Anna Dančova
29.01.14,08:41
Dobrý deň, chceme stavat murovaný pristrešok na 2 autá. Rozmery budu cca 6,5m x 6m. A kedze bývame v kopci tak sme chcel pod tým spraviť aj pivnicu cca 3m x 6,5m. Moja otázka teda znie je mozne spravit nieaký strop ktory by udrzal auto nad pivnicou? Ktorý by bol podla Vás dobrý železobetonovy alebo keramicky? Ako by ste to riesili vy?
Ďakujem Pekne
command
29.01.14,07:57
S tymto ti poradi hlavne statik si myslim.
jslancik
29.01.14,08:08
možno tomu nerozumiem dobre... Podľa špecifikácii na takúto stavbu pravdepodobne potrebuješ stavebné povolenie. K tomu projekt. A projektant spraví všetko potrebné. Čo sa týka statiky, nosnosti a pod. S ním sa porozprávate o možnostiach.
Anna Dančova
29.01.14,08:16
Ano pôjdem aj za projektantom ale zatial sa len informujem ze co zhruba to bude stáť.
janik4
29.01.14,08:42
Pán jslancik ma pravdu, že k takej stavbe budete potrebovať riadne stavebné povolenie. Čo sa týka Vašej otázky tak odporúčam použiť železobetónový strop keď že v pivnici zvykne byť vlhko. Keramika je materiál ktorý nasáva vodu a tým môžu vznikať nežiadúce plesne a betónu to len prospieva.
Anna Dančova
29.01.14,17:15
Ano viem že budeme potrebovat stavebne a pojdeme aj za projektantom, len sa chcem informovať dopredu.A asi hrubku toho ZB stropu by mala byt? Chcem sa radšej dopredu informovať, ako sa potom čudovať na projektantovi.
lapejko
29.01.14,21:06
v Chorvátsku bežne stavajú parkovacie stropy z 15 cm železobetónovou platňou, u nás je potrebná aj kvalitná izolácia aby bola platňa chránená pred účinkami vody a solí z áut, ja mám doma most z panelov Spiroll a prešlo po ňom za mesiac pri regulácii potoka asi 60 naložených áut Tatra 815...
marjankaj
29.01.14,21:30
No počítaj pol metra. :---
A keď ti to ten projektant navrhne, tak budeš veľmi príjemne prekvapená koľko ušetríš.
janik4
30.01.14,09:40
pri šírke 6m ŽB doska by mala byť hrubá cca 20 cm pri predpoklade, že už nič viac dosku nebude podopierať. Ak by ste dali do pivnice nejakú deliacu nosnú stenu tak samozrejme by sa hrúbka dosky zmenšila.