EMfitko
30.01.14,07:56
Zdravím, chcela by som sa opýtať, že do kedy a kde všade sa musím ísť nahlásiť, ak začínam podnikať, budem mať s.r.o., sociálna poisťovna, a zdravotná?
JUDr. Eva Blazyová
30.01.14,14:06
Po vzniku spoločnosti je potrebné do 30tich dní registrovať sa na daňovom úrade na daň z príjmu, daňový úrad Vám na základe toho pridelí daňové identifikačné číslo (DIČ). Pokiaľ plánujete byť platcami DPH, tak aj túto (pridelia Vám IČ DPH). Pokiaľ budete mať zamestnancov je potrebné ohlásiť to v sociálnej a zdravotnej poisťovni. To platí aj v prípade, ak je zamestnancom konateľ.
Dubak2000
30.01.14,16:16
viacere registracie teraz urobi priamo zivnostensky urad. A oni myslim tiez vedia povedat co a kde treba
JUDr. Eva Blazyová
30.01.14,17:50
Tieto registrácie živnostenský úrad nezabezpečí. (okrem DIČ, o prihlásenie na daňový úrad možno požiadať už pri ohlasovaní živnosti). Mám nedávnu skúsenosť, že ani na samotnom JKM (jednotnom kontaktnom mieste) mi ohľadom tejto témy nevedeli poskytnúť komplexné informácie. Konkrétne mám túto skúsenosť z obvodného úradu Bratislava.
Dubak2000
30.01.14,22:03
uz si presne nepametam,ale ked sme zakladali sro asi pred dvoma rokami v Poprade tak oni posielali registraciu do obchodneho registra a myslim na danovy urad.
Hakika
31.01.14,10:46
Nemusí, ak si zašktrne políčko, tak to zaňho spraví jednotné kontaktné miesto na živnostenskom úrade.
JUDr. Eva Blazyová
31.01.14,10:56
Mohla by som sa spýtať, trvá proces registrácií prostredníctvom JKM dlho? Resp. dlhšie ako keď si to človek zabezpečuje sám?
Hakika
02.02.14,10:42
podľa mňa je ten čas približne rovnaký. Je ale pravda, že cez JKM sme toto riešili iba raz.