Marika Drábová Malá
29.01.14,09:08
Dobrý deň. Môžem si do výdavkov uplatniť stravné ak svoju zárobkovú činnosť vykonávam mimo miesta podnikania, dochádzam za ňou mimo okres denne aj 100km, ale nemám k tomu žiadne doklady? Vediem si iba denník jázd pre uplatnenie výdavkov na PHM.
veronikasad
29.01.14,12:51
Dokladmi rozumieš nákup stravy ? Vieš nejakým spôsobom preukázať že ide o pracovnú cestu ?
Marika Drábová Malá
30.01.14,06:31
týka sa to manžela pracuje v lese ako pilčík takže tam chodí autom a k tomu mu vediem denník jázd
nurka
02.03.14,20:55
ja to mam podobne. manzel cestuje kazdy den do podniku, ktory je v inom meste. na konci mesiaca mu firma vystavi prehlad o odpracovanych hodinach (skontroluje si to podla svojich zaznamov,ktore si vedie) a prehlad si zalozi s fakturou. na zaklade tohto prehladu mu vypisem cestak s vypocitanym stravnym.
ewita888
02.03.14,21:11
na uplatnenie stravného musíte mať doklad o kúpe /napr. stravné lístky, doklad z reg. pokladne o kúpe obeda...../
Anik
02.03.14,21:30
ewita888 ak to nie je v mieste bydliska a na základe knihy jázd si zaúčtuje aj stavné pre pásmo od 5 - 12 hod., v prípade aj viac - je to pracovná cesta nevidím dôvod, aby si nemohol uplatniť stravné bez dokladovania bločku, resp. stravného lístka ak je to v mieste bydliska súhlasím s tebou doklad o zakúpení obeda, alebo strav. lístok
ak sa mýlim opravte ma Ďakujem

ja som mala na mysli, ak sa presúva z miesta na miesto. Ja mám totiž finančého poradcu, ktorý lieta kade tade a tam mu to stravné uplatňujeme. sory ak som niekoho zmiatla
Mila123
02.03.14,21:39
kde má svoje pravidelné pracovisko? tam mu dávaš jazdy i diéty?
nurka
02.03.14,22:52
miesto podnikania ma na trvalom pobyte. firma, s ktorou ma zmluvu o dielo sidli v druhom meste a pracovat chodi do podniku do tretieho mesta. robi tam mesiac-dva a potom na dalsie pracovisko. podla toho kde ma prave firma zakazku.
nurka
05.03.14,20:32
tak ja mam v tom trosku chaos.v komentari nizsie som uviedla poodrobnosti k mojmu szco. teraz neviem, ci mu to stravne na zaklade odpracovanych hodin ratat. je to vlastne podobny pripad ako v hlavnej otazke.
Anik
05.03.14,20:34
nurka - ak je to miesto jeho pravidelným pracoviskom nemá nárok na stravné
prepáč ak som Ťa zavidla - neuvedomila som si
nurka
05.03.14,20:40
podla coho sa berie ci je stalym pracoviskom? v tomto roku tam robil jeden mesiec a teraz je na dalsej zakazke na zapadnom slov. v priebehu roka sa mu tie miesta menia, ale casto je to napr. na mesiac-dva, ako som uz pisala. v prvom roku podnikania, mu to robila iny uctovnicka (skusenejsia odo mna), tak preto som myslela ze je to dobre a pokracujem v tom.