Janka Otahalová
28.01.14,21:35
Dobrý deň, ja odchádzam do zahraničia a potrebujem splnomocniť maminu aby mi preberala poštu do vlastných rúk a neviem, či to musím dať úradne overiť alebo nie..??
Ďakujem
ivka70
28.01.14,20:37
Na preberanie posty vydava posta preukaz, pojdes na "tvoju: postu a tam na mieste vypises tu ziadost - tlacivo. Potrebujes cislo OP maminy, pripadne dalsej osoby, ktrej das splnomocnenie (mozu byt az 3 ..na jednu karticku sa pisu).

Neoverene splnomocnenie ti bude na nic a posta ani overene splnomocnenie neuznava, musi mat mamina tu ich karticku.

http://www.posta.sk/sluzby/faq-casto-kladene-otazky#a2
Vypíšte Žiadosť o doplnkové a dispozičné služby a odovzdajte ju na ktorejkoľvek pošte. Pošta overí vašu totožnosť a vyhotoví splnomocnenie.
arizona
28.01.14,20:42
Ja pouzivam generalnu plnu moc,ktoru som si sama napisala na PC.Overit sa da za 0,50 € na matrike./alebo hocijaky obecny urad/
Ale musi tam byt presne vypisane, na co tato GPM plati- preberanie dorucenych zasielok,preberanie zasielok do vlastnych ruk, preberanie penazi atd.
Posta to uznava bez problemov.
ilona
29.01.14,05:31
Mne takúto plnú moc overenú notárom pošta vôbec neuznala a musela som si vybaviť ich preukaz, ináč mi poštu nedali. Informovala som sa aj vyššie a nepochodila som, že pošta má svoj predpis. Je to asi len o ľuďoch a ich prístupe, ale preto by som skorej išla na poštu, aby som zbytočne nevybavila niečo čo nepoužijem.
arizona
29.01.14,09:30
Ja to pouzivam na dvoch roznych postach,ale nikdy som nemala problem. Asi si mala smolu na nejaku prehnane aktivnu zamestnankynu posty :-/