alica
08.10.04,09:34
Ahoj "Poraďáci",
neviete mi poradiť či existuje limit na platbu v hotovosti a ak áno, aký predpis to upravuje.
Vďaka
Palino
08.10.04,07:35
Nič také u nás neexistuje.
Monika
08.10.04,07:57
Pekný deň.

Neviem, ale nedávnom som počula, že jednu firmu daňová kontrola upozornila, že v hotovosti môže platiť len do výšky 50.t. za konkrétnu platbu, že platby vyššie ako 50.t. preba platiť cez BÚ.

Milí poradcovia, aké máte s týmto skúsenosti ?

Pekný deň
bea
08.10.04,08:25
Teda ja si myslím, že daňováci majú niečo popletené s dokladom z registračnej pokladne.
Hanka
08.10.04,08:26
Tento limit plati iba pri platbe cez registracnu pokladnu, aj to iba ak robis blok osobe, ktora je registrovana ako platca DPH.
bea
08.10.04,09:24
Ani pri registračnej pokladnici nie je povedané, že nemôže byť platba vyššia ako 50 tis. Sk. Ak je hodnota tovaru vyššia, môžem dostať blok z registračnej pokladne ako doklad o zaplatení, ale pre DPH je dokladom zvlášť vystavená faktúra.
Monika
08.10.04,10:09
Zdravím Vás,

na túto skutočnosť bola tá firma upozornená asi pred rokom, keď sme od nich chceli, aby nám zaplatili našu faktúru /bola asi na 80.t./. Chceli sme aby nám zaplatili akokoľvek - v hotovosti, alebo prevodom. Ale oni sa obhajovali, že v hotovosti nie, lebo vraj mali daňovú kontrolu a ... /to som už písala vyššie/.
A pred rokom sme o novom zákone o DPH ani netušili, takže neviem ... :-(

Pekný deň všetkým.