martuľa
28.01.14,19:31
prosím o info.
V prípade použitia súkromného auta na firemné účely je potrebné doložiť aj nejaké doklady? ( myslím dohodu o používaní, alebo niečo iné)
vďaka
avalik
28.01.14,18:39
k DP neprikladas nic - pisomnu dohodu o pouziti vozidla podla ZoCN si zalozis pre pripad kontroly
nika.sum
28.01.14,18:44
vidis avalik, mna dnes šokol jeden klient, ze on pocul, ze k danovemu priznaniu k DzMV sa priklada TP a vraj maly (teda kopia) ale to sa mu uz nezdalo....a ja som uz luskala na nete ci mi nieco neuslo, lebo nic take som nepocula...
marjankaj
28.01.14,18:51
A podľa čoho určíš kubatúru? A sadzbu dane?
nika.sum
28.01.14,18:53
to ze ja musim mat TP je jasne, ale ze k DP na DU posielam kopiu tak to nie...
avalik
28.01.14,18:55
no v konecnom dosledku, prilozit moze co chce, zakon to vyslovene nezakazuje ;)
nika.sum
28.01.14,18:57
ked chce nech priklada, ale aj ked moja odpoved bola, ze sa to nepriklada, samozrejme mi to nedalo, ci nahodou nejaka zmena nebola, ale nikde ani zmienka, neviem kde ten klient chodi na taketo info...
marjankaj
28.01.14,19:42
Samozrejme to musíš mať doložené v účtovníctve. Keď ti príde kontrola, tak tie doklady sa ti už nemusí podariť zohnať. K daňovému priznaniu(teda teraz neviem presne ktoré myslíš, že by aj k DPH?:---) prikladáš iba to čo je uložené v zákone.
nika.sum
28.01.14,19:53
ano, toto viem, ja mam vsetky kopie TP v uctovnictve, to nebolo o tom, ze neviem a pisala som o DzMV...a hnedl som hladala v zakone :-) , ci mi tento rok neusla novinka, ale moja poznamka bolo len konstatovanie, ze zadavatelka chcela prikladat dohodu a moj klient TP...
martuľa
28.01.14,20:59
šaak ale to je jasne, že podľa TP, ale otázka je položená, či je potrebné niečo dokladovať k DPzMV,,,
nika.sum
29.01.14,05:15
pochopili sme ta martulka, je to tak ako ti napisala Avalik, neprikladas nic :-)