Jurajm
29.01.14,14:04
Planujem otvorit malu vinoteku...a chcel by som tam umiestnit k pultu par stoliciek, kde by si v pripade zaujmu zakaznici mohli sadnut a kupene vino aj skonzumovat...je nejaka finta ako obist potrebu 3 typov wc, lebo podla toho co som zistoval na urade verejneho zdravotnictva, tak je potrebne mat zvlast wc pre zamestnanca, muzov a zeny bez ohladu na velkost a pocet miest. Co je chore, kedze tam budem pracovat len ja a chcem tam dat do 10 stoliciek... Predstavoval by som si, ze urobim jedno spolocne wc a vybavene. vdaka. jm
taiko
29.01.14,13:08
a keby si sukromny kartarsky klub z toho urobill ako ti holohlavi v Nitre ?:)
kopretinka
29.01.14,13:13
:eek::eek::eek::eek:

nejaka finta? pribaľ im ku každej fľaške pampersky...........:mad:
a to spoločné vecko...........to som doteraz nepredýchala.........
Jurajm
29.01.14,13:46
srandicky srandicky ale vzhladom na priestor ktory mam k dispozicii je to u mna vazny problem... Neda sa to nejako urobit aby stacilo len jedno wc? Napr klasifikovat miesta ako sedenie sluziace pre oddych zamestnancov atd...alebo sezonne / docasne miesta na sedenie...atd?
Tweety
29.01.14,13:48
Jedno vecko pre mužov aj ženy? To si ako na to prišiel?
jslancik
29.01.14,13:52
presne to ma napadlo, ale zdržal som sa :)
arizona
29.01.14,13:54
Ked budu zakaznici konzumovat, podmienke WC sa nevyhnes.

Ak chces obist vyhlasku a wc-ka neriesit, tak iba predavaj-bez moznoti konzumacie...a uliat mozes na kostovku na stojaka:cool:
kopretinka
29.01.14,14:14
ak nechceš záchody,potom nemôžeš mať stoly a stoličky.....predaj fľašu a odchod.
buchač
29.01.14,15:01
Vinotéka ...čo je to vinotéka ???
Odborníci vravia :



Co je vinotéka?
Slovo vinotéka vyjadřuje hned několik významů. První význam slova vinotéka je specializovaná prodejna vína, kde si víno nejen můžeme zakoupit, ale od odborníků na víno můžeme být poučeni a získat cenné informace. Druhý význam slova vinotéka představuje sbírku vína – domácí sbírku lahví, která je opečovávána, pečlivě uchovávána v pro víno nejideálnějších podmínkách. Třetí význam tohoto slova je vyjádření pro speciální skříň, u které se dá nastavit teplota i vlhkost. Pro nás nejdůležitějším významem je ten první, a to specializovaná prodejna vína.

Pre Tvoje účely sa hodí skôr slovo " Vináreň " - význam je jasný ...
Čiže , ak chceš vinotéku , tak len ten smer , ktorý Arizona naznačila .
Jurajm
29.01.14,15:47
aby som to upresnil...malo by to byt skor vinarstvo (vyroba vlastneho vina), kde by bolo miesto aj na predaj vina (vinoteka), kde by prave kvoli moznosti "kostovky" malo byt zopar stoliciek...a kvoli tomuto sa mi nechce riesit 3 ks toaliet...
janka01
29.01.14,16:06
Jediná možnosť je tá, že ak v blízkosti sú napr. verejné toalety, alebo nejaké pohostinstvo a to ti dá súhlas na používanie wc pre zákazníkov. Ale WC pre zamestancov budeš musieť asi dobudovať.
arizona
29.01.14,17:04
aj pre zamestnancov sa da dohodnut wc mimo prevadzky,ak ti da niekto zo susedov suhlas. Ale prijemna situacia to nie je, to snad uznas
kopretinka
29.01.14,17:15
no ďakujem pekne,ak má hosť chodiť na verejné wc,to si v reále ako predstavuješ?
Dubak2000
29.01.14,19:00
ak to chapem spravne tak v reale to WC nie je moc potreba. Proste clovek pride, sadne si na chvilu, ochutna nejake vino, mozno tak 2-3 deci, kupi flasu toho co mu chuti a ide domov. Ale formalne tie WC vyhlaska vyzaduje. Cize v reale by stacilo aj jedno spolocne WC lebo by ho vyuzili 2 ludia za den a to sa da udrzit ciste. Nase predpisy a predpisy EU veci casto prilis komplikuju:(
Jurajm
29.01.14,19:10
...konecne niekto pochopil...lebo ja netvrdim ze nechcem vybudovat wc...mne ide o to, ze kvoli 10 stolickam, ktore sa vyuziju max 1 x za tyzden - cez vikend, tam je zbytocne budovat 3 ks wc...a chcem sa tomu vyhnut, na komfort vyuzivania to mat vplyv nebude, sami uznate...
buchač
29.01.14,19:52
Aby sa dalo na otázku správne pochopiť ,čiže aj odpovedať , tak je potrebné aj správne ju napísať .

Už základna otázka je nesprávne formulovaná ...
Spomínaš vinotéku , spomínaš stoličky ,spomínaš bar a v neposlednej miere aj konzumáciu .

Takže uznaj aj sám , že si to zle proste zadal ....či ?
marjankaj
29.01.14,19:56
To čo máš za víno, že ochutnávať ho treba posediačky? Nejaký SCENOLEZ?:---
Jurajm
29.01.14,20:13
...po 2 flaskach si kazdy rad sadne :-)

Mozno som to nenapisal jasne... kazdopadne pre prilezitostne vyuzitie a maly pocet osob budovat 3 wc je haluz v malom priestore...a hladam cestu ako to na papieri obist a nemat s tym opletacky...
marjankaj
29.01.14,20:21
Dva litre? No skrátka krčma.
buchač
29.01.14,20:23
Krčma = to môžu síkať aj okolo plota ... :D :D :D
Jurajm
29.01.14,20:48
pri vine 2 flasky nerovna sa 2 litre...a aj tak to bolo myslene len obrazne samozrejme...podstata je niekde inde, niektori pochopili, ini nie...

skusim nieco sam vydumat teda...
marjankaj
29.01.14,20:50
Hlavne si nepochopil ty. Bez tých WC budeš v hajzli.
Janiela
30.01.14,06:03
Fuj, nikdy by som si nesadla na wecko, ktoré použil podnapitý chlap. To už kde sme? Každý by len "obchádzal", čo sa dá!!!! Žiadny rešpekt zákonov a nariadení!

Mala som kanceláriu, kde o rok pol otvorili "vinotéku". Práve kvôli smradu z vína a neudržiavaným toaletám som sa doslova musela pratať!!!! Mali len dve, z toho jednu zamknutú. No a do tej druhej sa mnohí netrafili.
No hrôza.

Ak máš priestory také ako máš, potom posedenie neotváraj, alebo si nájdi iné a vhodnejšie priestory.
Janiela
30.01.14,06:12
to vravíš teraz, že max 10 ľudí za týždeň. Po chvíli, ak budeš na trhu úspešný, ľudí nevyženieš - lebo obchod je obchod a tržby sa páčia každému.
taiko
30.01.14,10:47
@tweety, presne takto to funguje v bare U Kemov v Banskej Bystrici. Bar/Vinaren/Kaviaren. kapacita 28 ludi a jedno WC. Je tam tak fajne, ze si asi zatial nikto nestazoval. ALe ako to vybavili to neviem. Treba este podotknut, ze o jednu branu na ulici nizsie maju este restauraciu a tam maju kompletne WC. Tieto dva podniky vsak nemaju stavebne nic spolocne. Spolocny je iba majitel a to ze si sediac v tej kaviarni, mozes objednat jedlo z tej restiky. Ak tam je velmi vela ludi (nie stamgastov) WC proste zavru a ludia chodia po ulici na WC do tej restiky. Takze vsetko sa da :D
zuzusa
05.02.14,07:34
Neviem,ale mne sa zdá,že by sa to nejak obísť dalo.Veď aj v mliečnom bare,či v nejakom bufete ponukaju aj nápoje a WC nemajú,tak isto aj v jednej cukrárni v BN nemali WC.Všetko záleží ako bude označená prevádzka.Prípadne tie stoly by mohli byť iba na degustovanie vína,nemusí byť z toho hneď prevádzka typu-bar..
Almazia
05.02.14,09:48
Máme asi podobný "problém", chováme sa ako obchod, stoličky stoly máme ale na stoloch máme vystavený darčekový tovar. Robíme degustácie - uzavretá spoločnosť. Ak si niekto chce vypiť okrem degustačnej vzorky 2dcl vína, neni problém-na stojaka... Ale ak by som chcela z vinotéky spraviť vináreň - usadiť a obsluhovať hostí...WC pre zákazníkov nevyhnutné !!!! Keďže nechcem , aby sa z vinotéky stala krčma, neuvažujem nad usadením klientely.. Je to o tom, či prevádzkujete poredaj vína - čistá ruka, alebo "pohostinstvo".... Alebo je to o tom, aké máte "nebezpečné známosti" :D