kittykittyke
28.01.14,03:10
Dobry den,
vo firme som zamestnana od 1.1.2012, od 28.5.2013 som nastupila na MD, ktora mi teraz konci a mala by som nastupit na RD.
Dostala sa ku mne informacia, ze zam-el chce somnou ukoncit PP dohodou.. Moja odmena za pracu bola minimalna mzda..
Ako by som mala postupovat, aby som z toho vytazila co najviac, ak uz somnou chce ukoncit PP?
Ide mi hlavne o to, ci po ukonceni PP a zaevidovani sa na UP budem mat nejaky narok na nejaky prispevok.. ci a ako rodicovsky prispevok presunut na manzela.. ci je to mozne a aky by to malo osoh pre nas..
A este by som sa chcela spytat, ak som zam-elovi neoznamila mesiac vopred, ze nastupujem na RD mozem mat z toho nejaky problem? Moze to pouzit proti mne??
Vopred velmi pekne dakujem za kazdu radu..
Tweety
28.01.14,06:18
To, že chce ukončiť PP dohodou ešte neznamená, že s tým musíš súhlasiť. AK by si tak urobila, neurobila by si dobre. Výpoveď Ti dať nemôže, pretože si v OD. Oznámiť si mala, to ukladá ZP. Len žene, ktorá oň požiada musí zamestnávateľ vyhovieť.
veronikasad
28.01.14,07:45
Začiatok RD oznám dodatočne - čím skôr. Väčší problém by si mala, ak by si chcela RD ukončiť a nastúpiť do práce.

Podmienku 730 dní poistenia v nez.máš splnenú, nárok na dávku v nez. v prípade ukončenia prac.pomeru ti vznikne. Nie je ju však možné poberať v súbehu s poberaním rod.príspevku. Ten by musel poberať tvoj manžel.

Nedoporučujem ukončenie prac.pomeru dohodou počas RD (výpoveď ti zamestnávatel dať nemôže). Ak sa napriek tomu pre ukončenie rozhodneš a máš nevyčerpanú dovolenku, požiadaj zamestnávatela aby ti vykázal jeden deň čerpanie a týmto dňom ukonči pracovný pomer. Ostatnú dovolenku nech ti preplatí.