duffmansk
27.01.14,21:55
Ahojte,

pracujem v IT a dostal som ponuku u konkurencnej/partnerskej firmy (obe su dodavatelske pre jednu velku spolocnost). Problem je, ze v pracovnej zmluve mam dodatok o ochrane autorskych prav, ktory obsahuje taketo paragrafy (okrem inych):

1. Zamestnanec sa zavazuje, ze v lehote 1 roko odo dna skoncenia platnosti zmluvy nevstupi bez pisomneho suhlasu zamestnavatela do pracovneho alebo analogickeho pomeru k pravnickej osobe, ktore pouziva diela na tvorbe ktorych sa zamestnanec podielal a ktore ziskala od zamestnavatela 3 roky pred skoncenim platnosti zmluvy
.....(2 dalsie podobne)....
4 V pripade porusenia tychto bodov ma zamestanavatel pravo na vydanie prospechu, ktory tymto konanim zamestnancovi vznikol, ako aj nahrady skody, ktora zamestnavatelovi vznikla

Zmluva je z juna 2011, cize pred tym, ako vstupila do platnosti novela zakonnika prace obsahujuca zmienky o konkurencnej dolozke. Myslite ze ma odo mna zamestnavatel aj tak pravo pozadovat jej dodrziavanie? Kedze tam nie je ani slovo o tom, ze by mi mal platit kompenzaciu za jej dodrziavanie, iba sankcie. Co sa mi podla platneho zakonnika prace nezda OK...