m_mia
29.01.14,19:09
Ahojte poradníci!Poraďte prosím :)
Chcem si založiť živnosť a moji rodičia sú nezamestnaní a poberajú dávky v hmotnej núdzi z ÚPSVaR. Môžu prísť o tento príspevok? :confused:
Ďakujem
Lusssy
29.01.14,18:24
ak bývate v jednej domácnosti a vykážeš zisk tak myslím, že áno... len neviem akoby na to oni (UPSVAR) prišli, že si si založila živnosť
veronikasad
29.01.14,18:33
Kolko máš rokov ? Si posudzovaný spolu s rodičmi ?
m_mia
29.01.14,18:38
nebyvame v jednej domacnosti ale mam tam trvaly pobyt a ja zijem v podnajme.
A ked som vykazovala zisk na TPP-prispevok dostavali aj napriek mojmu zisku.
Dakujem
ivka70
29.01.14,18:45
Kolko mas rokov ...od toho to zavisi ...
Lusssy
29.01.14,18:48
lebo sucet prijmov vsetkych clenov domacnosti nepresiahol urcitu sumu, z ktorej maju vyzit 3 ludia... ak budes mat vysoke prijmy/zisky ak sa ti bude darit tak vam ten prispevok mozu zobrat aj ked tam nebyvas, mas tam nahlaseny pobyt + mas to v obcianskom... a predpokladam, ze vsetky prispevky ako je napr. aj invalidny sa posudzuju vzdy po roku a ked v case noveho posudku budes robit, musis to priznat, oni aj tak budu skumat prijmy domacnosti... ale pre istotu sa tam chod informovat, ak budes mat papier o tom, ze zijes na inej adrese (potvrdenie o prechodnom pobyte od obce/mesta) tak by ta posudzovat nemali
Lusssy
29.01.14,18:51
lebo moja mama žiadala o prispevok a viem, že dobre padlo to, že ja mám iný trvalý pobyt ako ona, nebrali ma tým pádom do úvahy aj keď s ňou bývam
m_mia
29.01.14,19:03
Mam 22rokov,cize sa ratam pod nezaopatrene dieta do 25 rokov..
Mam tam sice trvaly pobyt ale kazdy mesiac som nosila na UPSVaR doklad z prace(ked som bola na TPP) o mojej mzde a prechodný pobyt nemam kedze byvam iba v podnajme..podotykam-je to v uplne inom meste
Lusssy
29.01.14,20:04
padne ti vhod ked budes mat papier-potvrdenie, ze sa zdrziavas na adrese prenajmu