rammstein
26.03.06,23:36
...tema zmazana...
ala13
27.03.06,01:49
Nenukam sa, nemam volne kapacity, len ta chcem upozornit na par detailov. Musis spolu s tymito prijmami zdanit i svoje zahranicne prijmy. Aj keby slo o uz zdanene prijmy. Takze nezabudni i podklady k tomuto. Aj potvrdenie o vyske prijmov, i potvrdenie o ich zdaneni.

Pri spominanych prijmoch a vydavkoch nemas sancu na uplne nulove DP. 25% ani skutocne vydavky ti tu nulu nevyrobia. Ale isto existuje viac moznosti, ako to zauctovat (teda minimalne 2) a mozu vyjst rozne sumy. Tak si nechaj predlozit obe, i cez percentualne i skutocne vydavky.
Braňo
27.03.06,04:15
Nerozumiem načo trváš na tom, aby Ti priznanie robil daňový poradca. Jedná sa o klasické B-čko, problém vidím skôr v čase a vydokladovaní Tvojich nákladov.
Johanka
27.03.06,09:22
Pracujem v zahranici,podanie danoveho priznania som si nechal na poslednu chvilu,nemam cas ani kapacity na urobenie si DP,HLADAM danoveho poradcu /prosim Vas,nie amaterov alebo ludi,ktori sa len tak zlahka obtreli o tuto problematiku,ani poradcov,ktori robia dane strednym a velkym firmam/ ktory by mi urobil tento tyzden medzi utorkom a piatkom bez toho,ze by som sa o to musel starat, danove priznanie. Toto som nepochopila. Poradca, ktorý robí dane malým firmám, môže byť? Alebo na to Tvoje "nenáročné priznanie" potrebuješ niekoho, kto robí dane nadnárodným koncernom?

Som zivnostnik v oblasti reklamy/od augusta minuleho roku/,za minuly rok mam dve fakturacie jednej firme v celkovej hodnote 98.000 sk za obdobie sept.-okt,pri vykone prace pre tu firmu boli telefonic.ucty cca 6.000 sk a benzin cca 14.000/seky a bloky mam/.Nie som platca cestnej dane,ale daco mi hovori,ze benzin a telefon si mozem v urcitej vyske /25 percent???/odpocitat zo zakladu dane v danovom priznani ako pausalne naklady/vydavky?/...podla vsetkeho by sa dalo to DP urobit na nulu.

Poradcovia z Bratislavy s volnymi kapacitami ,ozvite sa mi prosim tu na diskusii,alebo na sukromnu adresu - boro77@post.sk -na meno Boris. V utorok podvecer som naspat v Bratislave,doniesol by som materialy /ide len o par papierov,ako vidite podla horeuvedeneho,myslim,ze by urobenie nemalo dat poradcovi viac prace nez dve-tri hodiny suma sumarum/,napiste mi pls na e-mail svoje tel.c,ja sa okolo siestej vecer v utorok ozvem,stretneme sa vecer a odovzdam podklady /kedze v stredu rano odchadzam/,v piatok vecer /ked opat prichadzam na SVK/ by som sa po kompletne DP zastavil,aby som ho este stihol podat na Hlavnej poste...
Keď si sa už rozhodol, koľko času bude tomu daňovému Supermanovi (ak sa Ti prihlási) trvať spracovanie Tvojho DP, dúfam, že si si aj zistil, koľko berie na hodinu. To len aby si nebol prekvapený.
Dakujem pekne,skutocne sa nejedna o nic zloziteho,platim hned v piatok... Odpovede sú tučným písmom. Fascinujú ma ľudia, ktorí si spomenú na poslednú chvíľu a ešte si aj kladú podmienky. Na tomto fóre je toľko schopných , odborne zdatných ľudí, že by mohla byť pre Teba česť, že sa niekto ponúkne pomôcť Ti. Pretože 27.3. to nie je poskytnutie služby, ale len a len pomoc.
Ospravedlňujem sa za podráždený tón odpovede.
pyton
27.03.06,12:14
Súhlasím s Johankou. A už dopredu stanovuje čas - zrejme časovú odmenu - 2-3 hodiny. Zdaňovanie príjmov zo zahraničia je zložitá problematika aj pre odborníkov. Nezľahčuj to tým, že toho nemáš veľa, 2-3 hodiny a pod. Seriózny daňový poradca ti v tomto čase k bežnej taxe naúčtuje aj expresnú prirážku.
ormika
27.03.06,12:22
No žasnem.....na to sa nedá asi ani nič povedať. Ale hádam sa niekto nájde kto ti spraví daňové priznanie. Veľa šťastia....
Johanka
27.03.06,12:39
Och, nemčina, z toho som celkom vedľa. Ak sa nájde niekto, kto nám to preloží, s čísielkami Ti pomôžem.
PA3SKO
27.03.06,12:55
Pls! Kto by mi vedel pomoct spravit DP pre FO typ A? Mam problem lebo som robil aj 4 mes. v nemecku a nerozumiem tomu potvrdeniu o prijme co mam odtial.
konkretne nerozumiem tymto vyrazom:

- Bruttoarbeitslohn einschl. Sachbezüge
- Einbehaltene Lohnsteuer
- Einbehaltener Solidaritätzuschlag
- Arbeitgeberanteil zur gesetzlichen Rentenversicherung und berufsständlische
Versorgungeseinrichtungen
- Arbeitnehmeranteil am Gesamtsozialversicherungsbearbeitrag

MATE S TYM NIEKTO SKUSENOST?
Dik.
PA3SKO
27.03.06,13:03
Och, nemčina, z toho som celkom vedľa. Ak sa nájde niekto, kto nám to preloží, s čísielkami Ti pomôžem.
SNAD SA NIEKTO NAJDE:( INAC BUDEM ASI:mee:
lenka397
27.03.06,13:42
Takže pomjednotlivých pojmoch zaradom ako ich uvádzaš:
1. Hrubá mzda vrátane vecných (nepeňažných) príjmov
2. Nevyplatená daň z príjmu
3. Nevyplatený solidárny príspevok ( tomu veľmi nerozumiem)
4. Podiel zamestnávateľa na zákonnom dôchodkovom poistení
5. Podiel zamestnanca na celkovom sociálnom poistení (jeho príspevok)

Nemám predstavu ako funguje daňový systém v Nemecku, aké pojmy používajú, tak snáď Ti to aspoň trochu pomôže. :)
bepo
27.03.06,17:32
K nemčine
2-odvedená daň z príjmu
3-odvedený solidárny príspevok-už som to tu vysvetľoval,treba zadať do Hľadaj
k úvodnému príspevku-ja by som si tiež hľadal niekoho kto nerobí veľké podniky a a na druhej strane nie je nejaký šuflikant.Prečo nie šuflikant je jasné a oproti veľkým podnikom malý živnostník po prvé bude v nevýhode čo sa času a prístupu týka a po druhé to ťažko zaplatí.
Katarína STR
28.03.06,05:02
Pracujem v zahranici,podanie danoveho priznania som si nechal na poslednu chvilu,nemam cas ani kapacity na urobenie si DP,HLADAM danoveho poradcu /prosim Vas,nie amaterov alebo ludi,ktori sa len tak zlahka obtreli o tuto problematiku,ani poradcov,ktori robia dane strednym a velkym firmam/ ktory by mi urobil tento tyzden medzi utorkom a piatkom bez toho,ze by som sa o to musel starat, danove priznanie.

Som zivnostnik v oblasti reklamy/od augusta minuleho roku/,za minuly rok mam dve fakturacie jednej firme v celkovej hodnote 98.000 sk za obdobie sept.-okt,pri vykone prace pre tu firmu boli telefonic.ucty cca 6.000 sk a benzin cca 14.000/seky a bloky mam/.Nie som platca cestnej dane,ale daco mi hovori,ze benzin a telefon si mozem v urcitej vyske /25 percent???/odpocitat zo zakladu dane v danovom priznani ako pausalne naklady/vydavky?/...podla vsetkeho by sa dalo to DP urobit na nulu.

Poradcovia z Bratislavy s volnymi kapacitami ,ozvite sa mi prosim tu na diskusii,alebo na sukromnu adresu - boro77@post.sk -na meno Boris. V utorok podvecer som naspat v Bratislave,doniesol by som materialy /ide len o par papierov,ako vidite podla horeuvedeneho,myslim,ze by urobenie nemalo dat poradcovi viac prace nez dve-tri hodiny suma sumarum/,napiste mi pls na e-mail svoje tel.c,ja sa okolo siestej vecer v utorok ozvem,stretneme sa vecer a odovzdam podklady /kedze v stredu rano odchadzam/,v piatok vecer /ked opat prichadzam na SVK/ by som sa po kompletne DP zastavil,aby som ho este stihol podat na Hlavnej poste...

Dakujem pekne,skutocne sa nejedna o nic zloziteho,platim hned v piatok...

Tento príspevok je za 100 bodov. Lepší som nečítala už ani nepamätám. :rolleyes:
V podstate "zákazník", ktorý vie, ako dlho bude trvať spracovanie jeho zákazky. No super.
"Náš zákazník, náš pán" :cool:

Tak, keď je taký šikovný, tak za dve hodinky to zmákne aj on. :p
A keď dokonca potrebuje na svojich 5 dokladov aj medzinárodne uznávaného odborníka na dane, tak to neni potom nič pre nás. :confused:

No žasnem.
PA3SKO
28.03.06,15:37
Takže pomjednotlivých pojmoch zaradom ako ich uvádzaš:
1. Hrubá mzda vrátane vecných (nepeňažných) príjmov
2. Nevyplatená daň z príjmu
3. Nevyplatený solidárny príspevok ( tomu veľmi nerozumiem)
4. Podiel zamestnávateľa na zákonnom dôchodkovom poistení
5. Podiel zamestnanca na celkovom sociálnom poistení (jeho príspevok)

Nemám predstavu ako funguje daňový systém v Nemecku, aké pojmy používajú, tak snáď Ti to aspoň trochu pomôže. :)moc Ti dakujem snad ma to trochu posle dalej
rammstein
01.10.06,07:45
Ospravedlňujem sa za podráždený tón odpovede.[/quote]

Odpovede sú tučným písmom. Fascinujú ma ľudia, ktorí si spomenú na poslednú chvíľu a ešte si aj kladú podmienky. Na tomto fóre je toľko schopných , odborne zdatných ľudí, že by mohla byť pre Teba česť, že sa niekto ponúkne pomôcť Ti. Pretože 27.3. to nie je poskytnutie služby, ale len a len pomoc.
Ospravedlňujem sa za podráždený tón odpovede.

Boooooooooze,po polroku som sa logol na PORADU a uz vidim,ze nedostatocne informovany ludia su ako obycajne ti "najmudrejsi" - dufam ze vam je jasne ,ze doraz je na tych uvodzovkach.

Pisal som,ze pracujem v zahranici,ale len preto ,ze som chcel zdoraznit,ze moje stretnutie s clovekom,ktoreho som za odmenu ziadal urobit moje DP,je z mojej strany casovo limitovane/vies ,neda sa byt zaroven aj v BA aj 250 km od BA,ze?/ Islo nakoniec o DP,ktore spravila ista "teta uctovnicka" za polhodinu /do tej polhodky sa voslo nejake pohostenie aj oboznamenie sa holky so situaciou/ a kvoli jednoduchosti prace jej vlastne stacila bonboniera ...proste bola to brnkacaka/dve faktury/,ked som ju sledoval,dnes by som si to urobil aj sam...

A ty si z mojej info,Johanka, hned vydedukovala,ze ide o zlozite zdanovanie prijmov zo zahranicia,KTORE TAKMER NIE JE SANCA STIHNUT V TAK NAPATOM TERMINE!A este si aj urcujem hodiny,beťár akýsi... :-) a pritom tu islo o faktury od slov.firmy pocas minuleho roka,ked som zivnostnicil este v SR...ach jaj :-)

Pisal som ,ze by som tu sluzbicku nechcel od osoby Y,ktora je samorastlym uctovnym amaterom A ZAROVEN nie od osoboy typu Z - cize danovym poradcom,ktory by robil dane pre vacsie a velke podniky,pripadne danovo zlozite veci /pretoze chapem,ze robota na mojom DP by bola prenho takpovediac pod uroven/

Myslim,ze by si mohla pochopit nasledove porovnanie:
X/amater/ < Y /vhodny uctovnik/ < Z/uctovnik,ktory nerobi "drobne veci',akym bolo moje DP/ --- chapeme sa?Vopred som zadal urcite specifikacie,na ktore mohli ozvat vhodni uctovnici ,ktory povazovali horeuvedene udaje o DP za dostatocne na to,aby ho odhadli za jednoduche a casovo nenarocne /koniec koncov som to tipol na 2-3 hod prace ,a to som to este prehnal/

Konretne rozvedene :
Na moju prosbu:
HLADAM danoveho poradcu /prosim Vas,nie amaterov alebo ludi,ktori sa len tak zlahka obtreli o tuto problematiku,ani poradcov,ktori robia dane strednym a velkym firmam/
Odpoveda Johanka s rozculenim sebe asi vlastnym: "Toto som nepochopila. Poradca, ktorý robí dane malým firmám, môže byť? Alebo na to Tvoje "nenáročné priznanie" potrebuješ niekoho, kto robí dane nadnárodným koncernom?" -
Napadli ta vsetky ostatne moznosti,len jedna nie-totiz som ziadal niekoho,kto robi dane zivnostnikom a malym obchodnym firmam,cize ktory sa zaobera podobnymi vecami,o ake islo v mojom DP a cenovo si nepyta horibilne sumy/ktore by si asi zapytala osoba robiaca zlozitejsie danove veci/Myslim,ze na tejto poziadavke nie je nic neligitimne,ved som chcel cloveka ,ktory sa vyzna v problematike,do ktorej spada moje DP a cenovo nie je nepristupny...proste som chcel dopredu vylucit osoby nekvalifikovane alebo prilis kvalifikovane...

Podla teba by to mala byt cest pre mna ,ze sa mi ponukne robit DP niektory erudovany dan.poradca na Porade...citit z tvojho prispevku mierne podcenujuci ton...no,vedz, ze mam za sebou vzdelanie ktore je urcite vyssie nez absolvent OA,pripadne absolvent EU...a spolocenske hodnotenie mojej paralelnej profesie /ktoru vykonavam popri zivnostniceni/je vyssie nez postavenie ekonoma...to len na margo toho,aby si si nemyslela,ze som zivnostnik prehadzujuci piesok na stavbe a pritom kladuci si podmienky vysokoskolsky vzdelanym odbornikom.../vsetka cest osobam,ktore na Porade radia,vazim si ich ochotu a odbornost vo fachu/

Ale aby si tu niekto nemyslel,ze nemam trochu sebareflexie,uznavam,ze som si DP nechal na poslednu chvilu,som pouceny,ze s certy nejsou zerty,nasledujuci rok tomu dam teda viac...

Povodne som nechcel odpovedat takymto obsiahlym sposobom,v podstate sa tym straca cas,ktory by sa dal vyuzit inde,ale neda mi,aby som aspon trosku neupozornil ludi,ktori si otieraju o mna hubu,ze by mali mat trochu viac pokory a viac analyzovat fakty z mojho uvodneho prispevku a nie bez dlhsieho rozmyslu a z brucha kritizovat inych...to plati pre Johanku,Katarinu STR,ormiku...+ ma zaskocila ta halda suhlasiacich s Johankinym prispevkom...vo svetle toho ,co som v tejto reakcii uviedol,sa im dufam bude zdat pripad asi trochu inaksi,nez doteraz...danovi poradcovia,nože trochu skromnosti,az taka superspecial kasta v spolocnosti nie ste :-)))

...horeuvedene tri damy,ved vy ste nic neporadili,len ste skritizovali ,takych dan.poradcov si teda mozem strcit za klobuk...berte si priklad z prispevkov,ktore sem dali ALA13 a BRAŇO ...nekritizovali,radsej poradili...

Pekny den.
Melnick
01.10.06,15:17
Och, nemčina, z toho som celkom vedľa. Ak sa nájde niekto, kto nám to preloží, s čísielkami Ti pomôžem.

A túto pomoc od Johanky si akosi vo svojom príspevku zabudol oceniť.
Johanka
01.10.06,16:43
Podla teba by to mala byt cest pre mna ,ze sa mi ponukne robit DP niektory erudovany dan.poradca na Porade...citit z tvojho prispevku mierne podcenujuci ton...no,vedz, ze mam za sebou vzdelanie ktore je urcite vyssie nez absolvent OA,pripadne absolvent EU...a spolocenske hodnotenie mojej paralelnej profesie /ktoru vykonavam popri zivnostniceni/je vyssie nez postavenie ekonoma...to len na margo toho,aby si si nemyslela,ze som zivnostnik prehadzujuci piesok na stavbe a pritom kladuci si podmienky vysokoskolsky vzdelanym odbornikom.../vsetka cest osobam,ktore na Porade radia,vazim si ich ochotu a odbornost vo fachu/

Ale aby si tu niekto nemyslel,ze nemam trochu sebareflexie,uznavam,ze som si DP nechal na poslednu chvilu,som pouceny,ze s certy nejsou zerty,nasledujuci rok tomu dam teda viac...

Povodne som nechcel odpovedat takymto obsiahlym sposobom,v podstate sa tym straca cas,ktory by sa dal vyuzit inde,ale neda mi,aby som aspon trosku neupozornil ludi,ktori si otieraju o mna hubu,ze by mali mat trochu viac pokory a viac analyzovat fakty z mojho uvodneho prispevku a nie bez dlhsieho rozmyslu a z brucha kritizovat inych...to plati pre Johanku,Katarinu STR,ormiku...+ ma zaskocila ta halda suhlasiacich s Johankinym prispevkom...vo svetle toho ,co som v tejto reakcii uviedol,sa im dufam bude zdat pripad asi trochu inaksi,nez doteraz...danovi poradcovia,nože trochu skromnosti,az taka superspecial kasta v spolocnosti nie ste :-)))

...horeuvedene tri damy,ved vy ste nic neporadili,len ste skritizovali ,takych dan.poradcov si teda mozem strcit za klobuk...berte si priklad z prispevkov,ktore sem dali ALA13 a BRAŇO ...nekritizovali,radsej poradili...

Pekny den.
No, ale som dostala ...:eek: . Nad týmto príspevkom sa však môžem iba široko :D .
rammstein
01.10.06,16:53
Melnick napisal: Citát:
Pôvodca textu príspevku: Johanka
Och, nemčina, z toho som celkom vedľa. Ak sa nájde niekto, kto nám to preloží, s čísielkami Ti pomôžem.


A túto pomoc od Johanky si akosi vo svojom príspevku zabudol oceniť.

Rammstein odpoveda:
To bola asi pripomienka PA3SKO-vi a nie mne,ze Melnick?

Mne totiz Johanka nic neponukla/samozrejme nemusela,ale svoju ponuku poskytla v tejto diskusii PA3SKO-vi,takze nemam co ocenovat/
Totiz PA3SKO ziadal aby mu pomohli s DP podla faktur v nemcine/pozri prispevok č.8/,na to mu Johanka ponukla horeuvednym sposobom v prispevku č.7 pomoc...mna sa to netyka,preklad z nemciny som vobec nepotreboval ,vsetky faktury z min.roku mam v slovencine a ani som v ziadnom svojom prispevku neziadal o preklad-lebo nebol dovod...

Divne ale je ,ze tie prispevky su prehodene,PA3SKO-v mal byt prispevok č.7 a Johankyn mal byt č.8 ako reakcia na č.7.Niekde sa stala chyba---
1.bud sa niekto hral s editovanim prispevkov a prehodil to,alebo
2.je nieco zhniteho v redakcnom systemena na tomto webe,ked hadze prispevky v nespravnom poradi
rammstein
01.10.06,16:55
Melnick napisal: Citát:
Pôvodca textu príspevku: Johanka
Och, nemčina, z toho som celkom vedľa. Ak sa nájde niekto, kto nám to preloží, s čísielkami Ti pomôžem.


A túto pomoc od Johanky si akosi vo svojom príspevku zabudol oceniť.



Rammstein odpoveda:
To bola asi pripomienka PA3SKO-vi a nie mne,ze Melnick?

Mne totiz Johanka nic neponukla/samozrejme nemusela,ale aby to bolo jasne,svoju ponuku poskytla v tejto diskusii PA3SKO-vi,takze nemam co ocenovat/
Totiz PA3SKO ziadal aby mu pomohli s DP podla faktur v nemcine/pozri prispevok č.8/,na to mu Johanka ponukla horeuvednym sposobom v prispevku č.7 pomoc...mna sa to netyka,preklad z nemciny som vobec nepotreboval ,vsetky faktury z min.roku mam v slovencine a ani som v ziadnom svojom prispevku neziadal o preklad-lebo nebol dovod...

Divne ale je ,ze tie prispevky su prehodene,PA3SKO-v mal byt prispevok č.7 a Johankyn mal byt č.8 ako reakcia na č.7.Niekde sa stala chyba---
1.bud sa niekto hral s editovanim prispevkov a prehodil to,alebo
2.je nieco zhniteho v redakcnom systemena na tomto webe,ked hadze prispevky v nespravnom poradi
JankaO
01.10.06,17:08
Titulom sa inteligencia nezískava...
Danila
01.10.06,17:35
Melnick napisal: Citát:
Pôvodca textu príspevku: Johanka
Och, nemčina, z toho som celkom vedľa. Ak sa nájde niekto, kto nám to preloží, s čísielkami Ti pomôžem.


A túto pomoc od Johanky si akosi vo svojom príspevku zabudol oceniť.



Rammstein odpoveda:
To bola asi pripomienka PA3SKO-vi a nie mne,ze Melnick?

Mne totiz Johanka nic neponukla/samozrejme nemusela,ale aby to bolo jasne,svoju ponuku poskytla v tejto diskusii PA3SKO-vi,takze nemam co ocenovat/
Totiz PA3SKO ziadal aby mu pomohli s DP podla faktur v nemcine/pozri prispevok č.8/,na to mu Johanka ponukla horeuvednym sposobom v prispevku č.7 pomoc...mna sa to netyka,preklad z nemciny som vobec nepotreboval ,vsetky faktury z min.roku mam v slovencine a ani som v ziadnom svojom prispevku neziadal o preklad-lebo nebol dovod...

Divne ale je ,ze tie prispevky su prehodene,PA3SKO-v mal byt prispevok č.7 a Johankyn mal byt č.8 ako reakcia na č.7.Niekde sa stala chyba---
1.bud sa niekto hral s editovanim prispevkov a prehodil to,alebo
2.je nieco zhniteho v redakcnom systemena na tomto webe,ked hadze prispevky v nespravnom poradiTy si nezablúdil? Ale alastor sa vracia???????????????
lenkak
01.10.06,17:37
Danilka trefa do čierneho.