monika.a
28.01.14,11:48
Firma, s ktorou som mala zmluvu ohľadne vedenia účtovníctva ma na začiatku spolupráce splnomocnila na zastupovanie pri vybavovaní všetkých záležitostí s daňovým úradom v plnom rozsahu (je to splnomocnenie medzi tou firmou a mojou s.r.o.) a taktiež ma splnomocnila na el.komunikáciu s DU (dohoda o el.doručovaní medzi firmou a mnou-ako fyzickou osobou).
Naša spolupráca sa skončila kvoli nedodržaniu podmienok zo strany klienta, tak potrebujem ukončiť plnomocenstvo aj na el.komunikáciu a aj na zastupovanie spoločnosti mojou s.r.o.
Viete poradiť, akým spôsobom zruším obe splnomocnenia? Zrejme teda listom - elektronicky cez všeobecné podania? Treba asi zvlášť zrušiť splnomocnenie na el.doručovanie a zvlášť pre zastupovanie?
KEJKA
28.01.14,10:56
podľa mňa splnomocnenie môže zrušiť tá firma, a nie ty ako splnomocnená osoba.
monika.a
28.01.14,11:05
firma-konateľ vôbec nekomunikuje so mnou je dlhodobo v zahraničí, nemám žiadne podklady k dph od neho, neplatí mi faktúry, z DU mi chodia rôzne výzvy pre túto firmu....určite sa dá splnomocnenie zrušiť z oboch strán
KEJKA
28.01.14,11:15
si si istá? ja mám ten istý prípad - ešte z r. 2010 mi trčí v e-komunikácii klient - firma, vymazaná z OR v apríli 2011.
monika.a
28.01.14,11:30
určite sa to dá...napíšem na finančnú správu, dám vedieť ak odpíšu
tictac7
28.01.14,11:35
...to splnomocnenie na základe, ktorého Ťa DÚ stále aj výzvami za firmu otravuje môžeš zrušiť aj Ty. Bola som raz, ako zamestnanec splnomocnená a po skončení PP to konateľ nebol schopný spraviť asi dva roky. Až som sa jedného dňa tak vytočila, že som zašla za správkyňou a vybavila na mieste - ústna zápisnica, že sa ako splnomocnenec vzdávam splnomocnenia. Odvtedy mám pokoj. Možno by tak isto išlo aj to elektronické doručovanie zrušiť. Ono je to tak, na normálnom splnomocnení sa zvykne písať aj taká vetička, že splnomocnenec toto splnomocnenie prijíma. Síce na týchto s DÚ to nie je, ale aj tak, to by ma potom mohol niekto splnomocniť len tak aj bez môjho vedomia a ja by som nemala mať možnosť toto splnomocnenie zrušiť?
avalik
28.01.14,11:41
Odvolanie plnomocenstva daňovým subjektom alebo výpoveď plnomocenstva zástupcom sú účinné odo dňa ich doručenia správcovi dane alebo odo dňa uvedenia týchto skutočností do zápisnice u správcu dane.

https://podpora.financnasprava.sk/414905-Zastupovanie

Občiansky zákonník

§ 33b

(1) Plnomocenstvo zanikne
a) vykonaním úkonu, na ktorý bolo obmedzené,
b) ak ho splnomocniteľ odvolal,
c) ak ho vypovedal splnomocnenec,
d) ak splnomocnenec zomrie.

(2) Plnomocenstvo zaniká smrťou splnomocniteľa, ak z jeho obsahu nevyplýva niečo iné. Zánikom právnickej osoby, ktorá je splnomocnencom alebo splnomocniteľom, zaniká plnomocenstvo len vtedy, ak jej práva a záväzky neprechádzajú na inú osobu.

(3) Splnomocniteľ sa nemôže platne vzdať práva plnomocenstvo kedykoľvek odvolať.

(4) Dokiaľ odvolanie plnomocenstva nie je splnomocnencovi známe, majú jeho právne úkony účinky, ako keby plnomocenstvo ešte trvalo. Na toto ustanovenie sa však nemôže odvolávať ten, kto o odvolaní plnomocenstva vedel alebo musel vedieť.

(5) Ak splnomocniteľ oznámil inej osobe, že udelil plnomocenstvo splnomocnencovi na určité úkony, môže sa voči nemu dovolávať odvolania plnomocenstva, len ak jej toto odvolanie oznámil pred konaním splnomocnenca, alebo keď táto osoba v čase konania splnomocnenca o tomto odvolaní vedela.

(6) Ak splnomocniteľ zomrie alebo ak splnomocnenec vypovie plnomocenstvo, je splnomocnenec povinný urobiť ešte všetko, čo neznesie odklad, aby splnomocniteľ alebo jeho právny nástupca neutrpel ujmu na svojich právach. Úkony takto urobené majú rovnaké právne účinky, ako keby zastúpenie ešte trvalo, pokiaľ neodporujú tomu, čo zariadil splnomocniteľ alebo jeho právni nástupcovia.
peta126
04.02.14,09:06
ako ste dopadli? ja mám tiež podobný problém, chcem zrušiť splnomocnenie a dať nové na novú firmu...ako postupovať?
monika.a
05.02.14,09:04
zatiaľ čakám na odpoveď z finančnej správy
horka
08.06.16,14:01
nemáte prosím odpoveď? mám rovnaký problém