miloslav13
30.01.14,10:01
caute,
dali mi zle parozabranu, teda po izbach ju pekne poolepovali ale na stenu ju nenalepili. cize je po krajoch netesna.
mozem teraz ponad kliestiny povyberat sklenu vatu a parozabranu olepit o kliestiny? pretoze obklady uz nechcem trhat!
alebo ma napadlo po okrajoch nastriekat vacsie mnozstvo pur peny.
dakujem za rady.
220870
31.01.14,17:42
Nechcem to zľahčovať ale malé trhliny alebo také netesnosti ako popisujete nie sú závada skrz ktorú by ste mali trhať alebo opravovať.By som počkal či bude v týchto miestach tvoriť kondenz.Až potom opravovať.
lapejko
02.02.14,10:47
tou penou by to šlo, treba ale najprv posledovať tvorbu kondenzátu na pôjde ako vraví kolega.
maroš22
03.03.14,19:34
aj malé trhliny a netesnosti sú závada a to dosť podstatná! Ale ku Vašej otázke. Parozábranu v spodnej časti môžete nalepiť na klieštiny. Pur pena môže byť agresívna voči parozábrane (rozleptanie parozábrany).
lapejko
03.03.14,20:51
nehrozí aby pena rozleptala fóliu!
alltracboy
04.03.14,07:53
chcelo by to fotky. Asi nemam dost skusenosti ako kolegovci co tu radia, ale z toho popisu osobne nemam predstavu o co ide. Parozabrane sa pripisuje niekedy az moc dolezitosti, ale su chyby ktore mozu robit problemy. Napriklad vcera som cital na stranke predajcu parozabrany, ze niekolko milimetrova spara moze znicit izolaciu a krov.. to je blbost ako mraky.
alltracboy
04.03.14,07:57
podla mna sa kondenz vobec nemusi prejavit v mieste trhliny. Skor by som pozeral na celkovu skladbu systemu a hlavne moznost odverania smerom do exterieru.