matalenka
28.01.14,12:08
Dobrý deň,

prosím, vedel by mi niekto poradiť, či zamestnanec, na ktorého berie zamestnávateľ príspevok z Úradu práce v zmysle § 54, má nárok na zamestnaneckú prémiu (samozrejme ak bude spĺňať zákon stanovené podmienky)?

Viem o tom, že zamestnanec na ktorého berie príspevok v zmysle § 50a nemá nárok na zamestnaneckú prémiu. Nikde som však nenašla odkaz na príspevok podľa § 54 zákona. Potrebujem to zistiť, aby som správne vyplnila tabuľku na Potvrdení o zdaniteľnej mzde za rok 2013.

Ďakujem veľmi pekne všetkým za pomoc.
mondes
28.01.14,11:27
Nie, nemá nárok. Pozri nižšie:

Upozornenie - podľa "Informácie k nároku na zamestnaneckú prémiu", ktorú zverejnilo Daňové riaditeľstvo SR vo februári 2011, link http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...stprem0110.pdf, nárok na zamestnaneckú prémiu nie je ani vtedy, ak sa zamestnancovi poskytli ďalšie príspevky podľa zákona o službách zamestnanosti, a to:

- § 47- teoretická a praktická príprava zamestnancov na získanie nových vedomostí a odborných zručností
- § 50c - príspevok na podporu zamestnávania znevýhodneného uchádzača o zamestnanie v sociálnom podniku, ide o časť príspevku, ktorá sa vzťahuje k udržaniu pracovného miesta u zamestnávateľa
- § 50d - príspevok na podporu udržania zamestnanosti
- § 53 - príspevok na dochádzku za prácou
- § 53a - príspevok na presťahovanie za prácou
- § 53b - príspevok na dopravu do zamestnania
- § 56a - príspevok na udržanie občana so zdravotným postihnutím v zamestnaní
- § 59 - príspevok na činnosť pracovného asistenta – zamestnanca
- § 60 - príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne alebo chráneného pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov.
matalenka
28.01.14,12:07
§ 54 - príspevok na podporu vytvárania pracovných miest, tento paragraf som tam nenašla. Tak určite tam patrí aj tento?

Ďakujem moc za odpoveď, od rána blúdim po internete ale žiadny priamy odkaz na tento paragraf som nikde nenašla.
mondes
28.01.14,15:16
Hmm, máš pravdu, nevšimla som si, že tam nie je. Tak to ti neporadím, nech skúsia iní. Hľadala som to, ale nenašla.
matalenka
29.01.14,08:24
Ďakujem aj tak veľmi pekne za ochotu, napísala som na finančnú správu, tak uvidím, čo a či vôbec odpíšu. :)
Anna68
01.03.14,16:08
Dobrý deň,
Ak je s takýmto zamestnancom uzatvorená pracovná zmluva a spĺňa všetky podmienky ustanovené v § 32a zákona č.595/2003 Z.z o dani z príjmom má nárok na zamestnaneckú prémiu (ako každý iný zamestnanec s nárokom na zamestnaneckú prémiu) , ak príjmy z pracovného pomeru poberal aspoň 6 kalendárnych mesiacov.

Toto je odpoveď z finančnej správy. Pekne im ďakujem.Ešte vždy som si nie istá, či patrí zamestnancovi zam.prémia, ak zamestnávateľ poberá dotáciu podľa § 54 ZP.