Alena T.
28.01.14,16:42
Rozhodli sme sa, že predáme byt. Lenže kupujúci chce, aby sme sa vysťahovali do konca tohto týždňa. Sme mladá rodina a nevieme si nájsť žiadny podnájom a nemáme kam ísť. preto sme sa rozhodli, že byt nepredáme. Na zmluve o budúcej zmluve nie je žiadny odsek, kde by sa uvádzalo čo v takomto prípade. podotýkam, že kupujúci neuhradil ešte ani cent. čiže im nemusíme ani nič vracať. je možné, že nám realitná kancelária vyrúbi nejakú sankciu? nestretli ste sa s niečím takým? ako máme postupovať? Ďakujem
Chobot
28.01.14,17:28
A my to máme odkiaľ vedieť? Máš zmluvu s reallitkou? Aké sú tam uvedené podmienky? Určite tam bude nejaký odstavec o provízii pre realitku, ktorý hovorí, že realitka má nárok na províziu či odmenu, ked od zmluvy bezdôvodne odstúpiš. Treba si najskôr prečítať tie zmluvy čo si podpísal. Ak si nič nepodpísal, nemusíš nič platiť.

S kým si podpisoval zmluvu o budúcej zmluve? S realitkou, či kupujúcim?
arizona
28.01.14,18:02
Mate v tej zmluve uvedene, ze sa mate do konca tyzdna vystahovat? Alebo tam mate stanoveny nejaky iny datum?
Dohodli ste sa pred podpisom zmluvy s kupujucimi a s realitkou, ze do tyzdna sa mate vystahovat? Ak nie, tak ja by som na vasom mieste zmluvu nerusila.
Mozno zacina vymyslat kupujuci a snazi sa nejako docielit,aby ste odstupili od zmluvy vy a on aby z toho vysiel bez pokuty.

Inak, povodny majitel sa odstahuvava z bytu az potom, ked uz prebehnu vsetky formality, tj je podpisana kupno-predajna zmluva,predavajuci ma peniaze na ucte,je podany navrh na vklad do katastra a pod. /ak sa obe strany vzajomne nedohodnu inak/
Ziadat odstahovanie a uvolnenie bytu iba na zaklade zmluvy o buducej zmluvy je dost neobvykle,nemusite na to pristupovat