majicca
28.01.14,08:24
porušili vlastné podmienky a ak chcem zrušiť zmluvu, tak ja mám platit pokutu 700€
v júli sme sa sťahovali a prevzali sme UPC po bývalých majiteľoch, nepovedali mi že môžem nahrávať nanajvýš 2 programy a potom iba ak nanajvýš šport a nič iné, mala som internet 100 a chcela som rýchlejší, tak som sa cez telefon infomovala, koľko ma bude stáť 150*dohodli sme sa, že mi to aktualizujú, príde mi list a potom faktúra, ak budem so službou spokojná, mám faktúru uhradiť a zmluva sa predĺži na 24mesiacov. List mi poslali na internet 100, že mi gratulujú k skvelej voľbe bla bla, vraj omylom, faktúra na internet 150 mi prišla, ale internet mi nefungoval, a tak som to reklamovala a faktútu neuhradila. Prišlo sa nato, že karta, ktorú mám v notebooku má malú kapacitu a jednoducho mi nenačíta rýchlosť 150, vraj som si podmeinky mala pozrieť na internete, tam to majú * ja som bola službu ale podpísať osobne a riešila som to iba cez telefón* vo svojích podmienkacj majú, že obe strany sú povinné oboznámiť sa so všetkými skutošnosťami navzájom, aby nevznikli nejaké problémy *** toto oni neurobili, ich chybou, ich neinformovaním ma, mám platiť za službu, ktorú nevyužívam, vraj som to akceptovala na telefóne, zabúdajú, že na telefóne bolo aj povedané, ak budem so službou spokojná, mám uhradiť faktúru * ja som ju neuhradila a už od októbra sa naťahujeme. samozrejme chcem zrušiť zmluvu, nakoľko porušili vlastné podmienky, no chcú odo mňa zmluvnú pokutu 700€ toto je už choré....
tictac7
28.01.14,07:30
ako vieš, že porušili zmluvu? čo môžeš sledovať? ...a kde je otázka?
buchač
28.01.14,07:52
v júli sme sa sťahovali a prevzali sme UPC po bývalých majiteľoch
CHYBA !!!
Bývalí majitelia - zrušiť zmluvu
Vy nové lajstra so svojimi podmienkami ...

A teraz si zaspievajme ...:rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=Jbdlg_7PlRY
Chobot
28.01.14,08:05
Snáď si nemyslíš, že UPC bude zisťovať, resp. že ho bude zaujímať, či ty máš zariadenie, ktoré je schopné prijímať dáta z internetu rýchlosťou vyššou, ako 100Mb/s? Ty si si objednala službu, oni ti ju dali, tak ju využívaj. Stačí si dokúpiť 1000 Mb/s sieťovú kartu (express card) do NB:

http://www.alza.sk/axago-ece-gr-d272432.htm

a máš rýchly internet.

A technická pozn. - karta v NB nemá malú kapacitu, ale prenosovú rýchlosť do 100Mb/s.
viktorviktor
28.01.14,13:23
máš pravdu v tom, že si neuhradila prvú faktúru na 150, avšak ďalšie faktúry si platila (v pôvodnej sume/ a rýchlosť si "využívala" /takže si mala platiť viac/, to že máš slabú kartu je tvoja chyba, nie UPC