magdalenocka
29.01.14,10:42
Mozem pouzit do eshopu fotografie volne na internete? Nepotrebujem ich ako fotky k produktom kedze tie budem mat od dodavatela, ale mam tam aj rubriku clanky a rady zakaznikom ako produkt pouzivat a tam som chcela vlozit aj fotky co som nasla na nete na zahranicnych strankach.dakujem
Dubak2000
29.01.14,09:55
nemozes. leda ak je pri nich jasne uvedene ze je mozne ich pouzivat zdarma aj na komercne ucely. A pouzitie fotiek je uz dnes celkom lahko dohladatelne, nespoliehat sa ze je to cudziny a ze si to nikto nevsimne. Aj google ich dokaze lahko vyhladat kde boli pouzite.
Llívia
29.01.14,10:04
Keď na fotke nie je uvedený copyright (c), neznamená to automaticky, že sú "voľné" a môže ich hocikto na hocičo použiť. Vypýtaj si súhlas na ich zverejnenie v tvojom e-shope od toho, komu fotky patria.
magdalenocka
29.01.14,10:46
no a napriklad na fore modrykonik maju uzivatelky plno uzitocnych clankov a fotky postahovane odvselikadial. Tam je to ine ci ani tam by ich nemali mat?
A ja ich potrebujem iba do galerie. Uvediem priklad{nie je to sice ten produkt ktory budem ponukat ale nechcem o nom este pisat, tak preto priklad| Budem predavat ciapky a budem tam mat clanok o noseni ciapok a klobukov v minulosti.
Tak dam do google a vyhodi mi obrazky a tie by som tam zavesila. Fakt sa to nemoze, ked su volne dostupne a nie su na ziadnych eshopoch??
Llívia
29.01.14,10:49
Keď odfotím klobúk a žiadny e-shop túto moju fotku nebude mať, aj tak si ju bez môjho súhlasu nemôžeš dať na stránku. Je to moja fotka a ja mám k nej autorské práva. Ani vtedy si ju nemôžeš dať na stránku, keď ju zverejním na internete a neoznačím ju (c).
magdalenocka
29.01.14,10:49
A to iste aj videa ako nayorna ukazka z youtubu. S nimi je to ako?
magdalenocka
29.01.14,10:55
A keby neslo o eshop ale len o webstranku? lebo stranky ktore sledujem maju postahovane aj videa z youtubu aj fotky.
Llívia
29.01.14,10:56
O fotkách do e-shopu tu už dávnejšie bola téma, viac sa v nej písalo,
Llívia
29.01.14,10:57
To je jedno, či je to e-shop, www stránka, právnická alebo fyzická osoba, ak to nie je tvoja fotka, tak ju bez súhlasu zverejniť nemôžeš.
Llívia
29.01.14,10:58
magdalenocka
29.01.14,20:45
Este mi napadlo, keby som uviedla na konci clanku zdroj? vtedy by to mohlo byt nie?
duves
30.01.14,05:25