Silkov
26.03.06,22:05
Ako sa môže zaučtovať v JÚ program Alfa nie platca DPH, dve FA úhradené jednou poštovou poukážkou.
Napr.
1FA - 500Sk
2FA - 300SK
jedná Poštová poukážka 800Sk
Prosím mám ten problém s Orange FA na mob. telefóny.
tozuma
26.03.06,20:11
Ja to robím v Alfe tak, že si vyberiem zo záväzkov jednu faktúru a uhradím ju a potom opäť kliknem na tento riadok akože oprav, vymažem sumu a vyberiem zo záväzkov druhú faktúru a uhradím ju - odpíšem zo záväzkov a do tretice opäť kliknem na ten istý riadok oprav a dám tam celú sumu, ale už neodpisujem zo záväzkov. Je to komplikované, ale neviem ako ináč na to. Dúfam, že porozumieš.
Silkov
26.03.06,20:14
Rozumiem, skúsim to urobiť, je to zaujímavy poznatok....

Rozmýšľam nad tým, že keď opravuješ nejaké položky pred zaúčtovaním FA a potom daš Peň. denník - úpravy - podľa dátumu - úprava PPD, VPD---- - nie som si istá, či to správne prečísluje podľa novej skutočnosti aj v knihe záväzko:D ????

Aj tak Díkes
Zita5
26.03.06,20:18
Ako sa môže zaučtovať v JÚ program Alfa nie platca DPH, dve FA úhradené jednou poštovou poukážkou.
Napr.
1FA - 500Sk
2FA - 300SK
jedná Poštová poukážka 800Sk
Prosím mám ten problém s Orange FA na mob. telefóny.


Ja by som to učtovala cez dva VPD s odvolaním na poštovú poukážku - čiže na dva za sebou idúce VPD.
Lubica3
26.03.06,20:24
Ja to tiež robím obdobne, iné riešenia som nenašla - v denníku nahodím celú sumu, vytiahnem F7 jednu fakt. a potom sa to da aj v knihe záväzkov urobiť cez -oprav- úhrada aj tej druhej faktúry. Nie je to veľmi šikovné, ale je to len u Pomarančov.
Melnick
26.03.06,20:30
Rozumiem, skúsim to urobiť, je to zaujímavy poznatok....

Rozmýšľam nad tým, že keď opravuješ nejaké položky pred zaúčtovaním FA a potom daš Peň. denník - úpravy - podľa dátumu - úprava PPD, VPD---- - nie som si istá, či to správne prečísluje podľa novej skutočnosti aj v knihe záväzko:D ????

Aj tak Díkes

Silvi, nekomplikuj si účtovanie zložitými postupmi,keď
ich môžeš riešiť prehľadne a jednoducho. viď. prís.Zita5