daja
28.01.14,11:22
Aký používate typ DPH pri došlej faktúre zo zahraničia za PHM alebo diaľničné poplatky (faktúra s DPH). Dakujem.
tictac7
28.01.14,10:36
OBERON od 1.1.2012
Dnes 12:22
Pochváliť daja
Aký používate typ DPH pri došlej faktúre zo zahraničia za PHM alebo diaľničné poplatky (faktúra s DPH). Dakujem.

to myslíš ako na uplatnenie odpočtu DPH na vstupe?
-----------------------------------------------------
daja (Dnes 13:17) tam neuplatňujem odpočet, nakoľko je to zo zahraničia (dph-čku si žiadame sami späť cez daňový úrad). Skôr ma zaujíma, či tam uvádzať typ DPH - Nezaradiť do DPH alebo aký typ... (keď faktúru evidujem do knihy záväzkov)

no veď preto som sa pýtala - lebo ako náhle tam zadáš určitý typ DPH, tak Ti to uplatní DPH na vstupe a účtovať bude na 343. Takže musíš účtovať ako faktúru, kde DPH nie je. Základ dáš na 501 a DPH na 548 s analytikou podľa jednotlivých krajín - aby si v tom mala aký-taký prehľad - čo odkiaľ žiadať - a hlavne, či žiadať.....
daja
28.01.14,11:17
tam neuplatňujem odpočet, nakoľko je to zo zahraničia (dph-čku si žiadame sami späť cez daňový úrad). Skôr ma zaujíma, či tam uvádzať typ DPH - Nezaradiť do DPH alebo aký typ... (keď faktúru evidujem do knihy záväzkov)