mirkajanco
27.03.06,07:41
Prosím poraďte...
Minulý rok sme zamestnávali dohodárov, za ktorých sa z neznámeho dôvodu neplatila daň z príjmov a ani sa nevykazovali v prehľadoch.Daň som zaplatila vo februári 2006. Ako to mám urobiť v ročnom zúčtovaní?
Niekto mi poradil aby som ich tam nerozpisovala a nezapočítala ani do vyplatených príjmov. Že ich mám uviesť teraz v prehľade za 1. štvrťrok 2006 a započítať až pri ročnom zúčtovaní za rok 2006. Keby ich tam dám teraz, tak by mi to nesedelo s prehľadmi...
Prosím, čo si o tom myslíte? Ďakujem za každý príspevok...
Tweety
27.03.06,05:47
Prosím poraďte...
Minulý rok sme zamestnávali dohodárov, za ktorých sa z neznámeho dôvodu neplatila daň z príjmov a ani sa nevykazovali v prehľadoch.Daň som zaplatila vo februári 2006. Ako to mám urobiť v ročnom zúčtovaní?
Niekto mi poradil aby som ich tam nerozpisovala a nezapočítala ani do vyplatených príjmov. Že ich mám uviesť teraz v prehľade za 1. štvrťrok 2006 a započítať až pri ročnom zúčtovaní za rok 2006. Keby ich tam dám teraz, tak by mi to nesedelo s prehľadmi...
Prosím, čo si o tom myslíte? Ďakujem za každý príspevok... To, že firma nezaplatila daň z príjmov, nemá vplyv na zaplatenú daň zamestnanca. Do prehľadu vyplatené mzdy treba uviesť, aj preddavok na daň zrazený, ale neuvedieš deň odvodu, uvedieš odvod až dodatočne, keď budeš dávať prehľad za druhý kvartál.(2/06)
mirkajanco
27.03.06,05:52
A v tom ročnom zúčtovaní?
Tweety
27.03.06,06:01
A v tom ročnom zúčtovaní?
V RZD postupuješ tak, ako je príjem vyplatený a daň zrazená, alebo nezrazená.
mirkajanco
27.03.06,06:14
Takže ich uvediem aj do hlásenia?
Tweety
27.03.06,06:15
Takže ich uvediem aj do hlásenia? Ak mali vyplácané príjmy za dohodu v novembri, čiže rok 2005, tak samozrejme ich tam uvedieš.
mirkajanco
27.03.06,06:33
Ak mali vyplácané príjmy za dohodu v novembri, čiže rok 2005, tak samozrejme ich tam uvedieš.

ďakujem za trpezlivosť...mňa zneistilo to, že či nevadí, keď mi nebudú sedieť prehľady s hlásením, keď tú ich zaplatenú daň uvediem až v prehľade za tento štvrťrok...
ďakujem.
Tweety
27.03.06,06:35
ďakujem za trpezlivosť...mňa zneistilo to, že či nevadí, keď mi nebudú sedieť prehľady s hlásením, keď tú ich zaplatenú daň uvediem až v prehľade za tento štvrťrok...
ďakujem.
Nie, uvedie sa deň, kedy bola skutočne odvedená DÚ.