volger
29.01.14,13:28
Zdravím vás,

chcem odkúpiť jednu internetovú stránku (magazín). Nie je e-shopom, no mám pochybnosti. S predávajúcim som sa ústne dohodol na odpredaji, s tým, že som si nie istý hneď niekoľkými vecami:

- či a akú zmluvu máme medzi sebou uzavrieť
- či texty (fotografie zväčša ilustračné a dostupné na freephoto stránkach), resp. celý obsah treba nejako zahrnúť do zmluvy - že predávajúci sa vzdáva všetkej "duševnej" práce, ktorú vykonal a napísal v podobe článkov na tú stránku.. Skrátka sa chcem nejakým papierom poistiť, že po x-rokoch nebude po mne žiadať náhradu za niečo, čo spravil, napísal, vykonal počas jeho vlastníctva tejto stránky. Uvažujem, že by sa dala spísať nejaká veta v zmysle: predávajúci sa dobrovoľne vzdáva všetkých vlastníckych práv a obsahu, ktorý je umiestnený na webovej stránke xxxxxxx.sk.
- či to spraviť darovacou zmluvou, alebo kúpno predajnou
- či treba notára (hodnota obchodu pár eur)
- či sa to môže darovať, predať, prepísať na dve osoby

Ďakujem za postrehy.
taiko
29.01.14,12:30
no ja by som urcite zmluvu spisal, ze co vsetko je presne predmetom predaja. Samozrejem vratane domeny

DOPLNENIE:
eejha, sa mi vidi, ze si tiez zastancom rychlych rieseni :D. Malo si hladal. Pozri co mi google dal ked som hladal "zmluva predaj internetovej stranky".

http://weblog.softpae.com/2005/11/29/rada-pravnika-odpoved-predaj-web-stranok-a-zakon/
volger
29.01.14,12:32
áno, len neviem akú zmluvu atď.
jslancik
29.01.14,12:35
čo tak právnik? ten pripraví zmluvu, alebo dá pripomienky k zmluve od obchodného partnera.

Však nečakáš, že tu nájdeš niekoho, kto ti kvalifikovane spraví zmluvu? lebo to potrebuješ.
taiko
29.01.14,12:39
no to neviem ani ja. Musis si najst pravnika, co sa venuje obchodnemu pravu a tejto problematike
taiko
29.01.14,12:45
doplnil som svoju odpoved