sherri
29.01.14,20:57
Dobry den, mam par otazok, na ktore neviem najst odpoved. Najpr fakty: kupili sme dom v roku 2012 a v r. 2013 sme ho predali. Za dany rok sme ho zrekonstruovali. Otazky:
1. Do kedy urobit danove priznanie pre zisk z predaja?
2. Aky formular a kde ho odovzdat?
3. Ako vykazat rekonstrukciu? komu dat blocky, faktury a pod. a ako viem, co mi uznaju a co nie? Viem to nejak ceknut pred tym s niekym?

vopred velmi pekne dakujem

Mayka
Mila123
29.01.14,20:11
Dobry den, mam par otazok, na ktore neviem najst odpoved. Najpr fakty: kupili sme dom v roku 2012 a v r. 2013 sme ho predali. Za dany rok sme ho zrekonstruovali. Otazky:
1. Do kedy urobit danove priznanie pre zisk z predaja?
2. Aky formular a kde ho odovzdat?
3. Ako vykazat rekonstrukciu? komu dat blocky, faktury a pod. a ako viem, co mi uznaju a co nie? Viem to nejak ceknut pred tym s niekym?

vopred velmi pekne dakujem

Mayka
chcelo by to skúsenú účtovníčku......
sherri
30.01.14,08:54
to naozaj nikto netusi?
Ice dive
30.01.14,09:09
no ak ste fyzická osoba... tak stačí podať daňové priznanie tlačivo B... zisk sa vykáže ako rozdiel medzi nákladmi na obstaranie domu a rekonštrukciu... rekonštrukciu vykážete tak, že musí vecne a časovo a účelne byť vynaložené na dosiahnutie spomenutého zisku... (asi ťažko ti niekto uzná basu piva pre murárov..., ale kachličky do kúpelne áno...)
piškot
30.01.14,13:55
ako píše Ice dive podáš DP FO - B, ten rozdiel medzi obstarávacou cenou+náklady na rekonštrukcu a predajnou cenou, bločky doklady si odlož pre prípadnú daňovú kontrolu,
sherri
30.01.14,19:26
dakujem, cize, to sa nerobi automaticky ze tam donesies blocky? to ma len vyzvu, alebo ako sa to robi? lebo viem vykazat, celu sumu, ale tak bojim sa, aby sa potom niekto nerozhodol na danovom, ze toto neuznam, alebo ja tam dam nieco a budem musiet platit...
Mila123
30.01.14,19:29
dakujem, cize, to sa nerobi automaticky ze tam donesies blocky? to ma len vyzvu, alebo ako sa to robi? lebo viem vykazat, celu sumu, ale tak bojim sa, aby sa potom niekto nerozhodol na danovom, ze toto neuznam, alebo ja tam dam nieco a budem musiet platit...
urobil si si fotodokumentáciu?
popr. nehnuteľnosť sa predávala a bol tam znalecký posudok?
tictac7
30.01.14,19:32
do 31.3.2014 si povinný podať daňové priznanie typ FO-B, kde si zdaníš VŠETKY príjmy dosiahnuté v roku 2013, teda aj tie od zamestnávateľa a rôzne iné, nie len z predaja nehnuteľnosti. Bločky o výdavkoch si odlož do 31.12.2019 - to je termín, dokedy sa Ti môžu ozvať z DÚ, že Ti idú vykonať kontrolu na daň z príjmu za rok 2013. ....myslím, že úplne najlepšie bude, ak si nájdeš účotvníčku - tá Ti spraví DP a ona aj vie, aký výdavok je daňovo uznaný a aký nie.
Katy a R
30.01.14,19:37
dakujem, cize, to sa nerobi automaticky ze tam donesies blocky? to ma len vyzvu, alebo ako sa to robi? lebo viem vykazat, celu sumu, ale tak bojim sa, aby sa potom niekto nerozhodol na danovom, ze toto neuznam, alebo ja tam dam nieco a budem musiet platit...
nikto ťa nebude vyzývať.
ty sám si musíš splniť svoje povinnosti.
Podáš DP (do konca marca) zo všetkých svojich zdaniteľných príjmov - v tvojom prípade je to DP typ B. treba si prečítať pozorne aj poučenie na vypnenie DP (ak teda si nechceš hľadať učtovníčku) + treba mrknúť zák o DzP.
prípadne použi vyhľadávanie - aj tu na porade je veľa tém k tomuto.
sherri
30.01.14,19:48
pripredaji bol posudok, ked sme ho kupovali, tak nie...no do 2019 - tak to blocky iste nepreziju ( ved blednu uz po roku, po piatich uz budem mat len prazdne blocky).
danove mi robia v praci, ale asi budem musiet hladat nejaku externu, aby mi urobila aj ten dom. Neviete o nejakej dobrej v KE?
Mila123
30.01.14,19:49
pripredaji bol posudok, ked sme ho kupovali, tak nie...no do 2019 - tak to blocky iste nepreziju ( ved blednu uz po roku, po piatich uz budem mat len prazdne blocky).
danove mi robia v praci, ale asi budem musiet hladat nejaku externu, aby mi urobila aj ten dom. Neviete o nejakej dobrej v KE?
daňové ti nesmú urobiť v práci.....
podávaš jedno DP, si predsa iba jedna osoba, nie dve.....
sherri
30.01.14,19:59
no v praci teda poviem, nech mi nerobia a zoberiem papiere od nich, aj ked som uz podpisovala..a este, ked sme manzelia, tak obaja to priznavame?
Katy a R
30.01.14,20:04