za plombu ak by teda nebolel? Alebo mi ho musí opraviť keď som za to už zaplatil?

Iná situácia: čo ak by mi spravil koreňovú výplň a plombu spolu za 30€ a stále by ma ten zub bolel a chcel by ho vytrhnúť, mám nárok na vrátenie peňazí?
nika.sum
27.01.14,19:43
co sa tyka bolesti, moj manzel mal s dvoma zubami tento problem, vzdy ked mu zub otvoril nebolel, ale ked mu ho zavrel bolel.Mal tam nejaky zapal. Nedajte si ho zablombovat pokial to nemate preliecene. Co sa tyka platenia, neviem poradit, manzel platil az nakoniec, ale to by sa vedeli vyjadrit odbornici.
draik
27.01.14,20:21
Výplň koreňových kanálikov je veda a nie všetci zubári to vedia dokonale robiť. Objektívne je však niekedy veľmi komplikované urobiť dokonalú výplň, a to kvôli rôznorodosti kanálikov.
Predovšetkým však ošetrenie je ideálne vykonať po otvorení kanáliku a jeho vyčistení, aby si minimalizovalo riziko, že tam zostanú baktérie. Teda žiadne otvorené zuby.
kopretinka
27.01.14,20:26
akože prepáč,ale musím sa opýtať,že či si taký hlúpy a tri týždne si to nechávaš tak,aby to bolelo??? veď keď to bolí,tak asi idem k zubárovi a poviem mu to! Nemáš to doliečené,niečo tam muselo ostať,nebolo to dobre vyčistené.kanáliky to nie je sranda......