deedee130
28.01.14,10:01
Mama doma 10 psov ( vlciak, vizla, civavy, ratlikov) a dlhe roky som ich krmila pedigree ,potom Royal canin, Eucabana, ale ked som sa hlbsie pozrela na tie ,,spickove,,krmiva vo svetovej spolocnosti na kvalitu krmiv, neobstali ani s dvoma hviezdickami :-(, naopak Acana alebo Orijen boli na vrchole, krmim ich nimi teraz uz asi 2 roky, a len napr ta srst sa neda Porovnat!!! Skusenosti?
alaya1
28.01.14,09:08
Mozem sa opytat, koli comu mate 10 psov? Uvedene granule su super premiove, kvalitne.
deedee130
28.01.14,09:12
z utulku , z ulice :-) je to az divne ze dakto sa tak obetuje pre psa a nie je mnozitel....vsak ? :-)
alaya1
28.01.14,09:15
Nie je to divne, ak su psy kastrovane a nemnozia sa medzi sebou. lebo ratlik- civava je napr. oblubena kombinacia mnozitelov pre pocetnejsie vrhy.
Lenka Kovaličová
28.01.14,09:39
ja by som určite prešla na barf- je to lacnejšie, viete čo psovi dávate. Zo začiatku je to samozrejme náročnejšie, ale časom to ide.
deedee130
28.01.14,09:49
hmm ,nie som velmi zastanca suroveho maso pre psa, koli moznou nakazou parazitmi, a duplovane maso ake sa teraz predava je napichane antibiotikmi, hormonmi, a to sa podava ludom! ani nechcem ediet co je v takom psom mase :-(
Konec koncov ide o surove, tepelne nespracovane maso, psy uz su slachteny rokmi a nikdy ani nezili vo volnej prirode ( nehovorim o dingo a pod.)
deedee130
28.01.14,09:51
hmm :-(
alaya1
28.01.14,09:53
S tymto absolutne nesuhlasim. maso je nadopovane? Pozri si zlozenie granul. ved je to len a len chemia.
A ci psy ziju, ci neziju vo volnej prirode, vzdy su to len masozravce, nie granulozravce.
Lenka Kovaličová
28.01.14,09:55
šak veď ale psa nevypustím na pole a chyť si srnku:) no áno, jeme ho všetci, v podstate čo nie je dnes umelé..ale to je na inú tému.... aale ako granule ktoré sú konzervované, napuštané šetkým možným a vyrobené zo zbytkov tela sú oka hej?
promont maja
28.01.14,09:59
... naši chrumkajú Royal Canin pre westhighland white terrier a za nich môžem povedať iba to: že sa olizujú, keď im granulky hádžem do misiek .. http://krmivo-pre-psov.heureka.sk/royal-canin-west-highland-white-terrier-3-kg/?gclid=CMDwyf7NoLwCFYZa3godO2kAwQ
deedee130
28.01.14,09:59
prave hovorim o ej firme Orien a Acana, oni vyhravaju kazdy rok najlepsie kmivo na svete, ziskavaju ocenenia, lebo nie su konzervovane nicim, ide len o cerstve zlozky , preto su aj tak drahe. Ide o to, ze napriklad moj otec dava psom surove maso a stale amju problem, ci uz maju hnacku,alebo su napadnuty parazitmy, a stale dookola a neda ci povedat, ze predsa tieto slachtene psy uz daaaavnooo nie su tak odolne ako boli ich davny predkovia...
Lenka Kovaličová
28.01.14,10:04
moj pes je s pp, weimar, odmala chovany na barfe....cize je cistokrvny, mame dobre vysledkyy krvi, klby ma tiez v poriadku....ako som spominala, nie je to od buka do buka, treba prisposobit psovi davky, pomery atd
deedee130
28.01.14,10:06
Pozerala som document o psom jedle, royal canin a eukabana, co su vyhlasene na sk ze su perfektne- zisti ako su robene. V tom dokumente hovorili ze namaju ziadnu specialnu ani vyzivovu zlozku v sebe, maju vela sacharidov hlavne ryze.
Psom chutia nakolko pri dokoncovacom procese granule nastirekaju extremne lakavym substratum (ako pre cloveka cokoladu) a to mi som videla v americkom dokumente o granulach!! skus pozriet tu je vyskum tohoto krmiva, preloz si stranku v google translator:
http://www.dogfoodadvisor.com/dog-food-reviews/royal-canin-breed-specific-adult/
alaya1
28.01.14,10:06
Uvedene znacky teda naozaj nie su najlepsie na svete a zdaleka nie najdrahsie. Su premiove, ci super premiove, ale existuju uz ovela kvalitnejsie granulovane krmiva, napr. BIOkrmivo, krmivo lisovane za studena a pod. Znacky, ktore si uviedla vyraba jeden koncern, Orijen su kvalitnejsie ako Acana, treba si vsak vsimat zlozenie, lenomasova mucka- urcite nie je maso Boli to lepsie krmiva pred asi 3 rokmi.
napr. aj RC boli velmi uznavane, zial, pokazili sa, aj ked veterinari ich samozrejme odporucaju, ved z nich ziju.
alaya1
28.01.14,10:08
S lenkou len suhlasim. Ale niekomu je lahsie dat za hrst granul raz do dna do msky.
avalik
28.01.14,10:12
alaya1
28.01.14,10:14
Neviem, ci je prave dobre chovat psov takto rozlicnych ras v tak velkej svorke. Mohla si im najst nove domovy, ak ich nemas pre zisk.
deedee130
28.01.14,10:14
ako zas ja podporujem cestvost, urcie uprednostnim maso pred granulami, ale nie surove, v ziadnom pripade, to ked som izla v anglicku ,tak veterinarka sa len chytila za celo ked som jej povedala o surovom :-D
alaya1
28.01.14,10:17
nemozem podla jednej veterinarky hodnotit krmivo. Pisala som, ze vsatci odporucaju granule, lebo z toho maju zisk. Z masa nie. BARF- ja nim sice nekrmim, ale po dokladnom zmrazeni je uplne bezpecne, pre psy lahko stravitelne, aj ked pre majitela ovela narocnejsie na pripravu, prepocet a spravne davkovanie.


Ak chces velmi krmit granulami pozri si na tieto znacky- Su to novinky a s tymi co si uviedla sa porovnat nedaju v kvalite Magnusson, Taste of the Wild.
lujza.j
28.01.14,10:24
mimotemy
Preco mam z tejto temy divny pocit

Prvy pes ...eukanuba,arion
Druhy pes... rc,arion
alaya1
28.01.14,10:26
Preco divny? Chce pisat o krmeni psa.
lujza.j
28.01.14,10:28
Neviem...mam:)
Lenka Kovaličová
28.01.14,10:28
Najkvalitnejsie jedlo pre psov? odpoved je barf podla mna..takze podla mna to nie je mimo temy
alaya1
28.01.14,10:29
nechapem, myslis, ze robi reklamu, ci ako?
avalik
28.01.14,10:32
luji aj ja mam ten pocit :D
promont maja
28.01.14,10:32
... toto krmivo nám odporučil náš veterinár ... a musím povedať, že psíky sú spokojné = chutí im ... predtým sme mali len jedného psíka a ten odmala chrúmal PROPLAN = ale nikdy sa neolizoval ... a ani ten predtým, náš prvý havino = tomu sme kupovali EUKANUBU, a to až do chvíle, keď ju výrobca nestiahol sám z trhu ( asi kvôli kostnej múčke ... dedukujem ...) ... ten dokonca EUKANUBU schrúmal až v podvečer, a vyzeralo to asi takto: " ... keď už nič lepšie nedostanem, tak dobre..." ...
alaya1
28.01.14,10:33
ja napr. krmim varenym, pes mi uz granule do ust neda, myslim, ze si vybral sam. O barfe rozmyslam tiez
arizona
28.01.14,10:45