novinky
29.01.14,14:55
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o spresnenie pojmu, resp. povinnosti "viesť evidenciu vykonanej práce" dohodárov v súvislosti so započítaním (nezapočítaním) prestávok v práci do tohto časového úseku. Máme napr. dohodára, ktorý v rámci jedného dňa vykonáva prácu 9 h, vznikne mu teda nárok na prestávku v práci. Na pracovnom výkaze si ako "dĺžku časového úseku, v ktorom sa práca vykonávala" vykáže 9 h. Máme s týmto časom uvažovať tak, že odpracoval v skutočnosti len 8,5 h a 0,5 h tvorila prestávka v práci?

Ďakujem za Vašu odpoveď.
avalik
29.01.14,23:29
§ 91 ZP sa vztahuje aj na dohody (pozri § 223 ods. 2)