Janmal
28.01.14,18:57
Dobrý deň,hoci som tento problém už nadhodil asi pred rokom,bohužiaľ dodnes ho nemám doriešený.
O čo ide.Mam domác.vodárničku,pozostávajúcu z 80litrovej tlak.nádoby,napájanej z 15metrov hlbokého vrtu vzdialeného od domu 80 metrov.
Ide o to že pri spinacom tlaku 2bar a vypin.tlaku 3,5bar mi vytečie medzi dvoma zopnutiami iba okolo 9litrov vody čo je velmi malo a tým pádom mi strašne často ponorné čerpadlo zapína.Tlak. nádobu som už viackrat dofukoval na 1,8bar.presne podľa návodu(tzn.vypustiť vodu,otvorený ventil.....).Nezdá sa mi ani žeby bol prederavený vak,lebo som to nechal istú dobu bez vody s otvoreným ventilom a tlak bol stále 1,8bar.Keďže mam aj vyp. ventil hneď pri tlak. nádobe,kde som meral vypust. množstvo vody tak nepripadá do úvahy ani strata, čo sa týka vysokého odberného miesta.Takže neviem.Čakám na nejaké vaše pripomienky a názory,pretože všetko vyzerá v poriadku,ale výsledný efekt je 9 litrov.
S pozdravom Janmal.
command
29.01.14,04:21
Skus zmenit vypinaci tlak aspon na 4,5 bar vytecie ti viacej vody podla mna je to strasne daleko a ten tlak sa ti rozdeli v tej 80m hadice.(moj nazor nebite ma :D ) alebo skus premiestnit nadobu do domu. Dufam ze tam mas aj spatnu klapku.
Janmal
29.01.14,15:32
Aj mňa to napadlo,či to nebude tou vzdialenosťou,ale skusil som po naťahaní vody zavrieť ventil ktorý mám pred tlak. spínačom,ale žiadna zmena.Nádobu mám v suteréne domu.Skusim tu radu so 4,5bar (pootočením skrutky na tlak, spínači že?),len neviem či je to bezpečné keďže všade udávaju tých 3,5bar.Ale za pokus to stojí.Vďaka.
command
29.01.14,15:40
Ja mam na dome tiez vodarnu 80l nadobu a spinac mam nastaveny na 5,5 bar najpr to bolo len kvoli skuske podlahoveho kurenia resp vetvy a potom som to uz nechal tam a vodu som najdalej tahal cca 90m a bez problemov sla ale len na zahradenj hadici. Takze ms to napojene tak ze cerpadlo potom 80m hadica a potom tlakovy spinac s nadobou? skus este pred nadobu dat tlakomer ze kolko tam mas natlacene.
Janmal
29.01.14,15:43
Presne tak,aj s tým tlakomerom ako uvádzaš
command
29.01.14,16:01
Tak uz jedine zvysit ten tlak inak neviem ja co som skusal odmerat tlak na dome zo statnej vody tak okolo 4,5-5 bar to bolo.
Janmal
29.01.14,16:07
Zajtra to skúsim,lebo fakt nikto mi zatiaľ nevedel poradiť, dokonca ani vodári(asi som mal šťastie iba na fuškárov).Vďaka.
command
29.01.14,17:12
No je to take divne ze by vytlacilo iba 9 litrov a hned by pustalo cerpadlo ja som nikdy neskumal po kolkych litroch sa spusti cerpadlo. A tu spatnu klapku tam mas?
Janmal
29.01.14,17:25
Je pravda,že klapka je až pri čerpadle, ale ako som písal ,skúšal som hneď po vypnutí tlak. spínača zatvoriť ventil(na skúšku aby som tam zbytočne nemontoval klapku),no ale nemalo to žiadný vplyv na množstvo vody.Pred chvíľou som bol pozrieť ten spínač-PT/5,má rozmedzie 2-3,5bar.To mám uvolniť matičku na tej malej difer.pružine?
command
29.01.14,17:31