sattelitka
29.01.14,12:06
Zdravím. Uplatňujem si paušálne výdavky a neviem akú tam mám uviesť sumu preukázateľne zaplatených odvodov do ZP za r.2013. Pretože som v r.2013, aj 2012 platila do ZP Dôvera, ak keď som už od 1.1.2012 bola poistená v UNIONE (zabudla som zmeniť č.účtu na trvalom príkaze,takže stále peniažky odchádzali do dôvery). Prišla som na to, až teraz v decembri keď mi z UNION-u prišla výzva na nedoplatok z ročného zúčtovania za r.2012. To som zaplatila, a zároveň požiadala Dôveru o vrátenie týchto odvodov. Vrátili mi ich až v r.2014. No to bolo ale vyrovnanie len za r.2012, takže ešte celý rok 2013 som nesprávne odvádzala čo mi pravdaže bolo treba tiež do UNION-u doplatiť. Ale to som doplatila tiež až v 2014 z tej vratky z Dôvery. Takže akú sumu mám teraz uviesť ako preukázateľne výdavky do ZP?
a ešte 2.časť otázky: ak som živnosť zrušila k 31.12.2013 ale nedoplatky na ZP som uhradila v januári 2014, tak tie mám kde uviesť, keď na rok už nebudem robiť na živnosť. ...dúfam, že sa v tomto mojom miš-maši niekto vyzná .