kyxy
30.01.14,09:10
Zdravím všetkých ochotne radiacich.Máme s manželkou problém, ktorý asi na väčšine tvárí vyvolá úsmev, na našich úsmev už došiel.Asi pred pol rokom sa susedia majúci dvere tesne vedľa nás ujali psa, ide o Yorsksira, teda "kefu pochodowu" ako ich ja nazývam.Pes vraj bol v hroznom satve a to s azrejme podpísalo na jeho správaní, mám viac ako dva roky, a teda poriadne zakorennené zvyky.Problém je , že pes šteká, teda..to nie je štekot, ale často besné zúrivé chrčanie na VŠETKÝCH čo idú okolo.Normálne to nevadí, problém ale je, keď na vás vybehne, a nečakáte to, v chodbe paneláku sa to ozýva poriadne.Asi pred mesiacom som mal so susedmi poriadny výstup, pretože sme ráno ešte zívajúc otvárali dvere a psisko/žiaden psík/ po nás so zúrivým chcčaním vybehlo, strašne sme sa toho ZVUKU/nie psa/ zľakli, ja som po 50tke a teda v infarktovom veku a asi pol hodinu ma normálne pichalo srdce.Problém je že susedia, s ktorými sme mali až do incidentu milé a priateľské vťahy NIE SÚ ABSOLÚTNE OCHOTNÍ S TÝM NIČ ROBIŤ.Argumenty"A to mu mám POVEDAŤ aby zavrel pysky?""Veď je to pes, tak breše..."Upozornil som ich, že ten pes môže strašne vydesiť malé dieťa alebo horšie, starý človek môže dostať aj infarkt.Mohol som to popvedať kľučke na dverách, tú by to zaujímalo viac.Zjavne vôbec nechápu, že ich zviera proste OBŤAŽUJE a ako bohužiaľ mnoho iných psíčkárov, psa vôbec neučia NIČOMU.Dnes sa to zopakovalo s tým, že pes na manželku, ktorá vychádzala z bytu vybeho a so zúrivým štekotom jz udrel ňufákom do nohy, zašpinil jej nohavice.Žena sa veľmi zľakla a z práce volala, že ju pichá srdce.To som s auž na majiteľku poriadne v yvrieskal, ale podľa toho, ako sa tvárila, buˇb zas nepochopila o čo ide, alebo je jej to úplne jedno.PREČO TU PÍŠEM.Chcem to riešiť raz a navždy POKOJNOU CESTOU, je možnosť sťažovať sa/myslím s výsledkom/ na miestnom úrade?Obávam sa, že tam spadnú od smiechu ke&´d pov iem o AKÚ RASU IDE./Bojí sa Yorkshira:-)/.Nie, ľakám sa pri jeho ZVUKU, ke´d ma zasihne nepripraveného.Uvítam každú radu, len prosím, nerozoberajte psiu dušu,ja som človek a ako som susede poevdal, jej zveira ma nebude terorizovať.Pretože ak s ato nebude dať pokojnou cestou, psa jednoducho ZABIJEM, urobím to veľmi nerád, ale urobím.Len s aobávam, nakoľko sú zvieratá chránené už viac ako ľudia, že budem mať problémy JA.Až s aprestanete rehliť, skúste poradiť, ako to vyriešiť, apsovi neublížiť.Opakujem, každá debata so susedmi je absolútne k ničomu ich to vôbec nezaujíma.

poznamka moderatora: temu uzatvaram...
alaya1
30.01.14,08:24
Pri tvojom opise riesenia situacie si naozaj nemyslim, ze si to riesil kludnou cestou, ked si to riesil tak, ako to opisujes.

V domoch ludia, vrtaju do stien, prerabaju bytove jadra, pocuvaju nahlas hudbu, hadaju sa, oslavuju. vsetko toto je hlucne. Hlucny je podla teba aj cca 2 kg pes.

Odpoved je jednoznacna- pes je majetok tvojich susedov.. Takze, ak to chces riesit tak, ako pises, ponesies aj nasledky. Ak pes v case nocneho kludu nesteka, nikoho neohrozuje, nemas co riesit. Inak by si musel riesit aj ine, hlucne zvuky.

A ze sa tebe nepaci, ze ho maju v byte? Ostava ti jedine sa odstahovat a odporucam- napr. Cernobyl- tam hlasneho zvuku nezapocujes, ani s nacuvacim pristrojom v uchu !.
MarcoM
30.01.14,08:25
Skamarátiť sa so psom, pohladkať ho, dať mu pamlsok?

Potom už jedine zastreliť seba alebo sa odsťahovať.

Nemáš právo zabíjať zviera. A už vôbec nie keď ti nepatrí.
nika.sum
30.01.14,08:30
aj nasa suseda mala psika z utulku, ale velkeho vlciaka (ked sme sa nastahovali). vzdy ked isli von, vedel o tom cely dom. Musite sa vzdy pri odchode z domu pripravit na to, ze moze zacat stekat...a skuste sa s nim "skamaratit" mozno nebude na vas tak reagovat. Ten chudak pes za to nemoze, urcite mu niekto niekedy dost ublizil. Treba to riesit v klude, urcite nepomoze nijake udavanie na uradoch a ublizovanie psovi.
avalik
30.01.14,08:46
pes si brani svoje uzemie a citi z teba nenavist a preto brani svoju svorku ... ak chcete mat aky, taky klud skamaratte sa so psom aby vas nebral ako hrozbu

mozes susedov jedine poziadat aby mali psa aj v dome na vodzke a drzali ho nakratko, aby po vas neskakal

a ze steka? no je to normalne - ma hlasivky ... ved uz deti v jasliach sa ucia, ze pes steka

PS: mam tiez psa - steka pri dverach, len ked sa tam pohybuju cudzi ludia
arizona
30.01.14,09:10
Podla toho,ako to opisujes,mi to pripada, ze pes je stale na chodbe....Alebo sa tak casto stretavate so susedou na chodbe?

Ak je ten pes zurivej povahy, tak by ho suseda mala mavat nakratko na voditku. Ak nie, mozes ju na to upozornit.
Pes urcite tvoju "nepriateskost" voci nemu citi,asi aj preto na teba tak reaguje.
Ako je pisane vyssie,skus sa k nemu spravat priatelskejsie,oslovit ho,potom nebude mat dovod na teba stekat.

Inak,poznam jednu rodinu,co tiez maju hrozne agresivneho jorksira. Chodia ho vencit skoro rano a neskoro vecer,kedy uz nik nie je na schodoch,ani vo vchode.
taiko
30.01.14,10:05
hmm, trosku jednostranny pohlad , ci?
buchač
30.01.14,10:07
Tai ...ja sa radšej ani nevyjadrujem ...

Snáď len to ,že Yorkshir je neskutočne protivná rasa psov , tzv. provokatér ....
alaya1
30.01.14,10:09
on je lovec, podkaniar a v sucasnej dobre na Slovensku zdegenerovany miniaturizaciou a krizenim asi najviac zo vsetkych ras.
alaya1
30.01.14,10:11
Taiko- ja mam zase suseda, co kazdy den- prisaham, vrta. A ked vrta do panelu, je to super zvuk. A mne sa chodi stazovat, ze mi huci pocitac. zabijem ho tiez? O tom bol moj prispevok.
taiko
30.01.14,10:16
Je to neprijemne, ked sa pes takto chova a este neprijemnejsie, ked je to majitelom jedno.
1. Reaguje tak na vsetkych susedov, ci len na Teba?
2. Neublizil si mu uz nejak nechtiac?
3. Nepises, aky mas vztah k zvieratam.

Ak nemas rad zvierata, ci psov vo vseobecnosti, tak bude kazda rada draha.
Ak ti psi vo vseobecnosti nevadia a chces to vyriesit k spokojnosti vsetkych vratane psa, tak urob tak ako viaceri napisali.
Ked sa Ti podari psa stretnut tak, ze Ta nevylaka, skus sa s nim spriatelit. Cupni si nereaguj bojazlivo a podrazdene na jeho stekanie, skor mu daj asertivne najavo ze Ti je to jedno a ponukni ho nejakym pamlskom. Raz-dva krat, tri krat. Ak ten pes nie je od prirody nejaky zurivec, alebo naozaj nema nejaku obrovsku traumu, cert by v tom bol, aby si si ho nenaklonil. Nuz a on by Ta potom nemal brat ako ohrozenie a nemal by na Teba takto reagovat.
Mozes si este skusit podrobit tak ze ho proste chytis a pritlacis k zemi, aby sa nemohol pohnut (ale nezadusit, ani nedolamat) a ukazes mu svoju nadradenost. To by som ale robil v sucinnosti s majitelom. (principialne, by to mal robit on, ale ked sa mu nechce, tak budes vodca svorky Ty :D). Ako poslednu moznost by som to urobil aj bez sucinnosti majitela. Zbadam psa steka, chytim ho pritlacim a nepustim, kym mu nedojde, ze Ty si pan.
taiko
30.01.14,10:19
to co sa deje Tebe, nijako nesuvisi s tym, co sa deje kyxy-mu. Ale suhlasim, s tym, ze zabijat zviera, ktoreho spravanie je mozno nasledkom traumy je blbost a necitlivost.
taiko
30.01.14,10:20
@buchy, myslim ze u psov je to ako u ludi. Genetika je len jednym z faktorov ovplyvnujucim povahu a spravanie. Generalizovanie, podobne ako u ludi podla mna nie je na mieste.
alaya1
30.01.14,10:21
pochyopil si ma spravne. ked si precitas cely prispevok, od pomenovania psa, az po poslednu bodku je to take silne negativne vyzarovanie, ze sa psovi ani necudujem.
taiko
30.01.14,10:22
suhlasim, Z toho co je napisane pre mna vyplyva, ze kyxy asi neuchopil celu vec za spravny koniec. Ale vsetko sa da napravit, ked sa chce
alaya1
30.01.14,10:26
Taiko, tak tom u ja neverim.
taiko
30.01.14,10:37
ja v zasade verim , ze ludia su zo svojej podstaty dobri, len nemali stastie :)
misoft
30.01.14,10:45
Môj postreh. Vonku chodieva venčiť jedného psíka pani - je to nejaká taká malá, strašne "jedovatá" rasa :D - neznáša to nikoho okolo seba, ľudia sa oblúkom vyhýbajú, keď je s nim vonku. Tak som skúsil niečo netradičné - kontakt so psíkom. Vrčal, štekal, ale ja som si čupol (aby som bol menší a nemusel sa brániť proti "väčšiemu) a začal som sa s nim zhovárať (bláznivý nápad). No predstavte si, po 4 dňoch takejto "konverzácie" to čudo prestalo na mňa štekať, dokonca dovolili mi, aby som ho za ušami poškrabkal - pani len :eek:, že čo sa to deje.



A pritom nedostával žiadne chuťovky - len mu bolo potrebné ukázať, že kto je pánom a kto ho rešpektuje.



Teraz to čudo na moje zavolanie dokonca pribehne ku mne.
taiko
30.01.14,10:49
presne toto som mal na mysli
bubkoch
30.01.14,11:38
pes do bytovky nepatri ... ak pohovor s majitelom nepomoze, treba psa zabit, to je nonsens, nechat sa vo vlastnom byte terorizovat nejakym psom neprisposobiveho debila
lujza.j
30.01.14,11:46
Moji mili diskuteri:)....on sa s nim nechce skamaratit....on je na neho alergicky a chce ho zabit:eek:..... Stale dumam ako je mozne ze tito ludia byvajuci na jednom podlazi oproti.....nahodou vzdy otvoria dvere v rovnaky moment....hmmm...zahadne:D
Budem sa uz opakovat....ale dam svoj pribeh...tu ho uz poznaju....nemala som susedov co mali psa zvaneho "podpazusnik"ale tak isto ako u teba som mala ale do 15 ks max.do 20....ciganov....no co povies....ha...ako...co je lepsie???....tiez by si ich zabil???
taiko
30.01.14,12:14
clovece zlaty, Ty by si zabil psa, ktory prejavuje svoj stav tak ze steka?, Vazne by si sa to nepokusal riesit inac? Nenahlasil by si to napr. na urade? Neskusil by si toho psa najprv "prehovorit", predtym, nez by si ho zabil?
Co robis s vecne kriciacimi susedovymi detmi pod oknom?
lujza.j
30.01.14,12:31
Cigani su tiez neprisposobili...tiez ich zabijas? A ziju z nasich penazi....to este ako bonus!
kopretinka
30.01.14,13:49
oni majú stále otvorené dvere na byte?Alebo susedia striehnu za dverami a keď vy vychádzate z bytu,tak ho nahuckajú na vás? Inak totiž neviem pochopiť,ako sa môže stať,že po vás ten pes vyštartuje VŽDY keď otvoríte dvere.......zašpinil jej ňufákom nohavice....a čím,pre boha?? susedia majú v byte hnojisko a on sa v ňom rýpe?
pichalo ťa srdce? :D
.....Pichanie pri srdci alebo jemu podobné bolesti v okolí srdca a konkrétne na ľavej strane od neho len zriedkakedy znamenajú problém so samotným srdcom. V prípade problémov so srdcom je bolesť úplne iná.takže sa neboj,nie je to infarkt
marjankaj
30.01.14,14:04
Áno všetci sú dobrí.
Dobrí oteckovia
Dobrí synovia
Dobrí zamestnanci
Dobrí zabijaci
Dobrí *ujovia :---
Kvaka
30.01.14,14:23
:)Milý kyxy, poviem ti, ako to riešiť pokojnou cestou. Ráno potichučky čakaj pri dverách, aby si zistil, či už tá "kefa pochodova" na teba striehne. Nezabudni si dať hrubé rukavice a do vrecka kus šunky, čo si pri raňajkách odtrhneš od pysku. Keď ju zbadáš, prudko otvor dvere, vycer zuby, zavrč, zachrč a vyštartuj po nej, pričom silu chrčania a vrčania ešte viac zintenzívni. :DUrčite ju bude tiež pichať pri srdci, predpokladám, že sa poddá, ľahne si na chrbát a vtedy jej polož jednu ruku na brucho a druhou ju jemne pohlaď. Ak bude ticho, strč jej do úst šunčičku a máš pokoj. Ak nepochopí na prvý raz, nevadí, opakovanie je matka múdrosti. :D
buchač
30.01.14,15:12
Nechcel som dať svoj názor...ej veru nie ...zasa budú vášne ? :rolleyes:

Zacitujem poniektoré vety , nejde ale o snahu vytrhnúť z kontextu .
PROBLÉM :

Pes vraj bol v hroznom satve a to s a zrejme podpísalo na jeho správaní, mám viac ako dva roky, a teda poriadne zakorennené zvyky.

problém ale je, keď na vás vybehne, a nečakáte to


psa vôbec neučia NIČOMU

vybeho a so zúrivým štekotom jz udrel ňufákom do nohy

ODPOVEDE :

Musite sa vzdy pri odchode z domu pripravit na to, ze moze zacat stekat...a skuste sa s nim "skamaratit"
Nuž sorry , ale to by sa mal pripraviť každý na to , že kedy , kde a z akej strany vybehne pes ? Nuž fajn - tiež riešenie ...
Ale čo v prípade , keď ten alebo onen sused nemá záujem o kamarátstvo ?

Mozes si este skusit podrobit tak ze ho proste chytis a pritlacis k zemi, aby sa nemohol pohnut
...uhm ...ibaže to prosté chytenie nie je jednoduché ...

Ak pes v case nocneho kludu nesteka, nikoho neohrozuje, nemas co riesit.
Ibaže tu sa jedná práve o nie ten nočný kľud a ten zvyšok ...

mozes susedov jedine poziadat aby mali psa aj v dome na vodzke a drzali ho nakratko, aby po vas neskakal
Požiadať ???
Nuž myslím si , že ak niekto vyjde autom na cestu , tak by mal mať VP , čiže ovládať predpisy .
Sú však jedinci , ktorí toto porušia a potom to končí tou haváriou .
Tým chcem povedať to , že aj majitelia psov by mali dodržiavať tie nariadenia a aj správať sa podľa nich - na plemene nezáleží .

Štatistiky ukazujú, že útočia všetky psy, dokonca osemdesiat percent útokov je spôsobených malými plemenami. V skutočnosti je tento počet ešte vyšší, ale útoky malých psov bez zdravotných následkov nikto nenahlasuje. Mediálne atraktívne sú len prípady napadnutia veľkými psami, pri ktorých tečie krv.

P.S. 1 :
Vyjadrujem sa vo všeobecnosti , je úplne jedno , o akého psa sa jedná .
P.S. 2 :
Sorry , ale niekedy ide pomaly o taký rasizmus zo strany poniektorých majiteľov psov ...NEBRAŤ OSOBNE !!!
P.S. 3 :
To sme už kde dospeli , že človek sa má prispôsobovať psovi ...ba dokonca susedovmu ??? :eek: :confused:
bubkoch
30.01.14,17:02
tu nema zmysel cokolvek pisat, psia uderka pracuje naplno, myslia si ze mozu so svojim psom terorizovat cele okolie a tebe ked sa nepaci tak sa odstahuj ... dozaduju sa tolerantnosti, ale neopovaz sa tolerancie dozadovat od nich ... nikdy nepochopia ze v bytovke nie su samy, ze pes do bytovky nepatri, ze verejna zelen nie je vencovisko, je pre nich normalne ze okolo ich psa sa toci svet a kazdy sa musi ich psovi prisposobit ... pre mna je kazdy psickar na SIDLISKU jednoducho netolerantny debil ... proti psom nic nemam, cele detstvo som vyrastal na dedine, odjakziva sme mali psa ... NA VLASTNOM DVORE ...
Lidka1
30.01.14,17:48
súhlasím do poslednej bodky.
alaya1
30.01.14,17:54
esteze psy na dvore nikoho neterorizuju.
bjuty smis
30.01.14,20:35
skús pokecať z dedinskými poštármi....

a napísať, že :
..je kazdy psickar na SIDLISKU jednoducho netolerantny debil ...

môže naozaj iba....však vieš kto...
buchač
30.01.14,21:26
Dlabem na to hodnotenie - vraj komentár ....
Ak je dotyčný ,čo ho zadrel frajer/ka ,tak si za svojim názorom aj stojí a vyjadrí ho verejne ...

Ale asi sa niekomu nepáči opačný názor , tak jeho smola .
Príspevok som dal fest umiernený , takže teraz dám aj môj - iný pohľad na hentú popísanú situáciu .

Ak by na mňa vybehol nejaký pes ???
Nuž v prvom rade by dostal výstrahu majiteľ , nakoľko pes je jeho majetkom a tým pádom zaň aj zodpovedá ...viď príklad pes = auto .

Ďalšiu šancu by asi pes na zahryznutie nedostal ...v prípade pobehujúcej metly by stačil kopanec , zrobil by som z neho buldoga .
Prípad väčších plemien by som poriešil jednoznačne ako nutnú obranu ...nábojov v pištoli mám dostatok .
Na jedného psa som už aj mieril , nakoľko majiteľ nechal psa srať do detského pieskoviska a nereagoval na upozornenie , ba dokonca mal tendenciu ho nahuckať na mňa .

...a tí ( poniektorí ) majitelia ???
Pretiahnuť a poriadne ...bejzbolkou po hlave !
felix1
30.01.14,21:30
A pritom by stacilo tak malo : nerob to co by aj tebe vadilo :)
CAST psickarov, fajciarov, a dalsie skupiny vytvarajuci svojou bezohladnostou problem a nechapu ze sa da aj ucinne branit. Co ak si zabezpecim zariadenie pracujuce vo frekvenciach ktore ludske ucho nepocuje ale pes sa z toho ...
Krute a drahe? iste ale lacnejsie ako stratit na predaji bytu. Nech sa odstahuje sused zo svojim psom. Este ho budem presviedcat ze pes je prave taky kludny mimo bytu lebo potrebuje dom na dedine :) Info pre psickarov : mal som dlhe roky v byte nestekajuceho psa. Kedze viem ze bol vrodene ohladuplny :) , momentalne mame pre istotu ine zvierata.
vlado 33
30.01.14,22:09
Pes si vybojoval dominantné postavenie v tejto rodine spôsobené pravdepodobne nezáujmom majiteľa o výchovu svojho psa. Myslím si ,že tak sa správa aj k svojmu majiteľovi, pri nedobrovoľnej manipulácii z ich strany vrčí, šteká, hryzie. Jasné je, že tieto teriéry sú temperamentné psy ale zase nemôžu znepríjemňovať bývanie v bytovom dome. Súhlasím s buchačom a čiastočne aj s bubkochom pre jeho trošku drastické vyjadrenie. Nikomu nie je príjemné bývanie v byt. dome kde je agresívny pes hoci aj malého vzrastu, hlavne keď sú malé deti.
Martin1310
30.01.14,22:11
Presne tak , pes do bytu nepatrí stejne ako kôn,krava alebo koza.Nieje tam dobre ani psovi ani susedom a v podstate aj sám majitel s tým má problémy.
buchač
31.01.14,06:31
bubkoch (Včera 19:02) tu nema zmysel cokolvek pisat, psia uderka pracuje naplno,

MÁŠ PRAVDU !!!
alaya1
31.01.14,07:18
Tolko negativneho vyzarovania, koli malemu psovi, chudak, ci si sam vybral svojich panov? stale riesite psa, nie jeho panov.

Mne zase vadi, ze mi deti vo vchode hadzu po poschodi odpadky a nosia blato. odstrelim tiez, lebo s rodicmi to tiez neide .

Asi tak.
kopretinka
31.01.14,07:24
buchač,mal by si si trochu pobúchať po hlave bejzbalkou,,aby sa ti to tam trochu premiešalo a upratalo.......všetko riešiš strieľaním.nemám slov ...................
buchač
31.01.14,07:31
alaya ...

Pozrel som sa na situáciu ako nezainteresovaný - VIĎ PRÍSPEVOK a nie komentáre .

...a dúfam , myslím si , že som bol vcelku objektívny .
alaya1
31.01.14,07:39
Uz som ti pisala, ze v mnohom s tebou suhlasim, ani ja neznasam, ked nachadzam vsade po sidlisku trus, volne behajucich psov, bez oznacenia. Moj pes napr. nikoho neohrozuje, je na vodzke, trus pozbieram, vencim mimo uzemia, kde sa chodia hrat deti.
Zial, mnohi su ini. Ale ten pes za to zial nemoze. Zadavatel temy napisal tak negativny prispevok a mnoho veci z toho su az fantazijne vymysly.
Akoze, stale je pes na chodbe, nufakom pospini nohavice, srdcovy kolaps..... Podla mna je to clovek, ktory vvyhladava konflikty a mozno sarapati stale za dverami susedovho bytu, kde si pes strazi svoje uzemie,aby vyvolal konflikt a mozno neznasa psov- bez priciny. Ale opakujem, pes za to nemoze.

ja somk reagovala na tvoj komentar, nie prispevok, toho strielania je uz trochu vela.
kyxy
01.02.14,08:44
No..Tak čítam príspevky a "rady" a vidím, že situácia je o dosť horšia ako som si myslel, alebo ako sa tu jeden presne vyjadril "Psia úderka pracuje naplno".Takže to zhrňme: Ten ZLÝ som ja, pretože nie som ochotný sa nechať terorizovať nejakým zvieraťom, ktorého majitelia sú inak milí ľudia, ale keď ide o ich psa sú to kompletní vymetenci/tento jav som zbadal u dosť veľkého počtu majiteľov psov, bez ohľadu na vzdelanie a soc pôvod.../Príspevky od"úderky" ma len utvrdili v tomto, že tu žiadna diskuzia nepomôže.Všimnite si prvý príspevok od "KOPPRETINKA" to už je diagnóza...Inými slovami, ak mi vadí že ma nejaký pes obťažuje JA SOM TEN ZLÝ A CHYBA JE VO MNE, pes je proste čistá zvieracia duša/nie, pes je ŠELMA PSOVITÁ, ktorá môže dostať chuť proste zaútočiť a zahryznúť si, ako vídame už čoraz častejšie v médiách/, a VYCÍTI, že ja som zlý a bráni sa /chúďa/.Takto nejako uvažujú ľudia, ktorí už z obdivu k psom kompletne zošaleli, a každý pes je u nich viac, ako hociktorý človek, a preto sa VŽDY MUSÍ PRISPOSOBIŤ ČLOVEK PSOVI.Bohužiaľ, zákony týchto ľudí absolútne nepostihujú.Takto títo UCTIEVAČI PSA uvažujú a teraz sa s takýmito bláznami skúste dohovoriť, aby z ICH pohľadu nejako OBMEDZILI správanie svojho psa.Nedohovoríte sa.Preto ani v mojom prípade nebude pokojná cesta možná, pretože A:Nehodlám sa snažiť kamarátiť s nejakým zvieraťom len preto, aby ma v PANELÁKU neterorizovalo, so psami som sa kamarátil, ked som mal cca 10.Mám nad 50...Nebudem zoseba robiť šaša...Budete sa čudovať, ale zvieratá mám rád, a nemám absolútne problém sa pohrať s ktorýmkoľvek psom, ak vidím, že aj on je za...B:Nebudem OPATRNE vychádzať z vlastného bytu, ako mi tu niektorí radili, či na chodbe nie je pes.Tie dva nepríjemné prípady sa stali, ked susedia šli venčiť psa a otvorili dvere nejakú sekundu pred nami, my sme vychádzali z bytu a rozprávali sa a psisko s besným chrčaním ZAÚTOČILO.Neviem či tu je nejaké právne hľadisko,/bol som dva roky v Kanade a VERTE že tam by bolo a také, že majiteľ zvieraťa by mal problémy a riadne/.
Problém je, že tento konkrétny pes susedy je proste MAGOR, nie je neznáme, že aj psy majú povahu...To zviera mňa a moju ženu videlo určite 100x a zo začiatku som sa snažil s ním skamošiť v zmysle, ked na mna štekal čupol som si a chcel ho pohladiť, okamžite sa schoval za nohy majiteľky, tak som sa mu pchať do zadku prestal a hotovo.Uznajte, že som urobil DOSŤ.Až stretnem susedu,/odvtedy sme na seba nenarazili/ proste jej oznámim, že ak na mna ešte raz zaútočí, ublížim mu aby si ma zapamätal.Môžete si byť istý, že ona na to zabude 2 sekundy po tom, čo jej to poviem.
Ešte vyskúšam sprej kým tú chrčiacu beštiu/to fakt nie je štekot, ale besné chrčanie čo vydáva/ kopnem, lebo kopanec neprežije.Sprej by si mal zapamätať, taký slzák určite.
Už sa ak téme asi vyjadrovať nebudem, len ešte toľko...Toto je už asi piaty Yorkshir, čo po mne besne vyštartoval, len tento žije tesne vedľa mňa.V deň, keď som tento príspevok písal, na ceste do obchodu išiel neďaleko pán s Yorkshirom...Oproti nemu žena. Beštia z ničoho nič z chrčaním vyštartovala žene po nohe, majiteľ sa zhovievavo usmial akože "no..psík..."Žena sa po chvíľke váhavo usmiala a nepovedala nič...Týmto končím a pekný deňP.S.Všimol som si, že príspevok mi dalo do stredu debaty, chcel som ho dať nakoniec, vyjadrujem sa teda aj k príspevkom podo mnou...
lujza.j
01.02.14,08:50
ja som ti ponúkala za susedov zo 15ks cigošov...to by si sa inak obracal:---alebo aj vyvracal:D:D...hej jasné všetci máme rôzne dg...nezabudni, že aj ty:Dpapáčko:---
kopretinka
01.02.14,09:03
kyxy,ty si diagnóza sama o sebe........OMG........aj ten tvoj nick o niečom hovorí
bubkoch
01.02.14,09:42
asi by si si mala najskor upratat vo svojej hlave, ty diagnoza ...
kyxy
01.02.14,09:43
To je argument ako keby ti očný lekár povedal, neotravujte s tým, že nevidíte menšie písmenká, choďte na onkológiu a tam sa inak budete tváriť...Pochopila?:-)
lujza.j
01.02.14,09:48
to nie je argument!!!!toto je holý fakt....sám vieš, že by si ich susedov nechcel....alebo, že áno:eek::D....ty si chcel každopádne počuť iba to čo si chcel počuť a nie toto...čo ti je napísané!!!
alaya1
01.02.14,09:56
Pises, ze sa psa ujali a bol v zubozenom stave. Pravdepodobne si ten pes v zivote vytrpel zle spravanie sa k nemu a toto je dosledok - ako sa podla teba ma branit pes, ked sa citi ohrozeny? Jeho obranou je to, ze ceri zuby, vrci a niekedy aj zautoci. Pes vyciti z cloveka negativne vybracie, a preto pes nikdy neutoci a neprejavuje sa negativne k cloveku, z ktoreho citi naklonnost. Bud z vas citi strach, zlost, nenavist. Pes nema inteligenciu cloveka, preto jedna pudovo.
Co sa tyka plemena YT. Ak to nie je cistokrvny jedinec, co si myslim, ze nie je, tak toto plemeno je mnozenim zdegenerovane, je krizene, chovane v tmavych pivniciach, bez svetla, s malym prisunom stravy- aby boli na predaj MINI psy. Toto vsetko sa rokmi naozaj prejavílo na psychike tohto mnozeneho plemena a nakoniec aj pozostatky pudov, na ktore boli vyslachtene- lovec potkanov v baniacj- potkaniar.
Takyto jedinec potrebuje aspon zakladny vycvik poslusnosti, V tomto pripade ak islo o tyraneho jedinca, bude sa cudzimi ludmi citit ohrozovany stale. A bude aj reagovat.
Tvoje umysly fyzicky ublizovat psovi by si mal skor adresovat jeho majitelom, aj ten kopanec, aj ten sprey. Ver mi, ze pes za svoje spravaniíe, vlastne nespravania v podstate nemoze. Nema rozum, ma len pudy. bez vycviku sa chova pudovo a aj sa tam chovat bude.
Nemysli si, ze ked odstranis tohto psa, zbavis sa problemu, lebo predpokladam, ze do par dni pride iny pes, mozno aj s horsim spravanim.
Skus sa len bez emocii, mozno aj neskor vratit k mojmu prispevku a porozmyslat nad tym s chladnou hlavou. Milovnikom psov asi nikdy nebudes, ale tym, co chces urobit, situaciu iste nevyriesis. Mal by si zacat u majitelov a tam najst ten spravny pristup.
Aj ka som majitelka psa. Sice nebol tyrany, je z registrovanej CHS, ale ako stena absolvoval zakladny vycvik poslusnosti. Tiez mi vadi, ked nachadzam vsade psie exkrementy, psy v detskych ihriskach, volne lietajuce psy, zial, toto vsetko co opisujem nie je o psoch, ale o ich majiteloch. Nie som psi fanatik bez vedomosti, ale pes obohacuje moj zivot, preto sa snazim s nim spolunazivat podla mojich najlepsich znalosti
bubkoch
01.02.14,10:04
nevies citat ? zadavatel jasne pise ze o nejake dristy typu "skamarat sa so psom" alebo "pes za to nemoze" nezaujimaju ... preto sem napisem este raz ten zbaleny prispevok dole ktory sa tak strasne niekomu nepaci (zvyraznujem cast ktora je dolezita pre pochopenie pointy):
pes do bytovky nepatri ... AK POHOVOR S MAJITELOM NEPOMOZE, treba psa zabit, to je nonsens, nechat sa vo vlastnom byte/bytovke terorizovat nejakym psom neprisposobiveho debila
alaya1
01.02.14,10:06
A nie si ten zadavatel temy vlastne ty pod inym nickom? ????
K tvojim vulgarnostiam len tolko- neohrozuje ho v jeho byte! Stretavaju sa v spolocnych castiach domu.
lujza.j
01.02.14,10:08
aj tebe cigočov za susedov, lebo tí do bytovky úplne patria :eek:...by ti tiež potreboval asi uprat v hlave:---
bubkoch
01.02.14,10:10
aj ty si to uprac v hlave, spolocne priestory patria spolocne vsetkym vlastnikom, teda aj zadavatelovi, je to jeho vlastnictvo rovnako ako byt ...
lujza.j
01.02.14,10:12
to fáááákt:D....počkaj.....už utekááám:D
alaya1
01.02.14,10:12
Prestan tu urazat ludi, hlasim ta adminovi, som zvedava pod kolkymi nickmi ta objavi. lebo na 100% si ty zadal tu otazku.
bubkoch
01.02.14,10:15
koho som cim urazil ?
kopretinka
01.02.14,10:22
vieš,bubkoch,ja nie som násilnícky typ,ale za tento tvoj výrok že treba psa zabit,BY SOM TI S CHU´TOU ROZJEBALA PAPUĹU S BEJZBALOVOU PALICOU ALEBO HOCIČíM,ĆO BY MI PRIŠLO POD RUKY!
buchač
01.02.14,10:23
kopretinka , alaya ....ale šak ma čítajte ...
Ohľadom toho strieľania - viď :

CITUJEM sám seba
Prípad väčších plemien by som poriešil jednoznačne ako nutnú obranu ...nábojov v pištoli mám dostatok .
Na jedného psa som už aj mieril , nakoľko majiteľ nechal psa srať do detského pieskoviska a nereagoval na upozornenie , ba dokonca mal tendenciu ho nahuckať na mňa .

DOPLŇUJEM :
Použitie zbrane sa nedá aplikovať len tak halabala , nakoľko zákon o zbraniach je festovne prísny a presný Takže sa jedná sa o to , že strieľať sa dá len v určitých prípadoch , ktoré som uviedol v citácii , čiže :
NUTNÁ OBRANA alebo KRAJNÁ NÚDZA ...

Preboha , šak už si konečne pretrite oči pri čítaní príspevkov a nie iba tie svoje , psie , problémy pozerajte .

P.S.:
To vydesenie starého človeka alebo decka psom ???
Opýtam sa ctených majiteľov psov :

" Ktorí z vás už zažil ozajstný útok psa na vlastnej koži "

Ak nikto , tak láskavo zavrite ústa a držte sa s tými stupídnymi radami radšej bokom !!!