barboka
29.01.14,23:48
neviem uz co mam robit.chcem mat krasne nechty ale ako zacnu.rast hmed ich musim ohrist.prosim vas o radu ako prestat.uz neviem co mam skusit
arizona
29.01.14,23:19
alaya1
30.01.14,05:29
Treba mat pevnu volu,, zial, iny recept neexistuje. pripadne si daj urobit gelove nechty, tie neobhryzies a odvyknes.
korela
30.01.14,07:30
Začni sa mať rada. Chcela by som sa ťa jemne spýtať, či nie si samodeštrukčná. Nemusíš o tom ani vedieť.
Možno by bolo vhodné niekoho požiadať o pomoc.
alaya1
30.01.14,07:40
:)
nika.sum
30.01.14,07:51
nas maly to zacal robit ked sme ho chceli v 3.rokoch dat spavat do jeho izby a po styroch rokoch sa toho nevieme zbavit, niekedy obhryza nielen nechty ale naprikl. tricko, zips na bunde. Viac je to vtedy ked nema tolko aktivit (zimne obdobie) aj ked sa snazime aby ich mal. Alebo ked musi niekde vklude sediet - skola. Nemyslim ze by bol samodestrukcný. Stal sa z toho neprijemny zlozvyk a nie a nie ho to oducit...a priznam sa, ze ked som v strese sa pristihnem, ze si hryziem do nechtu, nie ze by som ho obryzala, a to mam gelove - ale to musi byt naozaj uz velky stres...
alaya1
30.01.14,07:53
Nechty si obhryza skoro kazde dieta- je to len zlozvyk, ktoreho sa vacsina deti v neskorsom veku oduci. ostatne jeho prejavy, ktore popisujes, si vsimaj, nakolko mozu signalizovat nieco ine, ako len zlozvyk.
nika.sum
30.01.14,08:25
to obhryzanie triciek - mam pocit, ze to robi ked sa na nieco sustredi. Jeden cas to robieval, ked sa hral na PC hokej a ako drzal v ruke ovladac, tak hryzol do tricka na rukave na predlakti, naprv som nevedela preco tam ma dierky az som ho pri tom pristihla, ale podarilo sa nam toho celkom zbavit. Zipsy na bundach - tiez nastastie prestal, to bolo minuly rok, neviem ci ho to pod bradou drazdilo, no proste mame vsetky zlozvyky a dufam, ze aj to obhryzanie prejde, len moj otec a brat to tusim robia dodnes, tak sa bojim...ani lak nepomohol, dokonca stiplavu papriku som davala ale bala som sa ze si chyti oci, niekedy je to menej niekedy viac. On je dost neposedny, je tazko pre neho obsediet v klude...proste musi mat vela aktivit, najlepsie je pre nas jar,leto, ked sa moze riadne vybehat vonku
alaya1
30.01.14,08:27
Ak su to bezne detske zlozvyky, treba dieta upozornovat, ale casom by to malo prejst, aspon u vacsiny deti. O cervenej palivej paprike som chcela napisat aj zadavatelke otazky, no rozmyslela som si to :).Nie kazdy by to pochopil spravne :)
taiko
30.01.14,08:32
Ja tak laicky poradim.
Rozdrv si chilli papricku, nechaj vyluhovat v malom mnozstve vody, alebo si iba paprickou potri prsty. Mozes aj cayenske korenie pouzit. Rychlo Ta to obryzanie prejde. :). Ale daj pozor, lebo ked si toho chilli das vela, tak ta budu stipat aj prsty same. Potom si pravidelne rob pedikuru, aby sa Ti dostali do normalneho stavu.
Otazkou vsak je ako korela naznacila, ci si ich obhryzas uz preto ze ich mas kadejake rozstrapkane a vadi Ti ze sa zadieraju, alebo z nervozity, alebo inej mozno psychickej priciny.

V kazdom pripade ak s tym neprestanes, skoncis s nechtami znetvorenymi a siahajucimi do polovice nechtoveho lozka, co je veeelmi skarede. ale to sa Tebe nestane samozrejme, lebo si silna a sebavedoma osobka, ktora ma len obycajny zlozvyk, ktore sa polahky zbavi, vsak? :)
lujza.j
30.01.14,08:42
Prepac.....ako to je u teba s ostatkom zovnajsku?myslim vlasy,plet,pokozka tela,upravene chodidla a nechty na nohach.......Mat sa rada je dolezite....teda pre mna urcite....:).....ak naozaj chces mat pekne nechty tak ich budes mat! Ja mam svoje nikdy som gelove nemala...iba raz na palci...a bolo to dost divne:)
mareko
03.02.14,12:13
Nehľad na peniažky, daj si urobiť gelové nechty. Tie sa nedajú ohrýzať, po čase si ich prestaneš obnovovať, necháš dorásť svoje vlastné a uvidíš, že zlozvyk bude preč. Rady typu maj pevnú voľu .....keby si ju mala, tak si ich neohrýzaš a nepotrebuješ naše rady.
korela
03.02.14,23:28
Najprv som ti chcela odpovedať, ža keby si mala päť detí, nemala by si na prsty čas. O pár dní neskôr, som si všimla, že už máš štyri.
Tak prepáč. Činností máš určite nad hlavu. Ale nájdi si každý deň aspoň trochu času na seba, na svoj relax, hoci i pracovný, ja som pri mojom hobby dokázala tak zrelaxovať, ešte mi to prinieslo aj odmenu ako finančnú, tak i satisfakciu a hlavne moje ďalšie vnútorné naplnenie. Proste riadna barla počas materskej , o ktorú som sa mohla psychicky oprieť a upnúť svoje myšlienky na kreativitu.
V tom čase ma volala spolužiačka na jogu, neišla som, dlho som potom ľutovala. Alebo meditácia vie pomôcť. Nájdi si niečo pre svoj vnútorný svet, uvidíš, ako ožiješ. Niekedy si treba i posnívať, niečo ti určite napadne tebe vlastné. Každý má v sebe potenciál, o ktorom pri zhone dnešných dní ani nepomyslí.