sylwanqa
29.01.14,19:23
Ahojte, kupujem byt buduci tyzden (na hypot.)... Mala som vyhliadnuty ho uz pred tym len bol rezervovany. Majitel sa mi ozval, ze byt sa nepredal, nakolko neschvalili hypoteku dotycnemu kupcovi. Len ze, mne volal aj realitkar, ze ten kupujuci, ho nevzal kvoli tomu, ze nema na zaplatenie dani. Chcem sa opytat, co je to za dan? co ma caka? Myslela som, ze existuje len dan z predaja nehnut. co plati vlastne predavajuci v tomto pripade ci? Ale o akej dani potom vravel realitkar? Alebo som zle pochopila. Neviete mi poradit? Vopred dakujem.
Mila123
29.01.14,18:25
byt je na území SK?
ak áno daň za nový sa neplatí (daň z príjmu FO) ....
Tweety
29.01.14,18:26
Určite myslel daň z nehnuteľností. Iná daň neprichádza do úvahy.
buchač
29.01.14,18:30
Určite si zle pochopila .
Daň z kúpy nehnuteľnosti sa neplatí .
Oslov realiťáka , nech vysvetlí . Keby trval na takejto hlúposti , tak nech dá konkrétne zákony ...

P.S.:
Daň z kúpy nehnuteľnosti ??? .....neblázni - radšej nespomínaj , nakoľko servery sú sledované .
Dozvie sa Fico a spol. a takúto daň sú schopní zaviesť ...:(
...a už len to by chýbalo ... :rolleyes:
jslancik
29.01.14,18:35
Určite myslel daň z nehnuteľností. Iná daň neprichádza do úvahy.

Určite nemá tých 10 až 20 eur na zaplatenie dane. Pani to asi zle pochopila, alebo ju niekto chce namotať.
sylwanqa
29.01.14,18:36
Mila123: Byt je tu v Košiciach...

Buchač: určite mu zavolám, lebo ma to štve, že zavádza. Veď nad tým rozmýšľam celý deň, že s takým som sa nestretla ešte.
---- Och to máš pravdu :) radšej to bloknem ;) :D :D :D

Tweety: ale tú daň z nehn. určute nie je taka pálka, že kupec si to nemôže dovoliť kúpiť. Veď to su nejaké drobné. Max. 100€ aj to už preháňam...
buchač
29.01.14,18:37
Mila123: Byt je tu v Košiciach...

Buchač: určite mu zavolám, lebo ma to štve, že zavádza. Veď nad tým rozmýšľam celý deň, že s takým som sa nestretla ešte.
---- Och to máš pravdu :) radšej to bloknem ;) :D :D :D


Ktorá realitná kancelária ???
sylwanqa
29.01.14,18:44
Mila123: Byt je tu v Košiciach...

Buchač: určite mu zavolám, lebo ma to štve, že zavádza. Veď nad tým rozmýšľam celý deň, že s takým som sa nestretla ešte.
---- Och to máš pravdu :) radšej to bloknem ;) :D :D :D


Ktorá realitná kancelária ???


Ani neviem, boli tam viaceré na jednom byte. S viacerými som aj volala, keď že som si najprv nevšimla, že volám prv na tú najdrahšiu sumu bytu... A tak som sa dostala až na jedného, ktorý mal tú najnižšiu. Poznám len realitkárové priezvisko ale nechcem takto verejne. Nevadí, zajtra mu brnknem a spýtam sa, ako to myslel.
Tweety
29.01.14,18:47
Mila123: Byt je tu v Košiciach...

Buchač: určite mu zavolám, lebo ma to štve, že zavádza. Veď nad tým rozmýšľam celý deň, že s takým som sa nestretla ešte.
---- Och to máš pravdu :) radšej to bloknem ;) :D :D :D

Tweety: ale tú daň z nehn. určute nie je taka pálka, že kupec si to nemôže dovoliť kúpiť. Veď to su nejaké drobné. Max. 100€ aj to už preháňam...
ÁNo, jasné, ja som reagovala na tú daň, ako takú.
Realiťák možno len blafuje,...
buchač
29.01.14,18:48
Mila123: Byt je tu v Košiciach...

Buchač: určite mu zavolám, lebo ma to štve, že zavádza. Veď nad tým rozmýšľam celý deň, že s takým som sa nestretla ešte.
---- Och to máš pravdu :) radšej to bloknem ;) :D :D :D


Ktorá realitná kancelária ???


Ani neviem, boli tam viaceré na jednom byte. S viacerými som aj volala, keď že som si najprv nevšimla, že volám prv na tú najdrahšiu sumu bytu... A tak som sa dostala až na jedného, ktorý mal tú najnižšiu. Poznám len realitkárové priezvisko ale nechcem takto verejne. Nevadí, zajtra mu brnknem a spýtam sa, ako to myslel.

Poviem inak .
Ak sa jedná o túto realitnú kanceláriu http://www.aarealityslovakia.sk/ , tak buď v kľude .
Nerobím im reklamu , ale predával som byt cez nich .
Na výsosť som bol spokojný s prístupom ...po všetkých stránkach .
Chobot
29.01.14,18:52
Buď myslel daň z nehnuteľnosti - ale tá je relatívne ku kúpnej cene bytu tak malá (rádovo desiatky EUR), že neverím, že to bol dôvod na to, že ten byt nekúpil - alebo si to zle počula. Možno neide o dane, ale o niečo iné (napr. o nejaké nedoplatky viažuce sa k bytu).

Treba si dať pozor a preveriť si tieto veci dopredu. Zisti, kto je správcom v tom dome a daj si tú námahu, popýtať sa u správcu trochu okolo toho domu - či majú úver, či sú tam neplatiči a pod. Po kúpe už bude neskoro plakať nad rozliatym mliekom.
marjankaj
29.01.14,19:04
No ak nemal na zaplatenie dane(napríklad DPH alebo aj dane z motorových vozidiel) tak ťažko bude mať na zaplatenie bytu. Najmä ak nedostal tú hypotéku.

Alebo mal povedať, že nemá na zaplatenie faktúry z ORANGE?:---
sylwanqa
29.01.14,21:35
Buď myslel daň z nehnuteľnosti - ale tá je relatívne ku kúpnej cene bytu tak malá (rádovo desiatky EUR), že neverím, že to bol dôvod na to, že ten byt nekúpil - alebo si to zle počula. Možno neide o dane, ale o niečo iné (napr. o nejaké nedoplatky viažuce sa k bytu).

Treba si dať pozor a preveriť si tieto veci dopredu. Zisti, kto je správcom v tom dome a daj si tú námahu, popýtať sa u správcu trochu okolo toho domu - či majú úver, či sú tam neplatiči a pod. Po kúpe už bude neskoro plakať nad rozliatym mliekom.

Ahoj, mám pristup na kataster tak som si vytlacila LV-cko toho bytu.

Je tam tarcha banky vlastne je to hypoteka ktoru bral pred par rokmi na byt z istej banky (o tom viem, bola som oboznamena, nakolko sa potesil predajca lebo ja beriem z tej istej banky a ze bude to rychlejsi priebeh).

A potom je tam klasicka tarcha proste toto: kopirujem : K pozemku parcelné č. ....... je zriadené v zmysle zákona č. 182/93 Zb. právo zodpovedajúce vecnému bremenu v prospech vlastníkov bytov v dome spočívajúce v práve stavby, v práve vstupu a prechodu. Záložné právo k bytu v prospech ostatných vlastníkov bytov v dome podľa zák. 182/93 Zb. § 15

A potom take nieco comu nechapem:
Žiadosť o opravu poschodia bytov č. 31/3p. a č. 39/5p., R-.../09 z dňa 26.06.20... - .../09
(toto je v casti tarchy ale : ine zaznamy.

??? toto posledne neviem...