daniely
28.01.14,14:44
Dobrý deň ,chcela by som Vás poprosiť o radu.
1.)Máme predajňu motorových vozidiel. Kamerový systém ktorý máme, monitoruje priestor kde chodia aj zákazníci, ale taktiež aj priestory dielne a dvora ,kde pracujú naši zamestnanci a tam je cudzím vstup zakázaný. Tabuľu o monitorovaní kamer.systémom máme pri vstupe do areálu. Na školení som sa dozvedela ,že monitorovanie kamerovým systémom patrí do osobitnej kategórie osobných údajov. Počítač na ktorom je vstup z kamer.sys. sa dá pripojiť aj na počítač napoj. na internet. To znamená ,že ho musím osobitne registrovať, alebo registrovať ,alebo len evidovať?
2.)Máme Infor.systém Fakturácie-predaj motor.vozidiel,autoservis. Pri kúpnej zmluve(či už sme v pozícii kupujúceho ,alebo predávajúceho) si pýtame od zákazníkov (bežný občan) meno,adresu,čísl.občian.preukazu a pre prípad ďalšej komunikácie píšem na zmluvu aj telefónne číslo.Viem ,ak by som spracúvala ich rod.čísla ,tak musela by som IS registrovať,ale ako je to pri č.obč.preukazu ,alebo čísle pasu? Môžeme si pýtať od zákazníkov čísla OP a tel.čísla a tento IS len evidovať ?

3.)Máme menej ako 20 opráv.osôb. Náš konateľ poučí všetky oprávnené osoby. Ale chcem sa spýtať ,že kto poučí konateľa, keďže je zároveň vo firme aj zamestnaný- t.j. je tiež oprávnená osoba.

Za skorú odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem