Radino99
28.01.14,15:37
Dobrý deň chcel by som Vás poprosiť o radu lebo sa v tom neviem vysomáriť. Chcel by som isť pracovať do Rakúska. Dostal som ponuku na búracie práce, pomocné práce a upratovacie práce. Volal mi pán ktorý túto prácu zastrešuje. Povedal mi že sa robí mesačne okolo 200-230 hodín vraj spoločnosť nezabezpečuje ubytovanie ani nič iné ako sú ludia pracujúci v Rakúsku zvyknutý. Vraj sa robí aj cez víkend ak treba. Chcel by som preto poradiť že čo je formulár A1 lebo pán ktorý to zastrešuje mi povedal, že tento formulár musí dať vypísať a potvrdiť. Taktiež by som sa chcel opýtať vraj tento zamestnávateľ neplatí žiadne diety ani príspevok na ubytovanie. Preto by som Vás chcel poprosiť o radu že ako je to s tým formulárom a či je možnosť niekde žiadať o príspevok na ubytovanie a či vlastne ked pracujem v Rakúsku pre slováka podlieham slovenským alebo rakúskym zákonom. Ďakujem za odpoveď.
zanetth
28.01.14,15:27
junky
04.02.14,12:25
Formulár A1 slúži ako povolenie robiť v danej krajine, ale skôr ako ti ho vydajú musíš mať ako SZČO nejaké FA za práce na slovensku (teda asi tak 2 mesiace), aby ťa sociálka evidovala ako poisteného na slovensku, no a čo sa týka tých zákonov, môj muž tiež robí pod slovákom v Rakúsku a on podlieha zákonom v Rakúsku, ale má to spomenuté aj v zmluve...