erik sebesta
29.01.14,17:38
chcem v hospode realizovať vzduchotechniku a napadlo ma či by sa vzduch privedený z vonku nedal ohrievať cez krbovú vložku, takže by zaroven služil ako privod vzduchu do hospody. Objem hospody je 230m kubickych. Nie som si istý či by to splnilo učel, budem rad za každu radu.
Indeed
05.02.14,02:46
V každej budove je určita cirkulacia vzduchu špárami medzi dverami a zarubňou a netesnosťami v oknách,
to len tak všeobecne,
čo sa týka miestnosti pohostinstva ,tak lepšie podniky majú zabudovanú ventiláciu aby dym z fajčenia bol odsávaný a nedržal sa v miestnosti,
rieši sa to vetracimi mriežkami zväčša v sadrokartonovom strope a odsavacím potrubím so zabudovaným ventilatorom,
Ty však chceš riešenie presne opačné ako som popísal,totižto aby bol vzduch do vnutra vháńaný cez krbovú vložku, je to nepraktické z dvoch dovodov
1.dovod-vysoká teplota ohrievaného vzduchu, v miestnosti bude trvale veľmi horúco
2.dovod -odsavanie vzduchu, taký istý objem aky privedieš do miestnosti budeš musieť aj odviesť, inak v miestnosti by bol pretlak ...
Odporúčam riešiť vykurovanie krčmy radiatormi ,ktoré možu byť napajané z teplovodnej vložky v krbe
a odsavanie dymu,tak ako som popísal vyššie.