dara155
28.01.14,09:51
opisem situaciu:
roku 2007 mi prislo na ucet 600 eur, ktore boli poslane omylom, cize mi nepatrili. Majitel uctu mi mal poslat len 60 eur, ktore som dostala na ruku. Poslaniu predchadzala odpoved na mail, v ktorom som bola upovedomena ze mi peniaze idu poslat..tak som im poslala cislo uctu. Pravdaze som netusila ze si vyfakturovali zlu sumu a namiesto 60 dostanem 600. 60 som potom dostala na ruku a myslela som ze je to uzavrete. 600 eur som si nevsimla ani ja, ani odosielatel. Pri triedeni starych dokladov som si platbu vsimla a zacala sa v tom rypat. Upovedomila som spolocnost, ktorej peniaze partili oficialnym listom..neskor sa mi vyjadrili mailom ze vyhodnotili platbu ako neopravnenu, ze mi dakuju za upozornenie a ze im mozem poslat peniaze. Tak som aj urobila. Len mi to troska vrta v hlave, ci si nemozu mysliet ze som ich chcela vtedy podviest, kedze som im odpisala na mail, kde ma vtedy upozornili ze mi poslu peniaze..a ja som si nevsimla ze to maju vyuctovane zle...Opakujem cele roky netusili o tejto transakcii tak ako ja a ja mam doklad o tom ze som im peniaze poslala a ze ja som bola ta co chcela po zisteni situaciu riesit. Viem ze by to v pripade trestnosti malo byt premlcane po 5 rokoch. Ale aj tak by ma zaujimalo ci by mali pravo z niecoho ma obvinit...Nikto ma z nicoho neobvinuje ani nepodnika ziadne kroky k tomu veduce..pytam sa len kvôli svojej bojazlivej povahe..dakujem za nazory.
jslancik
28.01.14,08:56
ak tomu dobre rozumiem, tak máš komunikáciu, kde ich sama upozorňuješ na chybu. To by im troška narušilo tvrdenie, že si ich chcela vedome podviesť. Ťažko by to dokazovali. Nemaj strach.
Chobot
28.01.14,08:57
Nerieš to.

Nehas čo ťa nepáli.
dara155
28.01.14,08:58
ano presne tak, hned ked som na to prisla som im vysvetlila situacii, a ospravedlnila sa za svoju nevsimavost a vyjadrila svoju ochotu okamzite peniaze vratit. Hned ako to vyhodnotili ako chybnu transakciu som im aj peniaze poslala....tak snad to bude ok...
dara155
28.01.14,09:30
nehasim, ukludnujem sa :)
avalik
28.01.14,09:42
60 si dostala na ruku a potom ti este prislo na ucet 600 ktore si si nevsimla?

nejako sa to velmi podoba tomuto http://www.porada.sk/t230579-exekucia-na-cudzi-dlh.html
dara155
28.01.14,09:57
ano tak..ziadnu exekuciu nemam, situacia je taka ako som popisala vyssie..Nic sa nedeje, len som chcela zistit pripadnu trestnost cinu.
arizona
28.01.14,10:04
Dost veci mi na tvojom prispevku nesedi
- je divne, ze si 600 eur na ucte objavila az po 6. rokoch
- je divne, ze oni 6. rokov netusili, ze im chyba 600 eur
-pises, ze si 60 eur dostala na ruku
-napriek tomu ti pisali mail, ze ti peniaze posielaju /akoze cez banku/
-ty si ich upozornila na ich chybu / oni ti odpovedali, ze dakuju/
- napriek tomu si sa im ospravedlnovala za nevsimavost
- teraz sa bojis, ze ta z niecoho obvinia...

O co tu vlastne ide? Nechapem, co riesis.
dara155
28.01.14,10:10
nevimla som si to vtedy a teraz som si triedila stare doklady a vsimla si ze na tej platbe nieco nesedi. Tak som to vratila..to je vsetko. Ano oni netusili ze sa pomylili, tak sa mi vyjadrili, ked som im to bola oznamit. Niekto to asi zahladil v uctovnictve. A prislo mi vhodne sa ospravedlnit za nevsimavost, pretoze som sa citila zle ze som si takuto vec nevsimla skor..
Nejde tu o nic lebo sa nic nedeje..prave preto ze je to pre mna zvlastna skusenost, som sa pri vrateni bala co z toho bude. Kedze je uz vsetko ok, tak by som to asi nemala riesit. Proste som taka povaha co si to potrebuje v sebe uzavriet.
arizona
28.01.14,10:12
Chybu urobili aj oni, im musela ta suma niekde chybat. Nevsimava si bola nielen ty,ale aj oni, takze si nic nevycitaj
Chobot
28.01.14,10:12
čím ďalej, tým zaujímavejšie prípady:

http://www.porada.sk/t230579-exekucia-na-cudzi-dlh.html

...
dara155
28.01.14,10:13
aby som doplnila..vyhodnotili to ako systemovu chybu..vraj im system asi vystavil dva rozne doklady na zaklade ktorého mi to vyplatili. Ich mail bol iba informacneho charakteru, a ja som ho povazovala za ten ktory ma mal informovat o tych 60 eurách.
arizona
28.01.14,10:15
ved si pisala, ze tych 60 eur ti dali v hotovosti na ruku
dara155
28.01.14,10:19
to bolo kratko po informacnom maily ..bola som vo firme riesit nieco ine, a tak sme sa dohodli ze ked to este neposlali mozu mi to hned dat na ruku..to je v podstate jedno.
Katy a R
28.01.14,10:41
lenže v roku 2007 ti ťažko mohlo prísť na bežný slovenský účet 600 eur .. no a ešte si to ani nevšimnúť???
dara155
28.01.14,11:44
v roku 2007 mi to pravdaze prislo v slovenských korunach..toto je zaokruhlene a prepocitane...to je jedno dakujem ludia..mne slo uplne o nieco ine..Keby som to robila umyselne tak to asi teraz nevraciam sama od seba..Nevsimla som si ..vratila som sama od seba..oni boli radi. A vsetci tu iba hladaju ako by ma mohli vysmiat. Mozno by to kopu z Vas ani neriesilo, ja som aj cez moj strach sla vysvetlit situaciu a vratit to.
Katy a R
28.01.14,11:47
veď ak je všetko OK - tak nič netreba riešiť. doklady máš! ;) (treba písať skutočnosti - lebo potom sa nečuduj, že sa nám to vidí nevierohodné !)
bodliak
28.01.14,12:28
Ty máš čisté svedomie, že si vrátila to, čo ti nepatrí,
oni môžu byť radi za 600 eur ... ale medzi nami, zjavne im nechýbalo.

Myslím, že aj keby to teraz zistili oni, tak už by to bolo dávno premlčané.