osky
29.01.14,04:43
ahojte.
mozno blba otazka ale neviem odblokovat Telefon.
pri kupe sme dostali karticku kde boli puk 1 aj puk 2 a dokonca aj
pin 2 pre pripad potreby,
ale stalo sa,ze dnes rano som chcela muzov Telefon zapnut a kedze sme ho uz raz zablokovany mali,pouzila som samozrejme pin 2-ktory bol pred casom pouzity aj na odblokovanie.
nechapem preco mi ho neakceptovalo,a samozrejme ze po 3 jeho zadani ma bloklo.
teraz sice zadavam puk dva ale pin dva uz neprijima....
som nahnevana,co s tym?????

sme pod orange at ale stale nieco s tym telefonom....
mate daku radu,ci musim s tym bezat do Orange?
vdaka
Ferdosondo
29.01.14,05:06
No neviem. Asi si sa mu nemala hrabať v telefóne. Blbé- no čo sa dá robiť.
misoft
29.01.14,16:10
MT bol vypnutý, zapla si a chcelo PIN. Neviem, prečo si používala PIN2 - stačí predsa zadať znova PIN, ktorý sa používal doteraz (teda podľa toho, ak pri odblokovaní MT pomocou PUKu sa nemenil prihlasovací PIN). Aby bolo jasné - môže sa zadať 3x PIN - po treťom nesprávnom zadaní sa MT zablokuje a je nutné použiť PUK. Jeho použitím sa MT odblokuje a zároveň sa vytvoria podmienky na vytvorenie nového PIN (alebo znovu vloženie pôvodného PIN).
A to odblokovanie - no - jedine ísť k oranžovým - pretože 3x zadaním PIN2 ho vyhodnotilo ako nesprávny kód a viacej už akceptovať nebude - tu už ani PUK2 nepomôže.

Inak - MT nie je zablokovaný - zablokovaná je SIM karta.
Chobot
29.01.14,18:33
Neviem prečo ti kto dal neužitočné, ale mne napadlo to isté. Asi chcela tajne prečítať mužove SMS a nevedela jeho PIN. :)
osky
29.01.14,19:59
po odblokovani pukom mi vypisalo-zadat novy pin,preto som dala pin 2.viem ze po tretom raze sa to blokne.pin bol spravny ale Telefon ho neprijal-prave toto riesim,ze ako je to mozne a sme preto znova v bloku...
osky
29.01.14,20:02
dik za bycerpavajucu odpoved-my sme v at,pri kupe sme dostali telefony s zu nastavenym pin 1-to bolo na tej karticke ktoru spominas a tam bol aj pin 2 a rovnako pk 1 a 2
bez poplatkov
pry raz som odblokovala uplne v pohdicke bez problemov.ale tera neprijalo novy pin,ktora som po prvom pdblokovani naprogramovala-a toto nechapem.ten pin bol spravny
osky
29.01.14,20:06
nechapes ze sme mali hned konkretny kodßziadne nuly....
alla66
29.01.14,20:09
Orange SK? Všetky nové SIM karty su prednastavene na 0000 nemýliš si PIN s kodom telefonu?
osky
29.01.14,20:11
ja som jasne napisala ze sme v orange at.hned v zadani otazky
tu je to inak a nemusim paltit za puk ....
alla66
29.01.14,20:14
OK... treba ist do predajne
osky
29.01.14,21:14
dojemne fakt-ja s muzom taketo potiaze nemam-on sa hrabe v mojom a ja v jeho Telefone...preboha to kde sme,aby som vlastnemu muzovi neverila.a aby som pred nim daco tajila...na co sme sa potom brali ???????????????????????
osky
29.01.14,21:17
moj muz pvlada moj pin a ja jeho.ked on vidi ze mam vybity Telefon ,nabije ho a zapne a rvnako je to aj opacne.a predstavte si ze rovnako je to aj s bynkovymi uctami-vola sa to ze DOVERA-neuveritelneze???
arizona
29.01.14,21:29
Mozno nemusis zrovna bezat do Orange. Staci,ak zavolas na ich zak. linku, urcite ju maju uvedenu na stranke.

Mne sa nejako podarilo zablokovat pred mnohymi rokmi moj uplne prvy mobil,operatorka mi cez telefon pomohla,nadiktovala mi nejake 10 miestne cislo/asi nejaky kod/ a telefon fungoval v pohode dalej....
Ferdosondo
30.01.14,04:35
No vidíš a my si s manželkou dôverujeme aj bez toho, aby sme sa jeden druhému hrabali v mobiloch. Neviem si predstaviť, že by mi zapínala mobil (nie že by nemohla), ale ju to ani nenapadne.
misoft
30.01.14,10:36
Pretože SIM karta pozná najskôr PIN - ten prvý.
Toto som našiel:
"Zmena PIN na SIM karte: (kód nevyvoláva komunikáciu so sieťou)
*
**04*staryPIN*novyPIN*novyPIN#
– Zmena PIN
**042*staryPIN2*novyPIN2*novyPIN2#
– Zmena PIN2
**05*PUK*novyPIN*novyPIN#
– Zmena PIN pomocou PUK kódu
**05*PUK2*novyPIN2*novyPIN2#
– Zmena PIN2 pomocou PUK2 kódu
. Príklad použitia: **04*1111*4545*4545#
*Zmenu PIN je možné urobiť aj v*menu telefónu. Ak sa rozhodnete meniť PIN alebo PIN2 pomocou uvedených kódov, silne doporučujem používať iba kódy 04 alebo 042. Zmena PIN pomocou PUK kódu si od Vás vyžaduje vybrať si z*originálneho balíčka záznam o*PUK kóde, čím sa vystavujete riziku, že ho napokon stratíte. Bez PUK kódu nie je potom možné odblokovať SIM kartu. Kódy 05 a*052 používajte len ak neviete, aký je Váš pôvodný PIN, ktorý chcete zmeniť na nový. Niektoré inteligentné telefóny hneď po zadaní začiatku sekvencie **04* začnú samé žiadať ďalšie informácie potrebné pre zmenu PIN."