MIŠO T
29.01.14,14:27
zdravím, ALFA+, auto nezaradene do majetku.
Pri vyučtovaní cestaku v r.2013 som používal cenu PHM bez DPH. Potom rozdiel medzi cenami s DPH/podla bločku/ a bez DPH za liter x spotr. litre som zadával spolu ID do evidencie DPH / na vstupe/ ako ODPOCIT DANE, ako to teraz dostanem do KV aby suhlasil s výkazom DPH ?

žeby to išlo do B3 ??
JAJA11
30.01.14,13:06
neviem, či pri vyúčtovaní cesťáku je možné uplatniť DPH z PHM.....
Sarlotka
30.01.14,14:40
zrejme od r. 2014 uz ano ale len 50 % pausal

e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste; ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady)
1. do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87) alebo
2. vo forme paušálnych výdavkov do výšky 50 % z celkového preukázaného nákupu pohonných látok za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne,
MIŠO T
30.01.14,18:30
ja som to takto uplatňoval 2011-2013 v DPH Odpočit. dane, na zaklade dan. kontroly z r. 2010/ takto mi to poradil dan kontrolor/
Chrusťa
30.01.14,19:41
bločky, zjednodušené faktúry, cest.lístky a iné doklady, kt. idú na odpočet pôjdu do B3