pess
28.01.14,18:32
Dobrý večer, býval som v byte tri mesiace (november, december, január), už na začiatku som dodal dôkazy, že v izbe ktorú som mal v byte prenajatú sú ploštice. Prenajímateľka mi povedala, že ak sa mi nepáči tak môžem odísť. Lenže, problém bol zohnať ubytovanie za dobrú cenu v danej lokalite. O izbu som sa poctivo staral, čiže som ju vysával, utieral prach, vetral, dokonca som vysával aj rohy a kúty stien kde som videl známky ploštíc - tmavé miesta. Kúpil som aj prípravok na ploštice, ktorý som vystriekal v izbe a na istý čas bol kľud od ploštíc. Len čo čert nechcel objavili sa znova. Kedže som si neobliekol spodnú časť pyžama - nohavice, ráno som sa prebudil doštípaný. Nasledujúci večer som dokonca našiel v posteli plošticu...a ďalší deň dokonca aj na stene. čiže spolu som "chytil" tri ploštice, ktoré sú v krabičke. Dokonca na rukách sa mi začali objavovať červené fľaky. Keď som šiel ku kožnej povedala mi, že to je alergická reakcia na prostriedky z práce ktorú vykonávam. Dala mi aj masť, pravidelne si aj ruky mastím masťou, ale znova a znova sa tie červené fľaky objavujú a strašne svrbia. Ja si skôr myslím že to majú za následok tie ploštice.

Moja otázka znie, ak mám tie ploštice ako dôkaz v krabičke chytené, a mám aj tie cca dvojcentimetrové fľaky po rukách, je to dostatočný dôvod na okamžité ukončenie nájomnej zmluvy, aj keď je tá zmluva dohodnutá na určený dátum a má aj trojmesačnú výpovednú lehotu?

Ďakujem za odpovede
bodliak
28.01.14,17:45
Napíš ukončenie dohodou k termínu aký chceš a aj so spôsobom odpočtov energii, vysporiadania záväźkov, atď.
Ak na dohodu nepristúpi, povedz jej, že to budeš riešiť s hygienikom a od neho pôjdeš po ďalších inštitúciach. Podľa mňa potom dohodu podpíše.
marjankaj
28.01.14,17:48
Veď mu povedala, že keď sa mu nepáči, tak môže odísť.
Tak neviem, čo rieši.
pess
28.01.14,18:07
ďakujem bodliak...ja mám všetko vysporiadané, čiže mám vyplatený aj január, ale tá beštia mi nechce vrátiť depozit lebo vraj prišla o nájomné za tie ďalšie mesiace...a vieš môže trvať na tom, že oni tam nie sú, že som ich niekde nazbieral a teraz som ich tam doniesol.
pess
28.01.14,18:09
čo čo riešim? moja poriadne si prečítaj čo som písal...nemal som inú možnosť sa inde presťahovať a mal som prácu. trošku treba aj čítať ;)
marjankaj
28.01.14,18:21
No chceš ukončiť nájom. A aj sa nemáš kam odsťahovať.
To sa dá dosť ťažko vyriešiť.
A o depozite si nepísal nič. To si máme vygoogliť? Alebo vyveštiť?
Chobot
28.01.14,18:57
Za prítomnosť ploštíc nemusí byť vinná ona. Môže ich mať niektorý sused, oni prídu aj do vedľajšich bytov. Mali by celá bytovka vykonať desinsekciu, nie je to lacné. Viem o viacerých bytovkách, kde sa vyskytli ploštice. Pokiaľ to nemáš v zmluve uvedené, ako dôvod okamžitého skončenia, tak asi nepochodíš. A myslím, že ani hygienik s tým nič neurobí - on ti zmluvu nezruší ani jej nedá pokutu. Môže nanajvýš navrhnúť správcovi, aby vykonal tú celoplošnú desinsekciu. Neviem o iných inštitúciách, ktoré by si mohol osloviť.

Viem, že je to nepríjemné, ale nevidím to pre teba pozitívne, myslím, že je ona v práve. Tá tvoja mini zbierka chrobákov nie je dôvodom na okamžité skončenie zmluvy.