katka.hesskova
27.03.06,08:14
Ahoj,
chcela by som sa spytať, či mam k DP FO typ B pridať aj Vykaz o prijmoch a vydavkoch a vykaz o majetku a zavazkoch ak som FO, ktora nie je SZČO a daňové priznanie musim podať, pretože som v danom roku predala dom so ziskom.

Ďakujem...
alušik
27.03.06,06:15
Žiadne výkazy neprikladáš.;) Predkladajú ich daňovníci s príjmami podľa § 6, ak uplatňujú preukázateľné výdavky.
Dada
27.03.06,06:16
Ak nie si SZČO, tak výkazy nepodávaš.
Janka6685
27.03.06,08:33
Mám otázku d DP FO B: čo presne znamenajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane? Sú to sumy, ktoré mám v peňažnom denníku ako príjem a výdavok neovpl. základ dane?
alušik
27.03.06,08:43
Nie, ja si myslím, že by tam mali ísť položky, ktoré Ti upravujú daňový základ v prípade prerušenia alebo ukončenia živnosti...
Janka6685
27.03.06,08:48
Nie, ja si myslím, že by tam mali ísť položky, ktoré Ti upravujú daňový základ v prípade prerušenia alebo ukončenia živnosti...

Máš pravdu, ale čo potom s tými položkami, ktoré sú uvedené v peňažnom denníku ako príjem a výdavok neovpl. ZD? Neviem, čo presne mám napísať do kolónky príjmy a výdavky zo živnosti. Mám od príjmov odrátať sumu uvedenú ako neovpl. ZD a to isté s výdavkom?
renča1
27.03.06,08:56
príjem a výdavok neovpl.základ dane sa neuvádzajú nikde, okrem daň z úrokov, preddavok na daň z príjmu FO,... Do kolonky príjem a výdaj sa uvádza len zaplatený príjem a výdavok. Príjem , výdaj ktorý neovpl.základ dane sa neodpoč.od príjmu,výdavku ovplyv.základ dane.
Janka6685
27.03.06,09:04
Ospravedlňujem sa veľmi, ale som strašne chorá a trocha menej mi to myslí. Môžem polopate?

V peňažnom denníku sú príjmy a výdavky v hotovosti a na bankových účtoch. Tieto sa ďalej členia na výdavky a príjmy ovpl. a neovpl. ZD. Čiže do daňového priznania uvediem do príjmov a výdavkov zo živnosti príjmy a výdavky, ktoré mám v peňažnom denníku uvedené v hotovosti a na BÚ tak ako sú, aj keď sú ďalej v členení niektoré ako neovpl. ZD? Neviem, či mi rozumiete...
renča1
27.03.06,09:12
Ospravedlňujem sa veľmi, ale som strašne chorá a trocha menej mi to myslí. Môžem polopate?

V peňažnom denníku sú príjmy a výdavky v hotovosti a na bankových účtoch. Tieto sa ďalej členia na výdavky a príjmy ovpl. a neovpl. ZD. Čiže do daňového priznania uvediem do príjmov a výdavkov zo živnosti príjmy a výdavky, ktoré mám v peňažnom denníku uvedené v hotovosti a na BÚ tak ako sú, aj keď sú ďalej v členení niektoré ako neovpl. ZD? Neviem, či mi rozumiete...

Rozumiem a prajem skoré uzdravenie. Do koloniek sa uvádzajú príjmy ovpl.základ dane a výdavky opl.základ dane bez rozlíšenia , že boli uhrádzané z účtu a z pokladne. Tým chcem povedať, že napr. uzavier.operácie, ako napríklad odpisy, kurz.rozdiely vo val.pokladni, na devíz.účtoch sú nepeňaž.operácie a sú uvedené vo výdavkov ovpl.základ dane. Výdavky a príjmy neovpl.základ dane s nimi sa nerobí nič okrem daň z úrokov, preddavková daň FO, ktorá vznikla z daňového priznania za r.2004.
Janka6685
27.03.06,10:08
Rozumiem a prajem skoré uzdravenie. Do koloniek sa uvádzajú príjmy ovpl.základ dane a výdavky opl.základ dane bez rozlíšenia , že boli uhrádzané z účtu a z pokladne. Tým chcem povedať, že napr. uzavier.operácie, ako napríklad odpisy, kurz.rozdiely vo val.pokladni, na devíz.účtoch sú nepeňaž.operácie a sú uvedené vo výdavkov ovpl.základ dane. Výdavky a príjmy neovpl.základ dane s nimi sa nerobí nič okrem daň z úrokov, preddavková daň FO, ktorá vznikla z daňového priznania za r.2004.

Ďakujem veľmi pekne.:)
renča1
27.03.06,10:19
aj ja veľmi ďakujem.:)
Mikolajova
27.03.06,12:00
Chcela by som sa opýtať, ako to je pri uplatnení nezanieľných častí základu dane FO podľa par. 11, či to dávať do riadka 40 daňového prizania v sume, ktorú FO zaplatila napr. 20000,- alebo len v sume 12000,- Sk.
Janka6685
27.03.06,13:18
Ešte by som si rada ujasnila: V potvrdení o príjmoch zo ZČ od zamestnávateľ je uvedené, že za jeden mesiac bola uplatnená nezdanitená časť ZD. Do riadku 70 aj tak napíšem sumu 87 936,-?
katkaj
27.03.06,13:55
Chcela by som sa opýtať, ako to je pri uplatnení nezanieľných častí základu dane FO podľa par. 11, či to dávať do riadka 40 daňového prizania v sume, ktorú FO zaplatila napr. 20000,- alebo len v sume 12000,- Sk.

do riadku 40 das celu sumu, ktora bola zapaltena v r.2005 cize napr. 20.000 a do riadku 41 len 12.000
katkaj
27.03.06,13:57
Ešte by som si rada ujasnila: V potvrdení o príjmoch zo ZČ od zamestnávateľ je uvedené, že za jeden mesiac bola uplatnená nezdanitená časť ZD. Do riadku 70 aj tak napíšem sumu 87 936,-?

áno dáš tam celú sumu na ktorú má nárok, takže 87 936
Janka6685
27.03.06,14:16
áno dáš tam celú sumu na ktorú má nárok, takže 87 936

Ďakujem :)